Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:44

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-74
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 879/2007 pentru modificarea art.11 din Legea nr.7/2006 privind statutul funcționarului public parlamentar
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:187 57 42 11 41 12 11 10 3
- voturi pentru (DA):103 2 42 4 40 11 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):71 50 - 7 1 - 10 1 2
- abțineri:11 5 - - - 1 1 4 -
- nu au votat:2 - - - - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD Abținere
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC NU
8. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
9. Ardelean Lia PC Abținere
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM NU
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bentu Dumitru PSD NU
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD NU
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD Abținere
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
25. Brînzan Ovidiu PSD NU
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD NU
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Bușoi Diana Maria PD-L DA
30. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
35. Călian Petru PD-L DA
36. Călin Ion PSD NU
37. Chiper Gheorghe PSD NU
38. Chiș Filonaș PSD NU
39. Cindrea Ioan PSD Abținere
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
44. Cliveti Minodora PSD NU
45. Cocrea Olguța - NU
46. Constantinescu Anca PD-L DA
47. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
48. Cristea Ioan PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD NU
50. Diaconescu Renică PSD NU
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD NU
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
55. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
56. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
57. Dumitriu Mihai PSD NU
58. Ehling Elena PSD NU
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Faina Constantin PNL DA
61. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
62. Fenechiu Relu PNL DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Florea Damian PC NU
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Fuia Stelian PD-L DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
70. Georgescu Filip PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Ghișe Ioan PNL DA
73. Glăvan Ștefan PC NU
74. Godja Petru PSD NU
75. Grosaru Mircea Minoritati DA
76. Gubandru Aurel PSD NU
77. Hellvig Eduard Raul PNL DA
78. Hoban Ioan PNL DA
79. Hogea Vlad Gabriel PC NU
80. Hoinaru Marian PD-L DA
81. Iancu Iulian PSD NU
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Ifrim Mircea PRM DA
84. Ignat Miron Minoritati Abținere
85. Iordache Florin PSD NU
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Iriza Marius PRM NU
88. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
91. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
92. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
93. Luchian Ion PNL DA
94. Macaleți Costică PSD NU
95. Manolescu Oana Minoritati NU
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Marian Dan Mihai PNL DA
98. Marin Constantin PSD NU
99. Martin Eduard-Stelian PSD NU
100. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
101. Máté András-Levente UDMR DA
102. Matei Cătălin Lucian PSD NU
103. Mazăre Alexandru PSD NU
104. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
105. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
106. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
107. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
108. Mătușa Tudor PRM NU
109. Merce Ilie PRM NU
110. Micle Ioan Radu PNL DA
111. Micula Cătălin PNL DA
112. Mihalache Sorin Dan PSD NU
113. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
114. Mircea Costache PC NU
115. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
116. Mironescu Laurențiu PD-L DA
117. Mitrea Miron Tudor PSD DA
118. Momanu Corneliu PD-L DA
119. Munteanu Ioan PSD NU
120. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
121. Nassar Rodica PSD NU
122. Năstase Adrian PSD NU
123. Nechita Aurel PSD NU
124. Nica Dan PSD NU
125. Nicolae Alexandri PNL DA
126. Nicolicea Eugen PSD NU
127. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
128. Nosa Iuliu PSD NU
129. Oltean Ioan PD-L DA
130. Ovidenie Costel - NU
131. Pascu Bogdan PC NU
132. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
133. Petrea Constantin PD-L DA
134. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
135. Plăiașu Gabriel PNL DA
136. Podgorean Radu PSD NU
137. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
138. Popa Cornel PNL DA
139. Popa Daniela PC NU
140. Popescu Corneliu PD-L DA
141. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
142. Pupeză Viorel PC NU
143. Pușcă Mircea Valer PNL DA
144. Rădulescu Cristian PD-L DA
145. Rogin Marius PD-L DA
146. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
147. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
148. Rusu Valentin PD-L DA
149. Sanda Victor PSD NU
150. Sandu Gabriel PD-L DA
151. Sasu Ion PRM DA
152. Săpunaru Nini PNL DA
153. Sârb Gheorghe PD-L DA
154. Sârbu Marian PSD NU
155. Scutaru Adrian George PNL DA
156. Seres Dénes UDMR DA
157. Sóki Béla UDMR DA
158. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
159. Stoica Ion PD-L DA
160. Străchinaru Petre PD-L DA
161. Strungă Emil PNL DA
162. Szekely Levente Csaba UDMR DA
163. Șandru Marcela Lavinia - -
164. Știrbeț Cornel PD-L DA
165. Tămagă Constantin PSD NU
166. Tănăsescu Tudor PSD NU
167. Tărniceru Petru PSD NU
168. Timiș Ioan PNL DA
169. Todoran Pavel PSD NU
170. Toma Horia-Victor PNL DA
171. Tudor Constantin PD-L DA
172. Turc Ioan PNL DA
173. Turcan Raluca PD-L DA
174. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
175. Ujeniuc Dragoș PNL DA
176. Ungureanu Petre PD-L DA
177. Ursărescu Dorinel PNL DA
178. Vainer Aurel Minoritati -
179. Varga Attila UDMR DA
180. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
181. Vasile Aurelia PSD NU
182. Vladu Iulian PD-L DA
183. Vlădoiu Aurel PSD NU
184. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
185. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
186. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
187. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 februarie 2020, 14:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro