Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:47

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-78
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 341/2008 de modificare și completare a alineatului 1 al articolului 11 din Legea nr.10 din 08/02/2001 privind regimul juridic al unor imobile preluate în mod abuziv în perioada 6 martie 1945 - 22 decembrie 1989, versiune consolidată în 01/04/2007
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:180 56 40 11 39 12 10 9 3
- voturi pentru (DA):171 53 40 9 38 11 8 9 3
- voturi împotrivă (NU):3 - - 2 - - 1 - -
- abțineri:2 1 - - - 1 - - -
- nu au votat:4 2 - - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Avram Dumitru PRM DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Barbu Gheorghe PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bleotu Vasile PSD DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Buciu Angela PRM NU
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Bușoi Diana Maria PD-L DA
30. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
35. Călian Petru PD-L DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
46. Constantinescu Anca PD-L DA
47. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
48. Cristea Ioan PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Renică PSD DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
55. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PC -
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Ehling Elena PSD DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Faina Constantin PNL DA
61. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
62. Fenechiu Relu PNL DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Florea Damian PC DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Fuia Stelian PD-L DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Georgescu Filip PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Ghișe Ioan PNL DA
73. Godja Petru PSD DA
74. Grosaru Mircea Minoritati DA
75. Gubandru Aurel PSD DA
76. Gușă Cozmin Horea - DA
77. Hanganu Romeo Octavian - DA
78. Hellvig Eduard Raul PNL DA
79. Hoban Ioan PNL DA
80. Hogea Vlad Gabriel PC DA
81. Hoinaru Marian PD-L DA
82. Hrebenciuc Viorel PSD DA
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ifrim Mircea PRM DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Iordache Florin PSD DA
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
89. Iriza Marius PRM DA
90. Kerekes Károly UDMR DA
91. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
92. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
93. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
94. Luchian Ion PNL DA
95. Macaleți Costică PSD DA
96. Manolescu Oana Minoritati DA
97. Manta Pantelimon PNL DA
98. Marian Dan Mihai PNL DA
99. Marin Constantin PSD DA
100. Martin Eduard-Stelian PSD DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Máté András-Levente UDMR DA
103. Mazăre Alexandru PSD DA
104. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
105. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
106. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
107. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
108. Merce Ilie PRM DA
109. Micle Ioan Radu PNL DA
110. Micula Cătălin PNL DA
111. Mihalache Sorin Dan PSD DA
112. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
113. Mircea Costache PC NU
114. Mircovici Niculae Minoritati DA
115. Mironescu Laurențiu PD-L DA
116. Mitrea Miron Tudor PSD DA
117. Momanu Corneliu PD-L DA
118. Munteanu Ioan PSD DA
119. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
120. Nassar Rodica PSD DA
121. Năstase Adrian PSD DA
122. Nechita Aurel PSD DA
123. Nica Dan PSD DA
124. Nicolicea Eugen PSD DA
125. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
126. Nosa Iuliu PSD DA
127. Oltean Ioan PD-L DA
128. Pascu Bogdan PC DA
129. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
130. Petrea Constantin PD-L DA
131. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
132. Plăiașu Gabriel PNL DA
133. Podgorean Radu PSD DA
134. Ponta Victor-Viorel PSD DA
135. Popa Cornel PNL DA
136. Popa Daniela PC DA
137. Popescu Corneliu PD-L -
138. Pupeză Viorel PC DA
139. Pușcă Mircea Valer PNL DA
140. Rădulescu Cristian PD-L DA
141. Rogin Marius PD-L DA
142. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
143. Rusu Mihaela Adriana PSD Abținere
144. Rusu Valentin PD-L DA
145. Sanda Victor PSD -
146. Sandu Gabriel PD-L DA
147. Sasu Ion PRM NU
148. Săpunaru Nini PNL DA
149. Sârb Gheorghe PD-L DA
150. Sârbu Marian PSD DA
151. Scutaru Adrian George PNL DA
152. Seres Dénes UDMR DA
153. Sóki Béla UDMR DA
154. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
155. Stoica Ion PD-L DA
156. Străchinaru Petre PD-L DA
157. Strungă Emil PNL DA
158. Szekely Levente Csaba UDMR DA
159. Șandru Marcela Lavinia - DA
160. Știrbeț Cornel PD-L DA
161. Tămagă Constantin PSD DA
162. Tănăsescu Tudor PSD DA
163. Timiș Ioan PNL DA
164. Todoran Pavel PSD DA
165. Toma Horia-Victor PNL DA
166. Turc Ioan PNL DA
167. Turcan Raluca PD-L DA
168. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
169. Ujeniuc Dragoș PNL DA
170. Ungureanu Petre PD-L DA
171. Ursărescu Dorinel PNL DA
172. Varga Attila UDMR DA
173. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
174. Vasile Aurelia PSD DA
175. Vladu Iulian PD-L DA
176. Vlădoiu Aurel PSD DA
177. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
178. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
179. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
180. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 noiembrie 2019, 12:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro