Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:44

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-73
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 333/2008 privind terminologia folosită pentru etnia țiganilor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:183 54 41 10 41 12 11 10 4
- voturi pentru (DA):155 50 36 2 38 10 5 10 4
- voturi împotrivă (NU):15 1 5 6 1 - 2 - -
- abțineri:13 3 - 2 2 2 4 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC Abținere
10. Avram Dumitru PRM NU
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L Abținere
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Buciu Angela PRM NU
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Bușoi Diana Maria PD-L DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PD-L DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD Abținere
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Constantinescu Anca PD-L Abținere
47. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
48. Cristea Ioan PNL NU
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Renică PSD DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
55. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
56. Dumitriu Mihai PSD Abținere
57. Ehling Elena PSD DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Faina Constantin PNL DA
60. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
61. Fenechiu Relu PNL DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati DA
63. Florea Damian PC DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Fuia Stelian PD-L DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM NU
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Glăvan Ștefan PC NU
73. Godja Petru PSD DA
74. Grosaru Mircea Minoritati DA
75. Gubandru Aurel PSD DA
76. Hanganu Romeo Octavian - DA
77. Hellvig Eduard Raul PNL DA
78. Hoban Ioan PNL NU
79. Hogea Vlad Gabriel PC Abținere
80. Hoinaru Marian PD-L DA
81. Iancu Iulian PSD DA
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Ifrim Mircea PRM NU
84. Ignat Miron Minoritati DA
85. Iordache Florin PSD DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Iriza Marius PRM NU
88. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
89. Kerekes Károly UDMR Abținere
90. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
91. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
92. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
93. Luchian Ion PNL DA
94. Macaleți Costică PSD DA
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Marian Dan Mihai PNL DA
98. Marin Constantin PSD NU
99. Martin Eduard-Stelian PSD DA
100. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
101. Máté András-Levente UDMR DA
102. Mazăre Alexandru PSD DA
103. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
104. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
105. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
106. Merce Ilie PRM DA
107. Micle Ioan Radu PNL NU
108. Micula Cătălin PNL DA
109. Mihalache Sorin Dan PSD DA
110. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
111. Mircea Costache PC NU
112. Mircovici Niculae Minoritati DA
113. Mironescu Laurențiu PD-L DA
114. Mitrea Miron Tudor PSD DA
115. Momanu Corneliu PD-L DA
116. Munteanu Ioan PSD DA
117. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
118. Nassar Rodica PSD DA
119. Năstase Adrian PSD DA
120. Nechita Aurel PSD Abținere
121. Nica Dan PSD DA
122. Nicolae Alexandri PNL DA
123. Nicolicea Eugen PSD DA
124. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
125. Nosa Iuliu PSD DA
126. Oancea Viorel PD-L DA
127. Oltean Ioan PD-L DA
128. Ovidenie Costel - DA
129. Pascu Bogdan PC Abținere
130. Petrea Constantin PD-L DA
131. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
132. Plăiașu Gabriel PNL DA
133. Podgorean Radu PSD DA
134. Ponta Victor-Viorel PSD DA
135. Popa Cornel PNL DA
136. Popa Daniela PC DA
137. Popescu Corneliu PD-L DA
138. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
139. Pupeză Viorel PC DA
140. Pușcă Mircea Valer PNL DA
141. Rădulescu Cristian PD-L DA
142. Rogin Marius PD-L DA
143. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
144. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
145. Rusu Valentin PD-L DA
146. Sandu Gabriel PD-L DA
147. Sasu Ion PRM Abținere
148. Săpunaru Nini PNL DA
149. Sârb Gheorghe PD-L DA
150. Sârbu Marian PSD DA
151. Scutaru Adrian George PNL DA
152. Seres Dénes UDMR DA
153. Sóki Béla UDMR DA
154. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
155. Stoica Ion PD-L DA
156. Străchinaru Petre PD-L NU
157. Strungă Emil PNL DA
158. Szekely Levente Csaba UDMR DA
159. Șandru Marcela Lavinia - DA
160. Știrbeț Cornel PD-L DA
161. Tămagă Constantin PSD DA
162. Tănăsescu Tudor PSD DA
163. Tărniceru Petru PSD DA
164. Timiș Ioan PNL DA
165. Todoran Pavel PSD DA
166. Toma Horia-Victor PNL DA
167. Tudor Constantin PD-L DA
168. Turc Ioan PNL DA
169. Turcan Raluca PD-L DA
170. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
171. Ujeniuc Dragoș PNL DA
172. Ungureanu Petre PD-L DA
173. Ursărescu Dorinel PNL DA
174. Vainer Aurel Minoritati DA
175. Varga Attila UDMR DA
176. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
177. Vasile Aurelia PSD DA
178. Vladu Iulian PD-L DA
179. Vlădoiu Aurel PSD DA
180. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
181. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
182. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
183. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 22:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro