Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:18

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-117
Subiect vot: Vot final
PL 483/2006 "Legea farmaciei"
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:168 56 36 9 32 12 9 10 4
- voturi pentru (DA):95 1 36 8 28 11 1 8 2
- voturi împotrivă (NU):60 53 - 1 - - 6 - -
- abțineri:11 1 - - 3 1 2 2 2
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Ardelean Lia PC Abținere
6. Avram Dumitru PRM DA
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Barbu Gheorghe PD-L DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
10. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
11. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Bentu Dumitru PSD NU
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
15. Bleotu Vasile PSD NU
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
19. Brînzan Ovidiu PSD NU
20. Buciu Angela PRM DA
21. Buda Daniel PD-L DA
22. Buda Ioan PSD NU
23. Burnei Ion PSD NU
24. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
25. Canacheu Costică PD-L DA
26. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
27. Călian Petru PD-L DA
28. Călin Ion PSD NU
29. Chiper Gheorghe PSD NU
30. Chiș Filonaș PSD NU
31. Cindrea Ioan PSD NU
32. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
33. Ciontu Corneliu PC DA
34. Ciopraga Mircea PNL DA
35. Cliveti Minodora PSD NU
36. Coclici Radu Eugeniu PSD NU
37. Cocrea Olguța - DA
38. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
39. Cristea Ioan PNL DA
40. Cutean Vasile Emilian PSD NU
41. Diaconescu Renică PSD NU
42. Dobre Traian PNL DA
43. Dorneanu Valer PSD NU
44. Dragomir Gheorghe PNL DA
45. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
46. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
47. Dumitriu Mihai PSD NU
48. Ehling Elena PSD NU
49. Erdei Dolóczki István UDMR DA
50. Faina Constantin PNL DA
51. Fenechiu Relu PNL DA
52. Firczak Gheorghe Minoritati DA
53. Florea Damian PC NU
54. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
55. Fuia Stelian PD-L DA
56. Furo Iuliu Ioan PRM DA
57. Gabor Gheorghe PNL DA
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
59. Gerea Andrei Dominic PNL DA
60. Ghișe Ioan PNL DA
61. Glăvan Ștefan PC NU
62. Godja Petru PSD NU
63. Grosaru Mircea Minoritati DA
64. Gubandru Aurel PSD Abținere
65. Gușă Cozmin Horea - Abținere
66. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
67. Hellvig Eduard Raul PNL DA
68. Hogea Vlad Gabriel PC NU
69. Hoinaru Marian PD-L DA
70. Hrebenciuc Viorel PSD NU
71. Iancu Iulian PSD NU
72. Ibram Iusein Minoritati DA
73. Ifrim Mircea PRM DA
74. Igaș Traian Constantin PD-L DA
75. Iordache Florin PSD NU
76. Kerekes Károly UDMR DA
77. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
78. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
79. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
80. Lificiu Petru PD-L DA
81. Liga Dănuț PD-L DA
82. Luchian Ion PNL DA
83. Macaleți Costică PSD NU
84. Manolescu Oana Minoritati DA
85. Marin Constantin PSD NU
86. Martin Eduard-Stelian PSD NU
87. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
88. Máté András-Levente UDMR DA
89. Mazăre Alexandru PSD NU
90. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
91. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
92. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
93. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
94. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
95. Micle Ioan Radu PNL DA
96. Micula Cătălin PNL DA
97. Mihalache Sorin Dan PSD NU
98. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
99. Mircea Costache PC NU
100. Momanu Corneliu PD-L -
101. Munteanu Ioan PSD NU
102. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
103. Nassar Rodica PSD NU
104. Năstase Adrian PSD NU
105. Nechita Aurel PSD NU
106. Nica Dan PSD NU
107. Nicolae Alexandri PNL DA
108. Nicolicea Eugen PSD NU
109. Niță Constantin PSD NU
110. Nosa Iuliu PSD NU
111. Oltean Ioan PD-L DA
112. Oprea Gabriel PSD NU
113. Ovidenie Costel - DA
114. Pascu Bogdan PC Abținere
115. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
116. Păun Nicolae Minoritati DA
117. Petrea Constantin PD-L Abținere
118. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
119. Plăiașu Gabriel PNL DA
120. Podgorean Radu PSD NU
121. Ponta Victor-Viorel PSD NU
122. Popa Cornel PNL DA
123. Popa Daniela PC NU
124. Pușcă Mircea Valer PNL DA
125. Rădulescu Cristian PD-L DA
126. Rogin Marius PD-L DA
127. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
128. Rus Ioan Aurel PRM NU
129. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
130. Rusu Valentin PD-L DA
131. Sanda Victor PSD NU
132. Sandu Gabriel PD-L DA
133. Sasu Ion PRM DA
134. Săpunaru Nini PNL DA
135. Sârbu Marian PSD NU
136. Scutaru Adrian George PNL DA
137. Seres Dénes UDMR DA
138. Sóki Béla UDMR DA
139. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
140. Stoica Ion PD-L DA
141. Străchinaru Petre PD-L DA
142. Szekely Levente Csaba UDMR DA
143. Știrbeț Cornel PD-L DA
144. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
145. Tămagă Constantin PSD NU
146. Tănăsescu Tudor PSD NU
147. Tărniceru Petru PSD NU
148. Timiș Ioan PNL DA
149. Todoran Pavel PSD NU
150. Toma Horia-Victor PNL DA
151. Tudor Constantin PD-L DA
152. Tudose Mihai PSD NU
153. Turc Ioan PNL DA
154. Turcan Raluca PD-L Abținere
155. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
156. Ujeniuc Dragoș PNL DA
157. Ungureanu Petre PD-L DA
158. Ursărescu Dorinel PNL DA
159. Vainer Aurel Minoritati DA
160. Varga Attila UDMR DA
161. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
162. Vasile Aurelia PSD NU
163. Vladu Iulian PD-L DA
164. Vlădoiu Aurel PSD NU
165. Voinea Florea PSD NU
166. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
167. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 13 noiembrie 2019, 21:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro