Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:49

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-81
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 337/2008 de completare a Legii nr.24(r)/2000 privind normele de tehnică legislativă pentru elaborarea actelor normative
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:174 55 37 10 37 13 10 10 2
- voturi pentru (DA):171 55 37 8 37 12 10 10 2
- voturi împotrivă (NU):2 - - 2 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Antal István UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Avram Dumitru PRM NU
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR -
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bleotu Vasile PSD DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Buciu Angela PRM NU
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buda Ioan PSD DA
27. Bușoi Diana Maria PD-L DA
28. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Canacheu Costică PD-L DA
31. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
32. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
33. Călian Petru PD-L DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Chiper Gheorghe PSD DA
36. Chiș Filonaș PSD DA
37. Cindrea Ioan PSD DA
38. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
40. Ciopraga Mircea PNL DA
41. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
42. Cliveti Minodora PSD DA
43. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
44. Constantinescu Anca PD-L DA
45. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
46. Cristea Ioan PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Diaconescu Renică PSD DA
49. Dobre Traian PNL DA
50. Dorneanu Valer PSD DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
54. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Ehling Elena PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Faina Constantin PNL DA
59. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
60. Fenechiu Relu PNL DA
61. Firczak Gheorghe Minoritati DA
62. Florea Damian PC DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
64. Fuia Stelian PD-L DA
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Ghișe Ioan PNL DA
70. Godja Petru PSD DA
71. Grosaru Mircea Minoritati DA
72. Gubandru Aurel PSD DA
73. Hellvig Eduard Raul PNL DA
74. Hoban Ioan PNL DA
75. Hogea Vlad Gabriel PC DA
76. Hoinaru Marian PD-L DA
77. Hrebenciuc Viorel PSD DA
78. Iancu Iulian PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ifrim Mircea PRM DA
81. Ignat Miron Minoritati DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Iriza Marius PRM DA
85. Kerekes Károly UDMR DA
86. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
87. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
88. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
89. Luchian Ion PNL DA
90. Macaleți Costică PSD DA
91. Manolescu Oana Minoritati DA
92. Manta Pantelimon PNL DA
93. Marian Dan Mihai PNL DA
94. Marin Constantin PSD DA
95. Martin Eduard-Stelian PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Máté András-Levente UDMR DA
98. Mazăre Alexandru PSD DA
99. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
100. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
101. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
102. Merce Ilie PRM DA
103. Micle Ioan Radu PNL DA
104. Mihalache Sorin Dan PSD DA
105. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
106. Mircea Costache PC DA
107. Mircovici Niculae Minoritati DA
108. Mironescu Laurențiu PD-L DA
109. Mitrea Miron Tudor PSD DA
110. Momanu Corneliu PD-L DA
111. Munteanu Ioan PSD DA
112. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
113. Nassar Rodica PSD DA
114. Năstase Adrian PSD DA
115. Nechita Aurel PSD DA
116. Nica Dan PSD DA
117. Nicolicea Eugen PSD DA
118. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
119. Nosa Iuliu PSD DA
120. Oltean Ioan PD-L DA
121. Oprea Gabriel PSD DA
122. Ovidenie Costel - DA
123. Pascu Bogdan PC DA
124. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
125. Petrea Constantin PD-L DA
126. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
127. Plăiașu Gabriel PNL DA
128. Podgorean Radu PSD DA
129. Ponta Victor-Viorel PSD DA
130. Popa Cornel PNL DA
131. Popa Daniela PC DA
132. Popescu Corneliu PD-L DA
133. Pupeză Viorel PC DA
134. Pușcă Mircea Valer PNL DA
135. Rădulescu Cristian PD-L DA
136. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
137. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
138. Rusu Valentin PD-L DA
139. Sandu Gabriel PD-L DA
140. Sasu Ion PRM DA
141. Săpunaru Nini PNL DA
142. Sârb Gheorghe PD-L DA
143. Sârbu Marian PSD DA
144. Scutaru Adrian George PNL DA
145. Seres Dénes UDMR DA
146. Sóki Béla UDMR DA
147. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
148. Stoica Ion PD-L DA
149. Străchinaru Petre PD-L DA
150. Strungă Emil PNL DA
151. Szekely Levente Csaba UDMR DA
152. Șandru Marcela Lavinia - DA
153. Știrbeț Cornel PD-L DA
154. Tămagă Constantin PSD DA
155. Tănăsescu Tudor PSD DA
156. Todoran Pavel PSD DA
157. Toma Horia-Victor PNL DA
158. Turc Ioan PNL DA
159. Turcan Raluca PD-L DA
160. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
161. Ujeniuc Dragoș PNL DA
162. Ungureanu Petre PD-L DA
163. Ursărescu Dorinel PNL DA
164. Vainer Aurel Minoritati DA
165. Varga Attila UDMR DA
166. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
167. Vasile Aurelia PSD DA
168. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
169. Vladu Iulian PD-L DA
170. Vlădoiu Aurel PSD DA
171. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
172. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
173. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
174. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 februarie 2020, 10:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro