Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:52

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-87
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 409/2008 privind stabilirea regimului juridic al contractelor de vânzare-cumpărare încheiate în baza Legii nr.112/1995 pentru reglementarea situației juridice a unor imobile cu destinația de locuințe trecute în proprietatea statului
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:178 58 34 12 39 12 9 10 4
- voturi pentru (DA):111 5 34 12 39 10 - 9 2
- voturi împotrivă (NU):58 51 - - - - 6 - 1
- abțineri:8 2 - - - 2 2 1 1
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andon Sergiu PC Abținere
6. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
7. Ardelean Lia PC NU
8. Avram Dumitru PRM DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Barbu Gheorghe PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bleotu Vasile PSD NU
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
22. Brînzan Ovidiu PSD NU
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buda Daniel PD-L DA
25. Buda Ioan PSD NU
26. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
27. Burnei Ion PSD NU
28. Bușoi Diana Maria PD-L DA
29. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Canacheu Costică PD-L DA
32. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
34. Călian Petru PD-L DA
35. Călin Ion PSD NU
36. Chiper Gheorghe PSD NU
37. Chiș Filonaș PSD NU
38. Cindrea Ioan PSD NU
39. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Coclici Radu Eugeniu PSD NU
45. Cocrea Olguța - DA
46. Constantinescu Anca PD-L DA
47. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
48. Cristea Ioan PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD NU
50. Diaconescu Renică PSD NU
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
55. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
56. Dumitriu Dragoș Petre PC -
57. Dumitriu Mihai PSD NU
58. Ehling Elena PSD NU
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Faina Constantin PNL DA
61. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
62. Fenechiu Relu PNL DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Fuia Stelian PD-L DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Georgescu Filip PSD NU
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Godja Petru PSD NU
73. Grosaru Mircea Minoritati DA
74. Gubandru Aurel PSD NU
75. Gușă Cozmin Horea - Abținere
76. Hellvig Eduard Raul PNL DA
77. Hoban Ioan PNL DA
78. Hogea Vlad Gabriel PC NU
79. Hoinaru Marian PD-L DA
80. Hrebenciuc Viorel PSD NU
81. Iancu Iulian PSD NU
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Ifrim Mircea PRM DA
84. Ignat Miron Minoritati DA
85. Iordache Florin PSD NU
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Iriza Marius PRM DA
88. Kerekes Károly UDMR Abținere
89. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
90. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
91. Macaleți Costică PSD NU
92. Manolescu Oana Minoritati DA
93. Manta Pantelimon PNL DA
94. Marin Constantin PSD NU
95. Martin Eduard-Stelian PSD NU
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Máté András-Levente UDMR DA
98. Mazăre Alexandru PSD NU
99. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
100. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
101. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
102. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
103. Merce Ilie PRM DA
104. Micle Ioan Radu PNL DA
105. Micula Cătălin PNL DA
106. Mihalache Sorin Dan PSD NU
107. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
108. Mircea Costache PC NU
109. Mircovici Niculae Minoritati DA
110. Mironescu Laurențiu PD-L DA
111. Mitrea Miron Tudor PSD DA
112. Momanu Corneliu PD-L DA
113. Munteanu Ioan PSD NU
114. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
115. Nassar Rodica PSD NU
116. Năstase Adrian PSD NU
117. Nechita Aurel PSD NU
118. Nica Dan PSD NU
119. Nicolicea Eugen PSD NU
120. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
121. Nosa Iuliu PSD NU
122. Oltean Ioan PD-L DA
123. Oprea Gabriel PSD NU
124. Ovidenie Costel - DA
125. Pascu Bogdan PC Abținere
126. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
127. Petrea Constantin PD-L DA
128. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
129. Plăiașu Gabriel PNL DA
130. Podgorean Radu PSD Abținere
131. Ponta Victor-Viorel PSD NU
132. Popa Cornel PNL DA
133. Popa Daniela PC NU
134. Popescu Corneliu PD-L DA
135. Pupeză Viorel PC NU
136. Pușcă Mircea Valer PNL DA
137. Rădulescu Cristian PD-L DA
138. Rogin Marius PD-L DA
139. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
140. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
141. Rusu Valentin PD-L DA
142. Sandu Gabriel PD-L DA
143. Sasu Ion PRM DA
144. Săpunaru Nini PNL DA
145. Sârb Gheorghe PD-L DA
146. Sârbu Marian PSD NU
147. Scutaru Adrian George PNL DA
148. Seres Dénes UDMR DA
149. Sóki Béla UDMR DA
150. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
151. Stănescu Cristian PRM DA
152. Stoica Ion PD-L DA
153. Străchinaru Petre PD-L DA
154. Strungă Emil PNL DA
155. Szekely Levente Csaba UDMR DA
156. Șandru Marcela Lavinia - NU
157. Știrbeț Cornel PD-L DA
158. Tămagă Constantin PSD NU
159. Tănăsescu Tudor PSD NU
160. Tărniceru Petru PSD NU
161. Todoran Pavel PSD NU
162. Toma Horia-Victor PNL DA
163. Turc Ioan PNL DA
164. Turcan Raluca PD-L DA
165. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
166. Ujeniuc Dragoș PNL DA
167. Ungureanu Petre PD-L DA
168. Ursărescu Dorinel PNL DA
169. Vainer Aurel Minoritati DA
170. Varga Attila UDMR DA
171. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
172. Vasile Aurelia PSD NU
173. Vladu Iulian PD-L DA
174. Vlădoiu Aurel PSD NU
175. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
176. Voinea Florea PSD NU
177. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
178. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 4:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro