Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:53

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-88
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 211/2008 pentru completarea art. 7 din Legea nr. 273/2004, privind regimul juridic al adopției
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:173 56 35 9 37 12 11 10 3
- voturi pentru (DA):64 3 34 8 1 11 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):100 51 - - 36 - 10 2 1
- abțineri:5 2 1 - - - - 1 1
- nu au votat:4 - - 1 - 1 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L NU
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
3. Amarie Constantin PD-L NU
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andon Sergiu PC NU
6. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
7. Ardelean Lia PC NU
8. Avram Dumitru PRM DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Barbu Gheorghe PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
17. Bleotu Vasile PSD NU
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
23. Brînzan Ovidiu PSD NU
24. Buda Daniel PD-L NU
25. Buda Ioan PSD NU
26. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
27. Bușoi Diana Maria PD-L NU
28. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Canacheu Costică PD-L NU
31. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
32. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
33. Călian Petru PD-L NU
34. Călin Ion PSD NU
35. Chiper Gheorghe PSD NU
36. Chiș Filonaș PSD NU
37. Cindrea Ioan PSD NU
38. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
40. Ciopraga Mircea PNL DA
41. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
42. Cliveti Minodora PSD NU
43. Coclici Radu Eugeniu PSD NU
44. Constantinescu Anca PD-L NU
45. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
46. Cristea Ioan PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD NU
48. Diaconescu Renică PSD NU
49. Dobre Traian PNL DA
50. Dorneanu Valer PSD NU
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
54. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
55. Dumitriu Mihai PSD NU
56. Ehling Elena PSD NU
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Faina Constantin PNL DA
59. Fenechiu Relu PNL DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati NU
61. Florea Damian PC -
62. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
63. Fuia Stelian PD-L NU
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Georgescu Filip PSD NU
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Ghișe Ioan PNL DA
70. Glăvan Ștefan PC NU
71. Godja Petru PSD NU
72. Grosaru Mircea Minoritati DA
73. Gubandru Aurel PSD NU
74. Gușă Cozmin Horea - Abținere
75. Hellvig Eduard Raul PNL DA
76. Hoban Ioan PNL DA
77. Hogea Vlad Gabriel PC NU
78. Hoinaru Marian PD-L NU
79. Hrebenciuc Viorel PSD Abținere
80. Iancu Iulian PSD NU
81. Ibram Iusein Minoritati DA
82. Ifrim Mircea PRM -
83. Ignat Miron Minoritati DA
84. Iordache Florin PSD NU
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
86. Iriza Marius PRM DA
87. Kerekes Károly UDMR DA
88. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
89. Kónya-Hamar Sándor UDMR -
90. Macaleți Costică PSD NU
91. Manolescu Oana Minoritati NU
92. Manta Pantelimon PNL DA
93. Marin Constantin PSD NU
94. Martin Eduard-Stelian PSD NU
95. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
96. Máté András-Levente UDMR DA
97. Mazăre Alexandru PSD NU
98. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
99. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
100. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
101. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
102. Micle Ioan Radu PNL DA
103. Micula Cătălin PNL DA
104. Mihalache Sorin Dan PSD NU
105. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
106. Mircea Costache PC NU
107. Mircovici Niculae Minoritati -
108. Mironescu Laurențiu PD-L NU
109. Mitrea Miron Tudor PSD DA
110. Momanu Corneliu PD-L NU
111. Munteanu Ioan PSD NU
112. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
113. Nassar Rodica PSD NU
114. Năstase Adrian PSD NU
115. Nechita Aurel PSD NU
116. Nica Dan PSD NU
117. Nicolicea Eugen PSD NU
118. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
119. Nosa Iuliu PSD NU
120. Oltean Ioan PD-L NU
121. Ovidenie Costel - DA
122. Pascu Bogdan PC NU
123. Petrea Constantin PD-L NU
124. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
125. Plăiașu Gabriel PNL DA
126. Podgorean Radu PSD NU
127. Ponta Victor-Viorel PSD NU
128. Popa Cornel PNL DA
129. Popa Daniela PC NU
130. Pupeză Viorel PC NU
131. Pușcă Mircea Valer PNL DA
132. Rădulescu Cristian PD-L NU
133. Rogin Marius PD-L NU
134. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
135. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
136. Rusu Valentin PD-L NU
137. Sandu Gabriel PD-L NU
138. Sasu Ion PRM DA
139. Săpunaru Nini PNL DA
140. Sârb Gheorghe PD-L NU
141. Scutaru Adrian George PNL DA
142. Seres Dénes UDMR DA
143. Sóki Béla UDMR DA
144. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
145. Stănescu Cristian PRM DA
146. Stoica Ion PD-L NU
147. Străchinaru Petre PD-L NU
148. Strungă Emil PNL DA
149. Szekely Levente Csaba UDMR DA
150. Șandru Marcela Lavinia - NU
151. Știrbeț Cornel PD-L NU
152. Tămagă Constantin PSD NU
153. Tănăsescu Tudor PSD NU
154. Tărniceru Petru PSD NU
155. Todoran Pavel PSD NU
156. Toma Horia-Victor PNL DA
157. Turc Ioan PNL DA
158. Turcan Raluca PD-L NU
159. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
160. Ujeniuc Dragoș PNL DA
161. Ungureanu Petre PD-L NU
162. Ursărescu Dorinel PNL DA
163. Vainer Aurel Minoritati DA
164. Varga Attila UDMR DA
165. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
166. Vasile Aurelia PSD NU
167. Vladu Iulian PD-L NU
168. Vlădoiu Aurel PSD NU
169. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
170. Voinea Florea PSD NU
171. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
172. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
173. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 22:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro