Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:38

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-62
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 170/2008 privind interzicerea utilizării E-urilor nocive sănătății în pâine și produse de panificație, carne și produse din carne, dulciuri, băuturi răcoritoare și alcoolice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:180 56 40 9 39 13 10 9 4
- voturi pentru (DA):86 3 33 3 32 11 - 3 1
- voturi împotrivă (NU):80 51 7 6 2 1 10 1 2
- abțineri:13 2 - - 5 1 - 5 -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC NU
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC NU
11. Baban Ștefan PRM NU
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bentu Dumitru PSD NU
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD NU
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
24. Brînzan Ovidiu PSD Abținere
25. Buciu Angela PRM NU
26. Buda Ioan PSD NU
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
28. Bușoi Diana Maria PD-L DA
29. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
30. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
31. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
32. Călian Petru PD-L Abținere
33. Călin Ion PSD NU
34. Chiper Gheorghe PSD NU
35. Chiș Filonaș PSD NU
36. Cindrea Ioan PSD NU
37. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
38. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
39. Ciopraga Mircea PNL DA
40. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
41. Cliveti Minodora PSD NU
42. Coclici Radu Eugeniu PSD NU
43. Cocrea Olguța - NU
44. Constantinescu Anca PD-L DA
45. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
46. Cristea Ioan PNL NU
47. Cutean Vasile Emilian PSD NU
48. Diaconescu Renică PSD NU
49. Dobre Traian PNL NU
50. Dorneanu Valer PSD NU
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
54. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
55. Dumitriu Mihai PSD NU
56. Ehling Elena PSD NU
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Faina Constantin PNL DA
59. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
60. Fenechiu Relu PNL DA
61. Firczak Gheorghe Minoritati DA
62. Florea Damian PC NU
63. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
64. Fuia Stelian PD-L DA
65. Furo Iuliu Ioan PRM NU
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
68. Georgescu Filip PSD NU
69. Gerea Andrei Dominic PNL DA
70. Ghișe Ioan PNL DA
71. Godja Petru PSD NU
72. Grosaru Mircea Minoritati Abținere
73. Gubandru Aurel PSD NU
74. Hanganu Romeo Octavian - DA
75. Hellvig Eduard Raul PNL DA
76. Hoban Ioan PNL NU
77. Hogea Vlad Gabriel PC NU
78. Hoinaru Marian PD-L DA
79. Iancu Iulian PSD NU
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Ifrim Mircea PRM DA
82. Ignat Miron Minoritati NU
83. Iordache Florin PSD NU
84. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
85. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
86. Kerekes Károly UDMR DA
87. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
88. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
89. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
90. Luchian Ion PNL NU
91. Macaleți Costică PSD NU
92. Manolescu Oana Minoritati Abținere
93. Manta Pantelimon PNL DA
94. Marian Dan Mihai PNL DA
95. Marin Constantin PSD DA
96. Martin Eduard-Stelian PSD NU
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Máté András-Levente UDMR DA
99. Mazăre Alexandru PSD NU
100. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
101. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
102. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
103. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
104. Merce Ilie PRM DA
105. Micle Ioan Radu PNL NU
106. Micula Cătălin PNL DA
107. Mihalache Sorin Dan PSD NU
108. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
109. Mircea Costache PC NU
110. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
111. Mironescu Laurențiu PD-L DA
112. Mitrea Miron Tudor PSD DA
113. Momanu Corneliu PD-L Abținere
114. Munteanu Ioan PSD NU
115. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
116. Nassar Rodica PSD NU
117. Năstase Adrian PSD NU
118. Nechita Aurel PSD NU
119. Nica Dan PSD NU
120. Nicolae Alexandri PNL DA
121. Nicolicea Eugen PSD NU
122. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
123. Nosa Iuliu PSD NU
124. Oltean Ioan PD-L DA
125. Ovidenie Costel - NU
126. Pascu Bogdan PC NU
127. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
128. Petrea Constantin PD-L DA
129. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
130. Plăiașu Gabriel PNL DA
131. Podgorean Radu PSD NU
132. Ponta Victor-Viorel PSD NU
133. Popa Cornel PNL DA
134. Popa Daniela PC NU
135. Popescu Corneliu PD-L DA
136. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
137. Pupeză Viorel PC NU
138. Pușcă Mircea Valer PNL DA
139. Rădulescu Cristian PD-L DA
140. Rogin Marius PD-L DA
141. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
142. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
143. Rusu Valentin PD-L DA
144. Sandu Gabriel PD-L DA
145. Sasu Ion PRM NU
146. Săpunaru Nini PNL DA
147. Sârb Gheorghe PD-L Abținere
148. Sârbu Marian PSD NU
149. Scutaru Adrian George PNL DA
150. Seres Dénes UDMR DA
151. Sóki Béla UDMR DA
152. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
153. Stoica Ion PD-L Abținere
154. Străchinaru Petre PD-L DA
155. Strungă Emil PNL DA
156. Szekely Levente Csaba UDMR DA
157. Șandru Marcela Lavinia - -
158. Știrbeț Cornel PD-L DA
159. Tămagă Constantin PSD NU
160. Tănăsescu Tudor PSD NU
161. Tărniceru Petru PSD NU
162. Timiș Ioan PNL DA
163. Todoran Pavel PSD NU
164. Toma Horia-Victor PNL DA
165. Tudor Constantin PD-L DA
166. Turc Ioan PNL DA
167. Turcan Raluca PD-L DA
168. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
169. Ujeniuc Dragoș PNL DA
170. Ungureanu Petre PD-L DA
171. Ursărescu Dorinel PNL DA
172. Varga Attila UDMR DA
173. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
174. Vasile Aurelia PSD NU
175. Vladu Iulian PD-L DA
176. Vlădoiu Aurel PSD NU
177. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
178. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
179. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
180. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 4:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro