Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:48

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-79
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 342/2008 privind completarea Codului Civil
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:185 58 40 12 39 13 11 10 2
- voturi pentru (DA):115 3 40 11 38 12 1 9 1
- voturi împotrivă (NU):64 53 - - 1 - 10 - -
- abțineri:5 1 - 1 - 1 - 1 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Antal István UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
9. Ardelean Lia PC NU
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bentu Dumitru PSD NU
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD NU
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
25. Brînzan Ovidiu PSD NU
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD NU
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Burnei Ion PSD NU
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
37. Călian Petru PD-L DA
38. Călin Ion PSD NU
39. Chiper Gheorghe PSD NU
40. Chiș Filonaș PSD NU
41. Cindrea Ioan PSD NU
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
46. Cliveti Minodora PSD NU
47. Coclici Radu Eugeniu PSD NU
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
50. Cristea Ioan PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD NU
52. Diaconescu Renică PSD NU
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD NU
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
57. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
58. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
59. Dumitriu Mihai PSD NU
60. Ehling Elena PSD NU
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PNL DA
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC NU
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Fuia Stelian PD-L DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Georgescu Filip PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Glăvan Ștefan PC NU
76. Godja Petru PSD NU
77. Grosaru Mircea Minoritati DA
78. Gubandru Aurel PSD NU
79. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
80. Hellvig Eduard Raul PNL DA
81. Hoban Ioan PNL DA
82. Hogea Vlad Gabriel PC NU
83. Hoinaru Marian PD-L DA
84. Hrebenciuc Viorel PSD Abținere
85. Iancu Iulian PSD NU
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Ignat Miron Minoritati DA
89. Iordache Florin PSD NU
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
91. Iriza Marius PRM DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
94. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
95. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
96. Luchian Ion PNL DA
97. Macaleți Costică PSD NU
98. Manolescu Oana Minoritati DA
99. Manta Pantelimon PNL DA
100. Marian Dan Mihai PNL DA
101. Marin Constantin PSD NU
102. Martin Eduard-Stelian PSD NU
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Mazăre Alexandru PSD NU
106. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
107. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
108. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
109. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
110. Mătușa Tudor PRM DA
111. Merce Ilie PRM DA
112. Micle Ioan Radu PNL DA
113. Micula Cătălin PNL DA
114. Mihalache Sorin Dan PSD NU
115. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
116. Mircea Costache PC NU
117. Mircovici Niculae Minoritati DA
118. Mironescu Laurențiu PD-L DA
119. Mitrea Miron Tudor PSD DA
120. Momanu Corneliu PD-L DA
121. Munteanu Ioan PSD NU
122. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
123. Nassar Rodica PSD NU
124. Năstase Adrian PSD NU
125. Nechita Aurel PSD NU
126. Nica Dan PSD NU
127. Nicolicea Eugen PSD NU
128. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
129. Nosa Iuliu PSD NU
130. Oltean Ioan PD-L DA
131. Oprea Gabriel PSD NU
132. Ovidenie Costel - DA
133. Pascu Bogdan PC NU
134. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
135. Petrea Constantin PD-L NU
136. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
137. Plăiașu Gabriel PNL DA
138. Podgorean Radu PSD NU
139. Ponta Victor-Viorel PSD NU
140. Popa Cornel PNL DA
141. Popa Daniela PC NU
142. Popescu Corneliu PD-L DA
143. Pupeză Viorel PC NU
144. Pușcă Mircea Valer PNL DA
145. Rădulescu Cristian PD-L DA
146. Rogin Marius PD-L DA
147. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
148. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
149. Rusu Valentin PD-L DA
150. Sanda Victor PSD NU
151. Sandu Gabriel PD-L DA
152. Sasu Ion PRM DA
153. Săpunaru Nini PNL DA
154. Sârb Gheorghe PD-L DA
155. Sârbu Marian PSD NU
156. Scutaru Adrian George PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Sóki Béla UDMR DA
159. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
160. Stoica Ion PD-L DA
161. Străchinaru Petre PD-L DA
162. Strungă Emil PNL DA
163. Szekely Levente Csaba UDMR DA
164. Știrbeț Cornel PD-L DA
165. Tămagă Constantin PSD NU
166. Tănăsescu Tudor PSD NU
167. Timiș Ioan PNL DA
168. Todoran Pavel PSD NU
169. Toma Horia-Victor PNL DA
170. Turc Ioan PNL DA
171. Turcan Raluca PD-L DA
172. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
173. Ujeniuc Dragoș PNL DA
174. Ungureanu Petre PD-L DA
175. Ursărescu Dorinel PNL DA
176. Vainer Aurel Minoritati DA
177. Varga Attila UDMR DA
178. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
179. Vasile Aurelia PSD NU
180. Vladu Iulian PD-L DA
181. Vlădoiu Aurel PSD NU
182. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
183. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
184. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
185. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 4:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro