Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:38

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-61
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 134/2008 pentru completarea și modificarea Legii nr. 381/2002 privind acordarea despăgubirilor în caz de calamități naturale în agricultură
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:182 56 40 8 41 13 11 10 3
- voturi pentru (DA):106 1 40 5 38 11 - 9 2
- voturi împotrivă (NU):70 52 - 3 2 1 11 - 1
- abțineri:4 2 - - - 1 - 1 -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD Abținere
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC NU
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC NU
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bentu Dumitru PSD NU
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bleotu Vasile PSD NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
24. Brînzan Ovidiu PSD NU
25. Buciu Angela PRM NU
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD NU
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Burnei Ion PSD NU
30. Bușoi Diana Maria PD-L DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
35. Călian Petru PD-L DA
36. Călin Ion PSD NU
37. Chiper Gheorghe PSD NU
38. Chiș Filonaș PSD NU
39. Cindrea Ioan PSD NU
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu PC NU
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
45. Cliveti Minodora PSD NU
46. Coclici Radu Eugeniu PSD NU
47. Cocrea Olguța - NU
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
50. Cristea Ioan PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD NU
52. Diaconescu Renică PSD NU
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD NU
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
57. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
58. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
59. Dumitriu Mihai PSD NU
60. Ehling Elena PSD NU
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PNL DA
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC NU
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Fuia Stelian PD-L NU
69. Furo Iuliu Ioan PRM NU
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Georgescu Filip PSD NU
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Godja Petru PSD NU
76. Grosaru Mircea Minoritati DA
77. Gubandru Aurel PSD NU
78. Hanganu Romeo Octavian - DA
79. Hellvig Eduard Raul PNL DA
80. Hoban Ioan PNL DA
81. Hogea Vlad Gabriel PC NU
82. Hoinaru Marian PD-L DA
83. Iancu Iulian PSD NU
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ifrim Mircea PRM DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Iordache Florin PSD NU
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L -
89. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
90. Kerekes Károly UDMR DA
91. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
92. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
93. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
94. Luchian Ion PNL DA
95. Macaleți Costică PSD NU
96. Manolescu Oana Minoritati DA
97. Manta Pantelimon PNL DA
98. Marian Dan Mihai PNL DA
99. Marin Constantin PSD NU
100. Martin Eduard-Stelian PSD -
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Máté András-Levente UDMR DA
103. Mazăre Alexandru PSD NU
104. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
105. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
106. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
107. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
108. Merce Ilie PRM DA
109. Micle Ioan Radu PNL DA
110. Micula Cătălin PNL DA
111. Mihalache Sorin Dan PSD NU
112. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
113. Mircea Costache PC NU
114. Mircovici Niculae Minoritati DA
115. Mironescu Laurențiu PD-L DA
116. Mitrea Miron Tudor PSD DA
117. Momanu Corneliu PD-L DA
118. Munteanu Ioan PSD NU
119. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
120. Nassar Rodica PSD NU
121. Năstase Adrian PSD NU
122. Nechita Aurel PSD NU
123. Nica Dan PSD NU
124. Nicolae Alexandri PNL DA
125. Nicolicea Eugen PSD NU
126. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
127. Nosa Iuliu PSD NU
128. Oltean Ioan PD-L DA
129. Ovidenie Costel - DA
130. Pascu Bogdan PC NU
131. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
132. Petrea Constantin PD-L DA
133. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
134. Plăiașu Gabriel PNL DA
135. Podgorean Radu PSD NU
136. Ponta Victor-Viorel PSD NU
137. Popa Cornel PNL DA
138. Popa Daniela PC NU
139. Popescu Corneliu PD-L DA
140. Pupeză Viorel PC NU
141. Pușcă Mircea Valer PNL DA
142. Rădulescu Cristian PD-L DA
143. Rogin Marius PD-L DA
144. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
145. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
146. Rusu Valentin PD-L DA
147. Sandu Gabriel PD-L DA
148. Sasu Ion PRM DA
149. Săpunaru Nini PNL DA
150. Sârb Gheorghe PD-L DA
151. Sârbu Marian PSD NU
152. Scutaru Adrian George PNL DA
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Sóki Béla UDMR DA
155. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
156. Stoica Ion PD-L DA
157. Străchinaru Petre PD-L DA
158. Strungă Emil PNL DA
159. Szekely Levente Csaba UDMR DA
160. Știrbeț Cornel PD-L DA
161. Tămagă Constantin PSD NU
162. Tănăsescu Tudor PSD NU
163. Timiș Ioan PNL DA
164. Todoran Pavel PSD NU
165. Toma Horia-Victor PNL DA
166. Tudor Constantin PD-L NU
167. Turc Ioan PNL DA
168. Turcan Raluca PD-L DA
169. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
170. Ujeniuc Dragoș PNL DA
171. Ungureanu Petre PD-L DA
172. Ursărescu Dorinel PNL DA
173. Vainer Aurel Minoritati DA
174. Varga Attila UDMR DA
175. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
176. Vasile Aurelia PSD NU
177. Vladu Iulian PD-L DA
178. Vlădoiu Aurel PSD NU
179. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
180. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
181. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
182. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 4:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro