Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:19

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-118
Subiect vot: Vot final
PL 312/2008 privind modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.28/1999 privind obligația agenților economici de a utiliza aparatele de marcat electronice fiscale, modificată și completată prin Ordonanța nr.47/2007 privind reglementarea unor măsuri financiar-fiscale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:177 58 40 9 33 12 10 10 5
- voturi pentru (DA):139 56 38 8 2 12 10 9 4
- voturi împotrivă (NU):34 - 1 1 31 - - 1 -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:3 1 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Ardelean Lia PC DA
6. Avram Dumitru PRM DA
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Barbu Gheorghe PD-L NU
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
10. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
11. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
15. Bleotu Vasile PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
20. Brînzan Ovidiu PSD -
21. Buciu Angela PRM DA
22. Buda Daniel PD-L NU
23. Buda Ioan PSD DA
24. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Canacheu Costică PD-L NU
27. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
28. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
29. Călian Petru PD-L NU
30. Călin Ion PSD DA
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Cindrea Ioan PSD DA
34. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
35. Ciontu Corneliu PC DA
36. Ciopraga Mircea PNL DA
37. Cliveti Minodora PSD DA
38. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
39. Cocrea Olguța - DA
40. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
41. Cristea Ioan PNL -
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Diaconescu Renică PSD DA
44. Dobre Traian PNL DA
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Dragomir Dumitru - DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
49. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
50. Dumitriu Mihai PSD DA
51. Ehling Elena PSD DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Faina Constantin PNL DA
54. Fenechiu Relu PNL DA
55. Firczak Gheorghe Minoritati NU
56. Florea Damian PC DA
57. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
58. Fuia Stelian PD-L NU
59. Furo Iuliu Ioan PRM DA
60. Gabor Gheorghe PNL DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gerea Andrei Dominic PNL DA
63. Ghișe Ioan PNL DA
64. Glăvan Ștefan PC DA
65. Godja Petru PSD DA
66. Grosaru Mircea Minoritati DA
67. Gubandru Aurel PSD DA
68. Gușă Cozmin Horea - DA
69. Hanganu Romeo Octavian - -
70. Hellvig Eduard Raul PNL DA
71. Hogea Vlad Gabriel PC DA
72. Hoinaru Marian PD-L NU
73. Hrebenciuc Viorel PSD DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ibram Iusein Minoritati DA
76. Ifrim Mircea PRM DA
77. Iordache Florin PSD DA
78. Kerekes Károly UDMR DA
79. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
80. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
81. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
82. Lificiu Petru PD-L NU
83. Liga Dănuț PD-L NU
84. Luchian Ion PNL NU
85. Macaleți Costică PSD DA
86. Manolescu Oana Minoritati DA
87. Manta Pantelimon PNL DA
88. Marin Constantin PSD DA
89. Martin Eduard-Stelian PSD DA
90. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
91. Máté András-Levente UDMR DA
92. Matei Cătălin Lucian PSD DA
93. Mazăre Alexandru PSD DA
94. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
95. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
96. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
97. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
98. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
99. Micle Ioan Radu PNL DA
100. Micula Cătălin PNL DA
101. Mihalache Sorin Dan PSD DA
102. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
103. Mircea Costache PC DA
104. Momanu Corneliu PD-L NU
105. Munteanu Ioan PSD Abținere
106. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
107. Nassar Rodica PSD DA
108. Năstase Adrian PSD DA
109. Nechita Aurel PSD DA
110. Nica Dan PSD DA
111. Nicolae Alexandri PNL DA
112. Nicolicea Eugen PSD DA
113. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
114. Nosa Iuliu PSD DA
115. Oltean Ioan PD-L NU
116. Oprea Gabriel PSD DA
117. Ovidenie Costel - DA
118. Pascu Bogdan PC DA
119. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
120. Păun Nicolae Minoritati DA
121. Petrea Constantin PD-L NU
122. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
123. Plăiașu Gabriel PNL DA
124. Podgorean Radu PSD DA
125. Ponta Victor-Viorel PSD DA
126. Popa Cornel PNL DA
127. Popa Daniela PC DA
128. Popescu Corneliu PD-L NU
129. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
130. Pupeză Viorel PC DA
131. Pușcă Mircea Valer PNL DA
132. Rădulescu Cristian PD-L NU
133. Rogin Marius PD-L NU
134. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
135. Rus Ioan Aurel PRM DA
136. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
137. Rusu Valentin PD-L NU
138. Sanda Victor PSD DA
139. Sandu Gabriel PD-L NU
140. Sasu Ion PRM DA
141. Săpunaru Nini PNL DA
142. Sârbu Marian PSD DA
143. Scutaru Adrian George PNL DA
144. Seres Dénes UDMR DA
145. Sóki Béla UDMR DA
146. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
147. Stoica Ion PD-L NU
148. Străchinaru Petre PD-L NU
149. Strungă Emil PNL DA
150. Szekely Levente Csaba UDMR DA
151. Știrbeț Cornel PD-L NU
152. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
153. Tămagă Constantin PSD DA
154. Tănăsescu Tudor PSD DA
155. Timiș Ioan PNL DA
156. Todoran Pavel PSD DA
157. Toma Horia-Victor PNL DA
158. Tudor Constantin PD-L NU
159. Tudose Mihai PSD DA
160. Turc Ioan PNL DA
161. Turcan Raluca PD-L NU
162. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
163. Ujeniuc Dragoș PNL DA
164. Ungureanu Petre PD-L NU
165. Ursărescu Dorinel PNL DA
166. Vainer Aurel Minoritati DA
167. Varga Attila UDMR DA
168. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
169. Vasile Aurelia PSD DA
170. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
171. Vladu Iulian PD-L NU
172. Vlădoiu Aurel PSD DA
173. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
174. Voinea Florea PSD DA
175. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
176. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
177. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 noiembrie 2019, 9:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro