Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:46

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-76
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 161/2008 pentru modificarea Legii nr.21/1991 privind cetățenia română, publicată în Monitorul Oficial, Partea I, nr. 44 din 6 martie 1991, republicată în Monitorul Oficial, Partea I, nr. 98 din 6 martie 2000
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:184 57 41 10 39 13 10 10 4
- voturi pentru (DA):113 2 41 10 39 13 1 5 2
- voturi împotrivă (NU):65 53 - - - - 9 2 1
- abțineri:6 2 - - - - - 3 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC NU
7. Antal István UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
9. Ardelean Lia PC NU
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bentu Dumitru PSD NU
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD NU
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
25. Brînzan Ovidiu PSD NU
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD NU
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Burnei Ion PSD NU
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
37. Călian Petru PD-L DA
38. Călin Ion PSD NU
39. Chiper Gheorghe PSD NU
40. Chiș Filonaș PSD NU
41. Cindrea Ioan PSD NU
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
46. Cliveti Minodora PSD NU
47. Coclici Radu Eugeniu PSD NU
48. Cocrea Olguța - NU
49. Constantinescu Anca PD-L DA
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
51. Cristea Ioan PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD NU
53. Diaconescu Renică PSD NU
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
58. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
59. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
60. Dumitriu Mihai PSD NU
61. Ehling Elena PSD NU
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PNL DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Fuia Stelian PD-L DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
73. Georgescu Filip PSD NU
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Godja Petru PSD NU
77. Grosaru Mircea Minoritati DA
78. Gubandru Aurel PSD NU
79. Gușă Cozmin Horea - Abținere
80. Hellvig Eduard Raul PNL DA
81. Hoban Ioan PNL DA
82. Hogea Vlad Gabriel PC NU
83. Hoinaru Marian PD-L DA
84. Hrebenciuc Viorel PSD Abținere
85. Iancu Iulian PSD NU
86. Ibram Iusein Minoritati NU
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Ignat Miron Minoritati DA
89. Iordache Florin PSD NU
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
91. Iriza Marius PRM DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
94. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
95. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
96. Luchian Ion PNL DA
97. Macaleți Costică PSD NU
98. Manolescu Oana Minoritati DA
99. Manta Pantelimon PNL DA
100. Marian Dan Mihai PNL DA
101. Marin Constantin PSD NU
102. Martin Eduard-Stelian PSD NU
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Mazăre Alexandru PSD NU
106. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
107. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
108. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
109. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
110. Micle Ioan Radu PNL DA
111. Micula Cătălin PNL DA
112. Mihalache Sorin Dan PSD NU
113. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
114. Mircea Costache PC NU
115. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
116. Mironescu Laurențiu PD-L DA
117. Mitrea Miron Tudor PSD DA
118. Momanu Corneliu PD-L DA
119. Munteanu Ioan PSD NU
120. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
121. Nassar Rodica PSD NU
122. Năstase Adrian PSD NU
123. Nechita Aurel PSD NU
124. Nica Dan PSD NU
125. Nicolae Alexandri PNL DA
126. Nicolicea Eugen PSD NU
127. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
128. Nosa Iuliu PSD NU
129. Oltean Ioan PD-L DA
130. Ovidenie Costel - DA
131. Pascu Bogdan PC NU
132. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
133. Petrea Constantin PD-L DA
134. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
135. Plăiașu Gabriel PNL DA
136. Podgorean Radu PSD NU
137. Ponta Victor-Viorel PSD NU
138. Popa Cornel PNL DA
139. Popa Daniela PC NU
140. Popescu Corneliu PD-L DA
141. Pupeză Viorel PC NU
142. Pușcă Mircea Valer PNL DA
143. Rădulescu Cristian PD-L DA
144. Rogin Marius PD-L DA
145. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
146. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
147. Rusu Valentin PD-L DA
148. Sanda Victor PSD NU
149. Sandu Gabriel PD-L DA
150. Sasu Ion PRM DA
151. Săpunaru Nini PNL DA
152. Sârb Gheorghe PD-L DA
153. Sârbu Marian PSD NU
154. Scutaru Adrian George PNL DA
155. Seres Dénes UDMR DA
156. Sóki Béla UDMR DA
157. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
158. Stoica Ion PD-L DA
159. Străchinaru Petre PD-L DA
160. Strungă Emil PNL DA
161. Szekely Levente Csaba UDMR DA
162. Șandru Marcela Lavinia - DA
163. Știrbeț Cornel PD-L DA
164. Tămagă Constantin PSD NU
165. Tănăsescu Tudor PSD NU
166. Timiș Ioan PNL DA
167. Todoran Pavel PSD NU
168. Toma Horia-Victor PNL DA
169. Turc Ioan PNL DA
170. Turcan Raluca PD-L DA
171. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
172. Ujeniuc Dragoș PNL DA
173. Ungureanu Petre PD-L DA
174. Ursărescu Dorinel PNL DA
175. Vainer Aurel Minoritati NU
176. Varga Attila UDMR DA
177. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
178. Vasile Aurelia PSD NU
179. Vladu Iulian PD-L DA
180. Vlădoiu Aurel PSD NU
181. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
182. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
183. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
184. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 noiembrie 2019, 18:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro