Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:50

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-84
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 168/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr. 301/2004, publicată în Monitorul Oficial, Partea I, nr. 575 din 29/06/2004, privind Codul Penal
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:175 56 37 10 39 12 10 9 2
- voturi pentru (DA):169 55 36 9 38 11 10 8 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 - - 1 1 1 - - -
- nu au votat:3 1 1 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Ardelean Lia PC DA
8. Avram Dumitru PRM DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Barbu Gheorghe PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bleotu Vasile PSD DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buda Daniel PD-L DA
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
27. Bușoi Diana Maria PD-L DA
28. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Canacheu Costică PD-L DA
31. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
32. Călian Petru PD-L DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Chiper Gheorghe PSD DA
35. Chiș Filonaș PSD DA
36. Cindrea Ioan PSD DA
37. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
38. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
39. Ciopraga Mircea PNL DA
40. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
41. Cliveti Minodora PSD DA
42. Constantinescu Anca PD-L DA
43. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
44. Cristea Ioan PNL DA
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Diaconescu Renică PSD DA
47. Dobre Traian PNL -
48. Dorneanu Valer PSD DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
52. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
53. Dumitriu Mihai PSD DA
54. Ehling Elena PSD DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Faina Constantin PNL DA
57. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
58. Fenechiu Relu PNL DA
59. Firczak Gheorghe Minoritati DA
60. Florea Damian PC DA
61. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
62. Fuia Stelian PD-L DA
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Gabor Gheorghe PNL DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Georgescu Filip PSD DA
67. Gerea Andrei Dominic PNL DA
68. Ghișe Ioan PNL DA
69. Godja Petru PSD DA
70. Grosaru Mircea Minoritati DA
71. Gubandru Aurel PSD DA
72. Gușă Cozmin Horea - DA
73. Hellvig Eduard Raul PNL DA
74. Hoban Ioan PNL DA
75. Hogea Vlad Gabriel PC DA
76. Hoinaru Marian PD-L DA
77. Hrebenciuc Viorel PSD DA
78. Iancu Iulian PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati -
80. Ignat Miron Minoritati DA
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
83. Iriza Marius PRM DA
84. Kerekes Károly UDMR DA
85. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
86. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
87. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
88. Luchian Ion PNL DA
89. Macaleți Costică PSD DA
90. Manta Pantelimon PNL DA
91. Marian Dan Mihai PNL DA
92. Marin Constantin PSD DA
93. Martin Eduard-Stelian PSD DA
94. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
95. Máté András-Levente UDMR DA
96. Mazăre Alexandru PSD DA
97. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
98. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
99. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
100. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
101. Merce Ilie PRM DA
102. Micle Ioan Radu PNL DA
103. Micula Cătălin PNL DA
104. Mihalache Sorin Dan PSD DA
105. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
106. Mircea Costache PC DA
107. Mircovici Niculae Minoritati DA
108. Mironescu Laurențiu PD-L DA
109. Mitrea Miron Tudor PSD DA
110. Momanu Corneliu PD-L DA
111. Munteanu Ioan PSD DA
112. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
113. Nassar Rodica PSD DA
114. Năstase Adrian PSD DA
115. Nechita Aurel PSD DA
116. Nica Dan PSD DA
117. Nicolicea Eugen PSD DA
118. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
119. Nosa Iuliu PSD DA
120. Oltean Ioan PD-L DA
121. Ovidenie Costel - DA
122. Pascu Bogdan PC DA
123. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
124. Petrea Constantin PD-L DA
125. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
126. Plăiașu Gabriel PNL DA
127. Podgorean Radu PSD DA
128. Ponta Victor-Viorel PSD DA
129. Popa Cornel PNL DA
130. Popa Daniela PC DA
131. Popescu Corneliu PD-L DA
132. Pupeză Viorel PC DA
133. Pușcă Mircea Valer PNL DA
134. Rădulescu Cristian PD-L DA
135. Rogin Marius PD-L DA
136. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
137. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
138. Rusu Valentin PD-L DA
139. Sandu Gabriel PD-L DA
140. Sasu Ion PRM DA
141. Săpunaru Nini PNL DA
142. Sârb Gheorghe PD-L DA
143. Sârbu Marian PSD DA
144. Scutaru Adrian George PNL DA
145. Seres Dénes UDMR DA
146. Sóki Béla UDMR DA
147. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
148. Stoica Ion PD-L DA
149. Străchinaru Petre PD-L DA
150. Strungă Emil PNL DA
151. Szekely Levente Csaba UDMR DA
152. Știrbeț Cornel PD-L DA
153. Tămagă Constantin PSD DA
154. Tănăsescu Tudor PSD DA
155. Tărniceru Petru PSD DA
156. Todoran Pavel PSD DA
157. Toma Horia-Victor PNL DA
158. Turc Ioan PNL DA
159. Turcan Raluca PD-L DA
160. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
161. Ujeniuc Dragoș PNL DA
162. Ungureanu Petre PD-L DA
163. Ursărescu Dorinel PNL DA
164. Vainer Aurel Minoritati DA
165. Varga Attila UDMR DA
166. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
167. Vasile Aurelia PSD DA
168. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
169. Vladu Iulian PD-L DA
170. Vlădoiu Aurel PSD DA
171. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
172. Voinea Florea PSD DA
173. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
174. Zgonea Valeriu Ștefan PSD -
175. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 noiembrie 2019, 2:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro