Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:51

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-85
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 129/2008 privind acordarea de compensații persoanelor spoliate de inventarul agricol și silvic în perioada comunistă
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:174 56 34 10 39 12 10 9 4
- voturi pentru (DA):166 52 34 10 39 11 10 8 2
- voturi împotrivă (NU):4 3 - - - - - - 1
- abțineri:3 - - - - 1 - 1 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Ardelean Lia PC DA
8. Avram Dumitru PRM DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Barbu Gheorghe PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Bejinariu Eugen PSD -
15. Bentu Dumitru PSD NU
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bleotu Vasile PSD DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buda Daniel PD-L DA
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
27. Burnei Ion PSD DA
28. Bușoi Diana Maria PD-L DA
29. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Canacheu Costică PD-L DA
32. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
34. Călian Petru PD-L DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Chiș Filonaș PSD DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Constantinescu Anca PD-L DA
46. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
47. Cristea Ioan PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Renică PSD DA
50. Dobre Traian PNL DA
51. Dorneanu Valer PSD DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
55. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
56. Dumitriu Mihai PSD NU
57. Ehling Elena PSD DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Faina Constantin PNL DA
60. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
61. Fenechiu Relu PNL DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati DA
63. Florea Damian PC DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Fuia Stelian PD-L DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Godja Petru PSD DA
73. Grosaru Mircea Minoritati DA
74. Gubandru Aurel PSD DA
75. Gușă Cozmin Horea - Abținere
76. Hellvig Eduard Raul PNL DA
77. Hoban Ioan PNL DA
78. Hogea Vlad Gabriel PC DA
79. Hoinaru Marian PD-L DA
80. Hrebenciuc Viorel PSD DA
81. Iancu Iulian PSD DA
82. Ifrim Mircea PRM DA
83. Ignat Miron Minoritati DA
84. Iordache Florin PSD DA
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
86. Iriza Marius PRM DA
87. Kerekes Károly UDMR DA
88. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
89. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
90. Luchian Ion PNL DA
91. Macaleți Costică PSD DA
92. Manolescu Oana Minoritati DA
93. Manta Pantelimon PNL DA
94. Marian Dan Mihai PNL DA
95. Marin Constantin PSD DA
96. Martin Eduard-Stelian PSD DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Máté András-Levente UDMR DA
99. Mazăre Alexandru PSD DA
100. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
101. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
102. Merce Ilie PRM DA
103. Micle Ioan Radu PNL DA
104. Mihalache Sorin Dan PSD DA
105. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
106. Mircea Costache PC DA
107. Mircovici Niculae Minoritati DA
108. Mironescu Laurențiu PD-L DA
109. Mitrea Miron Tudor PSD DA
110. Momanu Corneliu PD-L DA
111. Munteanu Ioan PSD DA
112. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
113. Nassar Rodica PSD DA
114. Năstase Adrian PSD DA
115. Nechita Aurel PSD DA
116. Nica Dan PSD DA
117. Nicolicea Eugen PSD DA
118. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
119. Nosa Iuliu PSD DA
120. Oltean Ioan PD-L DA
121. Ovidenie Costel - NU
122. Pascu Bogdan PC DA
123. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
124. Petrea Constantin PD-L DA
125. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
126. Plăiașu Gabriel PNL DA
127. Podgorean Radu PSD DA
128. Ponta Victor-Viorel PSD DA
129. Popa Cornel PNL DA
130. Popa Daniela PC DA
131. Popescu Corneliu PD-L DA
132. Pupeză Viorel PC DA
133. Pușcă Mircea Valer PNL DA
134. Rădulescu Cristian PD-L DA
135. Rogin Marius PD-L DA
136. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
137. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
138. Rusu Valentin PD-L DA
139. Sandu Gabriel PD-L DA
140. Sasu Ion PRM DA
141. Săpunaru Nini PNL DA
142. Sârb Gheorghe PD-L DA
143. Sârbu Marian PSD DA
144. Scutaru Adrian George PNL DA
145. Seres Dénes UDMR DA
146. Sóki Béla UDMR DA
147. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
148. Stoica Ion PD-L DA
149. Străchinaru Petre PD-L DA
150. Strungă Emil PNL DA
151. Szekely Levente Csaba UDMR DA
152. Șandru Marcela Lavinia - DA
153. Știrbeț Cornel PD-L DA
154. Tămagă Constantin PSD DA
155. Tănăsescu Tudor PSD DA
156. Tărniceru Petru PSD DA
157. Todoran Pavel PSD DA
158. Toma Horia-Victor PNL DA
159. Turc Ioan PNL DA
160. Turcan Raluca PD-L DA
161. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
162. Ujeniuc Dragoș PNL DA
163. Ungureanu Petre PD-L DA
164. Ursărescu Dorinel PNL DA
165. Vainer Aurel Minoritati DA
166. Varga Attila UDMR DA
167. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
168. Vasile Aurelia PSD DA
169. Vladu Iulian PD-L DA
170. Vlădoiu Aurel PSD DA
171. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
172. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
173. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
174. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 februarie 2020, 18:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro