Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:39

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-63
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 218/2008 de modificare a Legii nr.459/2003
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:177 53 39 8 41 13 9 10 4
- voturi pentru (DA):164 50 37 2 41 13 7 10 4
- voturi împotrivă (NU):6 2 - 4 - - - - -
- abțineri:5 - 1 2 - - 2 - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL Abținere
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bleotu Vasile PSD DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Buciu Angela PRM NU
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Bușoi Diana Maria PD-L DA
30. Buzea Cristian Valeriu PRM Abținere
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PD-L DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Constantinescu Anca PD-L DA
46. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
47. Cristea Ioan PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Renică PSD DA
50. Dobre Traian PNL DA
51. Dorneanu Valer PSD DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
55. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
56. Dumitriu Mihai PSD DA
57. Ehling Elena PSD DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Faina Constantin PNL DA
60. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
61. Fenechiu Relu PNL DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati DA
63. Florea Damian PC DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Fuia Stelian PD-L DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM NU
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Godja Petru PSD DA
73. Grosaru Mircea Minoritati DA
74. Gubandru Aurel PSD DA
75. Hanganu Romeo Octavian - DA
76. Hellvig Eduard Raul PNL DA
77. Hogea Vlad Gabriel PC DA
78. Hoinaru Marian PD-L DA
79. Iancu Iulian PSD DA
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Ignat Miron Minoritati DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
85. Kerekes Károly UDMR DA
86. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
87. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
88. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
89. Luchian Ion PNL DA
90. Macaleți Costică PSD DA
91. Manolescu Oana Minoritati DA
92. Manta Pantelimon PNL DA
93. Marian Dan Mihai PNL DA
94. Marin Constantin PSD DA
95. Martin Eduard-Stelian PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Máté András-Levente UDMR DA
98. Mazăre Alexandru PSD DA
99. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
100. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD -
101. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
102. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
103. Merce Ilie PRM DA
104. Micle Ioan Radu PNL DA
105. Micula Cătălin PNL -
106. Mihalache Sorin Dan PSD NU
107. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
108. Mircea Costache PC DA
109. Mircovici Niculae Minoritati DA
110. Mironescu Laurențiu PD-L DA
111. Mitrea Miron Tudor PSD DA
112. Momanu Corneliu PD-L DA
113. Munteanu Ioan PSD DA
114. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
115. Nassar Rodica PSD DA
116. Năstase Adrian PSD DA
117. Nechita Aurel PSD DA
118. Nica Dan PSD DA
119. Nicolae Alexandri PNL DA
120. Nicolicea Eugen PSD DA
121. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
122. Nosa Iuliu PSD DA
123. Oltean Ioan PD-L DA
124. Ovidenie Costel - DA
125. Pascu Bogdan PC Abținere
126. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
127. Petrea Constantin PD-L DA
128. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
129. Plăiașu Gabriel PNL DA
130. Podgorean Radu PSD DA
131. Ponta Victor-Viorel PSD DA
132. Popa Cornel PNL DA
133. Popa Daniela PC DA
134. Popescu Corneliu PD-L DA
135. Pupeză Viorel PC DA
136. Pușcă Mircea Valer PNL DA
137. Rădulescu Cristian PD-L DA
138. Rogin Marius PD-L DA
139. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
140. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
141. Rusu Valentin PD-L DA
142. Sandu Gabriel PD-L DA
143. Sasu Ion PRM NU
144. Săpunaru Nini PNL DA
145. Sârb Gheorghe PD-L DA
146. Scutaru Adrian George PNL DA
147. Seres Dénes UDMR DA
148. Sóki Béla UDMR DA
149. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
150. Stoica Ion PD-L DA
151. Străchinaru Petre PD-L DA
152. Strungă Emil PNL DA
153. Szekely Levente Csaba UDMR DA
154. Șandru Marcela Lavinia - DA
155. Știrbeț Cornel PD-L DA
156. Tămagă Constantin PSD DA
157. Tănăsescu Tudor PSD DA
158. Timiș Ioan PNL DA
159. Todoran Pavel PSD DA
160. Toma Horia-Victor PNL DA
161. Tudor Constantin PD-L DA
162. Turc Ioan PNL DA
163. Turcan Raluca PD-L DA
164. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
165. Ujeniuc Dragoș PNL DA
166. Ungureanu Petre PD-L DA
167. Ursărescu Dorinel PNL DA
168. Vainer Aurel Minoritati DA
169. Varga Attila UDMR DA
170. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
171. Vasile Aurelia PSD DA
172. Vladu Iulian PD-L DA
173. Vlădoiu Aurel PSD DA
174. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
175. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
176. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
177. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 4:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro