Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:40

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-64
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 222/2008 pentru modificarea legii nr.205 din 2004 privind protecția animalelor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:179 52 41 9 42 13 10 9 3
- voturi pentru (DA):121 47 38 7 - 12 8 7 2
- voturi împotrivă (NU):54 4 3 2 42 1 - 2 -
- abțineri:3 1 - - - - 1 - 1
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L NU
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buda Daniel PD-L NU
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
30. Bușoi Diana Maria PD-L NU
31. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L NU
34. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călian Petru PD-L NU
37. Călin Ion PSD DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC Abținere
45. Cliveti Minodora PSD NU
46. Cocrea Olguța - DA
47. Constantinescu Anca PD-L NU
48. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
49. Cristea Ioan PNL NU
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Diaconescu Renică PSD DA
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
57. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Ehling Elena PSD DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PNL DA
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati NU
65. Florea Damian PC -
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Fuia Stelian PD-L NU
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Ghișe Ioan PNL DA
74. Godja Petru PSD DA
75. Grosaru Mircea Minoritati DA
76. Gubandru Aurel PSD DA
77. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
78. Hellvig Eduard Raul PNL DA
79. Hoban Ioan PNL DA
80. Hogea Vlad Gabriel PC DA
81. Hoinaru Marian PD-L NU
82. Iancu Iulian PSD DA
83. Ibram Iusein Minoritati DA
84. Ignat Miron Minoritati DA
85. Iordache Florin PSD DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
87. Iriza Marius PRM NU
88. Iustian Mircea Teodor PD-L NU
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
91. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
92. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
93. Luchian Ion PNL DA
94. Macaleți Costică PSD DA
95. Manolescu Oana Minoritati NU
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Marian Dan Mihai PNL DA
98. Marin Constantin PSD DA
99. Martin Eduard-Stelian PSD DA
100. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
101. Máté András-Levente UDMR DA
102. Mazăre Alexandru PSD DA
103. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
104. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
105. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
106. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
107. Merce Ilie PRM DA
108. Micle Ioan Radu PNL DA
109. Micula Cătălin PNL DA
110. Mihalache Sorin Dan PSD DA
111. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
112. Mircea Costache PC DA
113. Mironescu Laurențiu PD-L NU
114. Mitrea Miron Tudor PSD DA
115. Momanu Corneliu PD-L NU
116. Munteanu Ioan PSD DA
117. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
118. Nassar Rodica PSD DA
119. Năstase Adrian PSD DA
120. Nechita Aurel PSD DA
121. Nica Dan PSD DA
122. Nicolae Alexandri PNL DA
123. Nicolicea Eugen PSD DA
124. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
125. Nosa Iuliu PSD DA
126. Oancea Viorel PD-L NU
127. Oltean Ioan PD-L NU
128. Ovidenie Costel - DA
129. Pascu Bogdan PC DA
130. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
131. Petrea Constantin PD-L NU
132. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
133. Plăiașu Gabriel PNL DA
134. Podgorean Radu PSD NU
135. Ponta Victor-Viorel PSD NU
136. Popa Cornel PNL DA
137. Popa Daniela PC DA
138. Popescu Corneliu PD-L NU
139. Pupeză Viorel PC DA
140. Pușcă Mircea Valer PNL DA
141. Rădulescu Cristian PD-L NU
142. Rogin Marius PD-L NU
143. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
144. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
145. Rusu Valentin PD-L NU
146. Sandu Gabriel PD-L NU
147. Sasu Ion PRM DA
148. Săpunaru Nini PNL DA
149. Sârb Gheorghe PD-L NU
150. Scutaru Adrian George PNL DA
151. Seres Dénes UDMR DA
152. Sóki Béla UDMR DA
153. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
154. Stoica Ion PD-L NU
155. Străchinaru Petre PD-L NU
156. Strungă Emil PNL DA
157. Szekely Levente Csaba UDMR DA
158. Știrbeț Cornel PD-L NU
159. Tămagă Constantin PSD DA
160. Tănăsescu Tudor PSD DA
161. Timiș Ioan PNL DA
162. Toma Horia-Victor PNL DA
163. Tudor Constantin PD-L NU
164. Turc Ioan PNL DA
165. Turcan Raluca PD-L NU
166. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
167. Ujeniuc Dragoș PNL DA
168. Ungureanu Petre PD-L NU
169. Ursărescu Dorinel PNL DA
170. Vainer Aurel Minoritati DA
171. Varga Attila UDMR DA
172. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
173. Vasile Aurelia PSD DA
174. Vladu Iulian PD-L NU
175. Vlădoiu Aurel PSD DA
176. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
177. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
178. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
179. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 12 noiembrie 2019, 1:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro