Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:43

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-71
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 241/2008 privind sondajele de opinie
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:180 52 41 11 40 12 12 10 2
- voturi pentru (DA):166 52 41 3 40 12 6 10 2
- voturi împotrivă (NU):13 - - 8 - - 5 - -
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC Abținere
10. Avram Dumitru PRM NU
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Buciu Angela PRM NU
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Bușoi Diana Maria PD-L DA
31. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călian Petru PD-L DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu PC NU
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Cristea Ioan PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Diaconescu Renică PSD DA
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Ehling Elena PSD DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Faina Constantin PNL DA
61. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
62. Fenechiu Relu PNL DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Florea Damian PC DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Fuia Stelian PD-L DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM NU
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Georgescu Filip PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Ghișe Ioan PNL DA
73. Glăvan Ștefan PC NU
74. Godja Petru PSD DA
75. Grosaru Mircea Minoritati DA
76. Gubandru Aurel PSD DA
77. Hellvig Eduard Raul PNL DA
78. Hoban Ioan PNL DA
79. Hogea Vlad Gabriel PC NU
80. Hoinaru Marian PD-L DA
81. Iancu Iulian PSD DA
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Ifrim Mircea PRM DA
84. Ignat Miron Minoritati DA
85. Iordache Florin PSD DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Iriza Marius PRM NU
88. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
91. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
92. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
93. Luchian Ion PNL DA
94. Macaleți Costică PSD DA
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Marian Dan Mihai PNL DA
98. Marin Constantin PSD DA
99. Martin Eduard-Stelian PSD DA
100. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
101. Máté András-Levente UDMR DA
102. Mazăre Alexandru PSD DA
103. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
104. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
105. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
106. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
107. Merce Ilie PRM NU
108. Micle Ioan Radu PNL DA
109. Micula Cătălin PNL DA
110. Mihalache Sorin Dan PSD DA
111. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
112. Mircea Costache PC NU
113. Mircovici Niculae Minoritati DA
114. Mironescu Laurențiu PD-L DA
115. Mitrea Miron Tudor PSD DA
116. Momanu Corneliu PD-L DA
117. Munteanu Ioan PSD DA
118. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
119. Nassar Rodica PSD DA
120. Năstase Adrian PSD DA
121. Nechita Aurel PSD DA
122. Nica Dan PSD DA
123. Nicolae Alexandri PNL DA
124. Nicolicea Eugen PSD DA
125. Nosa Iuliu PSD DA
126. Oltean Ioan PD-L DA
127. Ovidenie Costel - DA
128. Pascu Bogdan PC DA
129. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
130. Petrea Constantin PD-L DA
131. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
132. Plăiașu Gabriel PNL DA
133. Podgorean Radu PSD DA
134. Ponta Victor-Viorel PSD DA
135. Popa Cornel PNL DA
136. Popa Daniela PC DA
137. Popescu Corneliu PD-L DA
138. Pupeză Viorel PC DA
139. Pușcă Mircea Valer PNL DA
140. Rădulescu Cristian PD-L DA
141. Rogin Marius PD-L DA
142. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
143. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
144. Rusu Valentin PD-L DA
145. Sandu Gabriel PD-L DA
146. Sasu Ion PRM NU
147. Săpunaru Nini PNL DA
148. Sârb Gheorghe PD-L DA
149. Sârbu Marian PSD DA
150. Scutaru Adrian George PNL DA
151. Seres Dénes UDMR DA
152. Sóki Béla UDMR DA
153. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
154. Stoica Ion PD-L DA
155. Străchinaru Petre PD-L DA
156. Strungă Emil PNL DA
157. Szekely Levente Csaba UDMR DA
158. Știrbeț Cornel PD-L DA
159. Tămagă Constantin PSD DA
160. Tănăsescu Tudor PSD DA
161. Tărniceru Petru PSD DA
162. Timiș Ioan PNL DA
163. Todoran Pavel PSD DA
164. Toma Horia-Victor PNL DA
165. Tudor Constantin PD-L DA
166. Turc Ioan PNL DA
167. Turcan Raluca PD-L DA
168. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
169. Ujeniuc Dragoș PNL DA
170. Ungureanu Petre PD-L DA
171. Ursărescu Dorinel PNL DA
172. Vainer Aurel Minoritati DA
173. Varga Attila UDMR DA
174. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
175. Vasile Aurelia PSD DA
176. Vladu Iulian PD-L DA
177. Vlădoiu Aurel PSD DA
178. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
179. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
180. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 noiembrie 2019, 9:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro