Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:51

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-86
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 295/2008 privind interzicerea cesiunii drepturilor izvorâte din aplicarea legilor de restituire a proprietăților
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:174 56 34 8 40 12 10 10 4
- voturi pentru (DA):159 51 34 7 38 11 5 10 3
- voturi împotrivă (NU):6 2 - 1 - 1 2 - -
- abțineri:6 3 - - - - 3 - -
- nu au votat:3 - - - 2 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andon Sergiu PC NU
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Ardelean Lia PC Abținere
8. Avram Dumitru PRM DA
9. Baban Ștefan PRM NU
10. Barbu Gheorghe PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L -
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bleotu Vasile PSD DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buda Daniel PD-L DA
24. Buda Ioan PSD DA
25. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
26. Bușoi Diana Maria PD-L DA
27. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Canacheu Costică PD-L DA
30. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
31. Călian Petru PD-L DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD Abținere
36. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
40. Cliveti Minodora PSD DA
41. Cocrea Olguța - DA
42. Constantinescu Anca PD-L DA
43. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
44. Cristea Ioan PNL DA
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Diaconescu Renică PSD DA
47. Dobre Traian PNL DA
48. Dorneanu Valer PSD DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
52. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
53. Dumitriu Mihai PSD DA
54. Ehling Elena PSD DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Faina Constantin PNL DA
57. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
58. Fenechiu Relu PNL DA
59. Firczak Gheorghe Minoritati DA
60. Florea Damian PC DA
61. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
62. Fuia Stelian PD-L DA
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Gabor Gheorghe PNL DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Georgescu Filip PSD DA
67. Gerea Andrei Dominic PNL DA
68. Ghișe Ioan PNL DA
69. Godja Petru PSD DA
70. Grosaru Mircea Minoritati DA
71. Gubandru Aurel PSD DA
72. Gușă Cozmin Horea - -
73. Hellvig Eduard Raul PNL DA
74. Hoban Ioan PNL DA
75. Hogea Vlad Gabriel PC Abținere
76. Hoinaru Marian PD-L DA
77. Hrebenciuc Viorel PSD Abținere
78. Iancu Iulian PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ignat Miron Minoritati DA
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
83. Iriza Marius PRM DA
84. Kerekes Károly UDMR DA
85. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
86. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
87. Macaleți Costică PSD DA
88. Manolescu Oana Minoritati DA
89. Manta Pantelimon PNL DA
90. Marin Constantin PSD DA
91. Martin Eduard-Stelian PSD DA
92. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
93. Máté András-Levente UDMR DA
94. Mazăre Alexandru PSD DA
95. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
96. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
97. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
98. Merce Ilie PRM DA
99. Micle Ioan Radu PNL DA
100. Micula Cătălin PNL DA
101. Mihalache Sorin Dan PSD DA
102. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
103. Mircea Costache PC DA
104. Mircovici Niculae Minoritati DA
105. Mironescu Laurențiu PD-L DA
106. Mitrea Miron Tudor PSD DA
107. Momanu Corneliu PD-L DA
108. Munteanu Ioan PSD DA
109. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
110. Nassar Rodica PSD DA
111. Năstase Adrian PSD DA
112. Nechita Aurel PSD DA
113. Nica Dan PSD DA
114. Nicolicea Eugen PSD DA
115. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
116. Nosa Iuliu PSD DA
117. Oancea Viorel PD-L DA
118. Oltean Ioan PD-L DA
119. Oprea Gabriel PSD DA
120. Ovidenie Costel - DA
121. Pascu Bogdan PC Abținere
122. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
123. Petrea Constantin PD-L -
124. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
125. Plăiașu Gabriel PNL DA
126. Podgorean Radu PSD DA
127. Ponta Victor-Viorel PSD DA
128. Popa Cornel PNL DA
129. Popa Daniela PC DA
130. Popescu Corneliu PD-L DA
131. Pupeză Viorel PC DA
132. Pușcă Mircea Valer PNL DA
133. Rădulescu Cristian PD-L DA
134. Rogin Marius PD-L DA
135. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
136. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
137. Rusu Valentin PD-L DA
138. Sandu Gabriel PD-L DA
139. Sasu Ion PRM DA
140. Săpunaru Nini PNL DA
141. Sârb Gheorghe PD-L DA
142. Sârbu Marian PSD DA
143. Scutaru Adrian George PNL DA
144. Seres Dénes UDMR DA
145. Sóki Béla UDMR DA
146. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
147. Stoica Ion PD-L DA
148. Străchinaru Petre PD-L DA
149. Strungă Emil PNL DA
150. Szekely Levente Csaba UDMR DA
151. Șandru Marcela Lavinia - DA
152. Știrbeț Cornel PD-L DA
153. Tămagă Constantin PSD DA
154. Tănăsescu Tudor PSD DA
155. Tărniceru Petru PSD DA
156. Todoran Pavel PSD DA
157. Toma Horia-Victor PNL DA
158. Turc Ioan PNL DA
159. Turcan Raluca PD-L DA
160. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
161. Ujeniuc Dragoș PNL DA
162. Ungureanu Petre PD-L DA
163. Ursărescu Dorinel PNL DA
164. Vainer Aurel Minoritati DA
165. Varga Attila UDMR DA
166. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
167. Vasile Aurelia PSD DA
168. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
169. Vladu Iulian PD-L DA
170. Vlădoiu Aurel PSD DA
171. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
172. Voinea Florea PSD DA
173. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
174. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 noiembrie 2019, 6:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro