Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:40

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-65
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 399/2008 pentru modificarea alin.(1) și (2) ale art.15 din Legea cooperației agricole nr.566/2004
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:181 54 40 9 40 13 12 10 3
- voturi pentru (DA):115 4 40 7 40 13 - 9 2
- voturi împotrivă (NU):61 48 - 2 - - 10 - 1
- abțineri:4 2 - - - - 1 1 -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD Abținere
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC NU
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC NU
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bentu Dumitru PSD NU
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD NU
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
25. Brînzan Ovidiu PSD NU
26. Buciu Angela PRM NU
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD NU
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Burnei Ion PSD NU
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
37. Călian Petru PD-L DA
38. Călin Ion PSD NU
39. Chiper Gheorghe PSD NU
40. Chiș Filonaș PSD NU
41. Cindrea Ioan PSD NU
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC Abținere
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
47. Cliveti Minodora PSD NU
48. Cocrea Olguța - NU
49. Constantinescu Anca PD-L DA
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
51. Cristea Ioan PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD NU
53. Diaconescu Renică PSD NU
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD NU
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
58. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
59. Dumitriu Mihai PSD NU
60. Ehling Elena PSD NU
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PNL DA
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC -
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Fuia Stelian PD-L DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Georgescu Filip PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Glăvan Ștefan PC NU
76. Godja Petru PSD DA
77. Grosaru Mircea Minoritati DA
78. Gubandru Aurel PSD NU
79. Hanganu Romeo Octavian - DA
80. Hellvig Eduard Raul PNL DA
81. Hoban Ioan PNL DA
82. Hogea Vlad Gabriel PC NU
83. Hoinaru Marian PD-L DA
84. Iancu Iulian PSD NU
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Ignat Miron Minoritati DA
88. Iordache Florin PSD NU
89. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
90. Iriza Marius PRM DA
91. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
94. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
95. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
96. Luchian Ion PNL DA
97. Macaleți Costică PSD NU
98. Manolescu Oana Minoritati DA
99. Manta Pantelimon PNL DA
100. Marian Dan Mihai PNL DA
101. Marin Constantin PSD NU
102. Martin Eduard-Stelian PSD NU
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Mazăre Alexandru PSD NU
106. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
107. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
108. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
109. Merce Ilie PRM DA
110. Micle Ioan Radu PNL DA
111. Mihalache Sorin Dan PSD NU
112. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
113. Mircea Costache PC NU
114. Mircovici Niculae Minoritati DA
115. Mironescu Laurențiu PD-L DA
116. Mitrea Miron Tudor PSD DA
117. Momanu Corneliu PD-L DA
118. Munteanu Ioan PSD NU
119. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
120. Nassar Rodica PSD NU
121. Năstase Adrian PSD NU
122. Nechita Aurel PSD NU
123. Nica Dan PSD NU
124. Nicolae Alexandri PNL DA
125. Nicolicea Eugen PSD NU
126. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
127. Nosa Iuliu PSD NU
128. Oltean Ioan PD-L DA
129. Ovidenie Costel - DA
130. Pascu Bogdan PC NU
131. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
132. Petrea Constantin PD-L DA
133. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
134. Plăiașu Gabriel PNL DA
135. Podgorean Radu PSD Abținere
136. Ponta Victor-Viorel PSD NU
137. Popa Cornel PNL DA
138. Popa Daniela PC NU
139. Popescu Corneliu PD-L DA
140. Pupeză Viorel PC NU
141. Pușcă Mircea Valer PNL DA
142. Rădulescu Cristian PD-L DA
143. Rogin Marius PD-L DA
144. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
145. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
146. Rusu Valentin PD-L DA
147. Sandu Gabriel PD-L DA
148. Sasu Ion PRM DA
149. Săpunaru Nini PNL DA
150. Sârb Gheorghe PD-L DA
151. Sârbu Marian PSD NU
152. Scutaru Adrian George PNL DA
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Sóki Béla UDMR DA
155. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
156. Stoica Ion PD-L DA
157. Străchinaru Petre PD-L DA
158. Strungă Emil PNL DA
159. Szekely Levente Csaba UDMR DA
160. Tămagă Constantin PSD NU
161. Tănăsescu Tudor PSD NU
162. Tărniceru Petru PSD NU
163. Timiș Ioan PNL DA
164. Todoran Pavel PSD NU
165. Toma Horia-Victor PNL DA
166. Tudor Constantin PD-L DA
167. Turc Ioan PNL DA
168. Turcan Raluca PD-L DA
169. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
170. Ujeniuc Dragoș PNL DA
171. Ungureanu Petre PD-L DA
172. Ursărescu Dorinel PNL DA
173. Vainer Aurel Minoritati DA
174. Varga Attila UDMR DA
175. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
176. Vasile Aurelia PSD NU
177. Vladu Iulian PD-L DA
178. Vlădoiu Aurel PSD NU
179. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
180. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
181. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 noiembrie 2019, 1:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro