Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:42

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-69
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 171/2008 privind acordarea titlului onorific de "Promotor al imaginii României"
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:181 55 41 10 40 12 10 10 3
- voturi pentru (DA):116 5 40 10 40 10 1 8 2
- voturi împotrivă (NU):60 48 1 - - 1 9 1 -
- abțineri:4 1 - - - 1 - 1 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD Abținere
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC NU
8. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
9. Ardelean Lia PC NU
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
15. Bentu Dumitru PSD NU
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bleotu Vasile PSD NU
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR NU
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
23. Brînzan Ovidiu PSD NU
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buda Ioan PSD NU
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
28. Bușoi Diana Maria PD-L DA
29. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Canacheu Costică PD-L DA
32. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
34. Călian Petru PD-L DA
35. Călin Ion PSD NU
36. Chiper Gheorghe PSD NU
37. Chiș Filonaș PSD NU
38. Cindrea Ioan PSD NU
39. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
43. Cliveti Minodora PSD NU
44. Cocrea Olguța - DA
45. Constantinescu Anca PD-L DA
46. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
47. Cristea Ioan PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD NU
49. Diaconescu Renică PSD NU
50. Dobre Traian PNL DA
51. Dorneanu Valer PSD NU
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
54. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD -
55. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
56. Dumitriu Mihai PSD NU
57. Ehling Elena PSD NU
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Faina Constantin PNL DA
60. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
61. Fenechiu Relu PNL DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati DA
63. Florea Damian PC DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Fuia Stelian PD-L DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Godja Petru PSD NU
73. Grosaru Mircea Minoritati DA
74. Gubandru Aurel PSD NU
75. Hellvig Eduard Raul PNL DA
76. Hoban Ioan PNL NU
77. Hogea Vlad Gabriel PC NU
78. Hoinaru Marian PD-L DA
79. Iancu Iulian PSD NU
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Ifrim Mircea PRM DA
82. Ignat Miron Minoritati DA
83. Iordache Florin PSD NU
84. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
85. Iriza Marius PRM DA
86. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
87. Kerekes Károly UDMR DA
88. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
89. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
90. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
91. Luchian Ion PNL DA
92. Macaleți Costică PSD NU
93. Manolescu Oana Minoritati DA
94. Manta Pantelimon PNL DA
95. Marian Dan Mihai PNL DA
96. Marin Constantin PSD NU
97. Martin Eduard-Stelian PSD NU
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Máté András-Levente UDMR DA
100. Mazăre Alexandru PSD NU
101. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
102. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
103. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
104. Merce Ilie PRM DA
105. Micle Ioan Radu PNL DA
106. Micula Cătălin PNL DA
107. Mihalache Sorin Dan PSD DA
108. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
109. Mircea Costache PC NU
110. Mircovici Niculae Minoritati DA
111. Mironescu Laurențiu PD-L DA
112. Mitrea Miron Tudor PSD DA
113. Momanu Corneliu PD-L DA
114. Munteanu Ioan PSD NU
115. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
116. Nassar Rodica PSD NU
117. Năstase Adrian PSD NU
118. Nechita Aurel PSD NU
119. Nica Dan PSD NU
120. Nicolae Alexandri PNL DA
121. Nicolicea Eugen PSD NU
122. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
123. Nosa Iuliu PSD NU
124. Oltean Ioan PD-L DA
125. Oprea Gabriel PSD NU
126. Ovidenie Costel - DA
127. Pascu Bogdan PC NU
128. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
129. Petrea Constantin PD-L DA
130. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
131. Plăiașu Gabriel PNL DA
132. Podgorean Radu PSD NU
133. Ponta Victor-Viorel PSD DA
134. Popa Cornel PNL DA
135. Popa Daniela PC NU
136. Popescu Corneliu PD-L DA
137. Pupeză Viorel PC NU
138. Pușcă Mircea Valer PNL DA
139. Rădulescu Cristian PD-L DA
140. Rogin Marius PD-L DA
141. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
142. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
143. Rusu Valentin PD-L DA
144. Sandu Gabriel PD-L DA
145. Sasu Ion PRM DA
146. Săpunaru Nini PNL DA
147. Sârb Gheorghe PD-L DA
148. Sârbu Marian PSD NU
149. Scutaru Adrian George PNL DA
150. Seres Dénes UDMR DA
151. Sóki Béla UDMR DA
152. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
153. Stoica Ion PD-L DA
154. Străchinaru Petre PD-L DA
155. Strungă Emil PNL DA
156. Szekely Levente Csaba UDMR DA
157. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
158. Știrbeț Cornel PD-L DA
159. Tămagă Constantin PSD NU
160. Tănăsescu Tudor PSD NU
161. Tărniceru Petru PSD NU
162. Timiș Ioan PNL DA
163. Todoran Pavel PSD NU
164. Toma Horia-Victor PNL DA
165. Tudor Constantin PD-L DA
166. Turc Ioan PNL DA
167. Turcan Raluca PD-L DA
168. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
169. Ujeniuc Dragoș PNL DA
170. Ungureanu Petre PD-L DA
171. Ursărescu Dorinel PNL DA
172. Vainer Aurel Minoritati NU
173. Varga Attila UDMR DA
174. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
175. Vasile Aurelia PSD NU
176. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
177. Vladu Iulian PD-L DA
178. Vlădoiu Aurel PSD NU
179. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
180. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
181. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 februarie 2020, 15:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro