Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:54 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:54

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 284/2008 privind perioada de desfășurare a alegerilor și referendumului local
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:162 53 34 8 35 12 8 8 4
- voturi pentru (DA):152 52 34 2 34 10 8 8 4
- voturi împotrivă (NU):8 1 - 6 - 1 - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Ardelean Lia PC DA
8. Barbu Gheorghe PD-L DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
10. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR -
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bentu Dumitru PSD DA
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
14. Bleotu Vasile PSD DA
15. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
19. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
20. Brînzan Ovidiu PSD DA
21. Buciu Angela PRM NU
22. Buda Ioan PSD DA
23. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
24. Bușoi Diana Maria PD-L DA
25. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Canacheu Costică PD-L DA
28. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
29. Călian Petru PD-L DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Cindrea Ioan PSD DA
34. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
35. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
36. Ciopraga Mircea PNL DA
37. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
38. Cliveti Minodora PSD DA
39. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
40. Cocrea Olguța - DA
41. Constantinescu Anca PD-L DA
42. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
43. Cristea Ioan PNL DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Renică PSD DA
46. Dobre Traian PNL DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
51. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
52. Dumitriu Mihai PSD DA
53. Ehling Elena PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Faina Constantin PNL DA
56. Fenechiu Relu PNL DA
57. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
58. Fuia Stelian PD-L DA
59. Furo Iuliu Ioan PRM NU
60. Gabor Gheorghe PNL DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gerea Andrei Dominic PNL DA
63. Ghișe Ioan PNL DA
64. Godja Petru PSD DA
65. Grosaru Mircea Minoritati DA
66. Gubandru Aurel PSD DA
67. Gușă Cozmin Horea - DA
68. Hellvig Eduard Raul PNL DA
69. Hoban Ioan PNL DA
70. Hogea Vlad Gabriel PC DA
71. Hoinaru Marian PD-L DA
72. Hrebenciuc Viorel PSD DA
73. Iancu Iulian PSD DA
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Ifrim Mircea PRM DA
76. Ignat Miron Minoritati DA
77. Iordache Florin PSD DA
78. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
79. Iriza Marius PRM NU
80. Kerekes Károly UDMR DA
81. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
82. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
83. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
84. Macaleți Costică PSD DA
85. Manolescu Oana Minoritati DA
86. Manta Pantelimon PNL DA
87. Martin Eduard-Stelian PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
89. Máté András-Levente UDMR DA
90. Mazăre Alexandru PSD DA
91. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
92. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
93. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
94. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
95. Mătușa Tudor PRM DA
96. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
97. Micula Cătălin PNL DA
98. Mihalache Sorin Dan PSD DA
99. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
100. Mircea Costache PC DA
101. Mironescu Laurențiu PD-L DA
102. Mitrea Miron Tudor PSD DA
103. Momanu Corneliu PD-L DA
104. Munteanu Ioan PSD DA
105. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
106. Nassar Rodica PSD DA
107. Năstase Adrian PSD DA
108. Nica Dan PSD DA
109. Nicolicea Eugen PSD DA
110. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
111. Nosa Iuliu PSD DA
112. Ovidenie Costel - DA
113. Pascu Bogdan PC DA
114. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
115. Petrea Constantin PD-L DA
116. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
117. Plăiașu Gabriel PNL DA
118. Podgorean Radu PSD DA
119. Ponta Victor-Viorel PSD DA
120. Popa Cornel PNL DA
121. Popa Daniela PC DA
122. Pușcă Mircea Valer PNL DA
123. Rădulescu Cristian PD-L -
124. Rogin Marius PD-L DA
125. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
126. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
127. Rusu Valentin PD-L DA
128. Sanda Victor PSD DA
129. Sandu Gabriel PD-L DA
130. Sasu Ion PRM NU
131. Săpunaru Nini PNL DA
132. Sârb Gheorghe PD-L DA
133. Sârbu Marian PSD DA
134. Scutaru Adrian George PNL DA
135. Seres Dénes UDMR DA
136. Sóki Béla UDMR DA
137. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
138. Stoica Ion PD-L DA
139. Străchinaru Petre PD-L DA
140. Strungă Emil PNL DA
141. Szekely Levente Csaba UDMR DA
142. Șandru Marcela Lavinia - DA
143. Știrbeț Cornel PD-L DA
144. Tămagă Constantin PSD DA
145. Tănăsescu Tudor PSD DA
146. Todoran Pavel PSD DA
147. Toma Horia-Victor PNL DA
148. Turc Ioan PNL DA
149. Turcan Raluca PD-L DA
150. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
151. Ujeniuc Dragoș PNL DA
152. Ursărescu Dorinel PNL DA
153. Varga Attila UDMR DA
154. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
155. Vasile Aurelia PSD DA
156. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
157. Vladu Iulian PD-L DA
158. Vlădoiu Aurel PSD DA
159. Voinea Florea PSD DA
160. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
161. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
162. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 3:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro