Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:42

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-68
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 223/2008 privind construirea unor teatre de vară
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:176 50 40 11 40 12 11 10 2
- voturi pentru (DA):166 47 38 10 38 11 11 9 2
- voturi împotrivă (NU):4 - 1 1 1 1 - - -
- abțineri:3 1 1 - - - - 1 -
- nu au votat:3 2 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD Abținere
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Burnei Ion PSD DA
30. Bușoi Diana Maria PD-L DA
31. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călian Petru PD-L DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu PC DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Constantinescu Anca PD-L NU
49. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
50. Cristea Ioan PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Diaconescu Renică PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Ehling Elena PSD DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PNL DA
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Fuia Stelian PD-L DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Ghișe Ioan PNL DA
74. Godja Petru PSD DA
75. Grosaru Mircea Minoritati DA
76. Gubandru Aurel PSD DA
77. Hellvig Eduard Raul PNL DA
78. Hoban Ioan PNL DA
79. Hogea Vlad Gabriel PC DA
80. Hoinaru Marian PD-L DA
81. Iancu Iulian PSD DA
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Ifrim Mircea PRM DA
84. Ignat Miron Minoritati Abținere
85. Iordache Florin PSD DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L -
87. Iriza Marius PRM DA
88. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
91. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
92. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
93. Luchian Ion PNL NU
94. Macaleți Costică PSD DA
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Marian Dan Mihai PNL DA
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Mazăre Alexandru PSD DA
102. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
103. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
104. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
105. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
106. Merce Ilie PRM DA
107. Micle Ioan Radu PNL DA
108. Micula Cătălin PNL DA
109. Mihalache Sorin Dan PSD DA
110. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
111. Mircea Costache PC DA
112. Mircovici Niculae Minoritati DA
113. Mironescu Laurențiu PD-L DA
114. Mitrea Miron Tudor PSD DA
115. Momanu Corneliu PD-L DA
116. Munteanu Ioan PSD DA
117. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
118. Năstase Adrian PSD DA
119. Nechita Aurel PSD DA
120. Nica Dan PSD DA
121. Nicolae Alexandri PNL DA
122. Nicolicea Eugen PSD DA
123. Nosa Iuliu PSD DA
124. Oltean Ioan PD-L DA
125. Ovidenie Costel - DA
126. Pascu Bogdan PC DA
127. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
128. Petrea Constantin PD-L DA
129. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
130. Plăiașu Gabriel PNL DA
131. Ponta Victor-Viorel PSD DA
132. Popa Cornel PNL DA
133. Popa Daniela PC DA
134. Popescu Corneliu PD-L DA
135. Pupeză Viorel PC DA
136. Pușcă Mircea Valer PNL DA
137. Rădulescu Cristian PD-L DA
138. Rogin Marius PD-L DA
139. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
140. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
141. Rusu Valentin PD-L DA
142. Sandu Gabriel PD-L DA
143. Sasu Ion PRM DA
144. Săpunaru Nini PNL DA
145. Sârb Gheorghe PD-L DA
146. Sârbu Marian PSD DA
147. Scutaru Adrian George PNL DA
148. Seres Dénes UDMR DA
149. Sóki Béla UDMR DA
150. Stănescu Alexandru-Octavi PSD -
151. Stoica Ion PD-L DA
152. Străchinaru Petre PD-L DA
153. Strungă Emil PNL DA
154. Szekely Levente Csaba UDMR DA
155. Știrbeț Cornel PD-L DA
156. Tănăsescu Tudor PSD DA
157. Tărniceru Petru PSD DA
158. Timiș Ioan PNL DA
159. Todoran Pavel PSD DA
160. Toma Horia-Victor PNL DA
161. Tudor Constantin PD-L DA
162. Turcan Raluca PD-L DA
163. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
164. Ujeniuc Dragoș PNL DA
165. Ungureanu Petre PD-L DA
166. Ursărescu Dorinel PNL DA
167. Vainer Aurel Minoritati DA
168. Varga Attila UDMR DA
169. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
170. Vasile Aurelia PSD DA
171. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
172. Vladu Iulian PD-L DA
173. Vlădoiu Aurel PSD DA
174. Voicu Mădălin-Ștefan PSD -
175. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
176. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 17:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro