Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:20

Subiect vot: Raportul Comisiei pentru sănătate și familie cu privire la modul de privatizare a Societății Comerciale "Antibiotice" S.A. Iași
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:168 54 38 10 30 12 8 10 6
- voturi pentru (DA):106 51 2 6 29 6 6 2 4
- voturi împotrivă (NU):48 - 35 4 - 3 - 6 -
- abțineri:11 1 - - 1 3 2 2 2
- nu au votat:3 2 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
4. Amet Aledin Minoritati Abținere
5. Avram Dumitru PRM NU
6. Baban Ștefan PRM DA
7. Barbu Gheorghe PD-L DA
8. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
9. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
10. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bentu Dumitru PSD -
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
14. Bleotu Vasile PSD DA
15. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
19. Brînzan Ovidiu PSD DA
20. Buciu Angela PRM DA
21. Buda Daniel PD-L DA
22. Buda Ioan PSD DA
23. Burnei Ion PSD DA
24. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
25. Calimente Mihăiță PNL NU
26. Canacheu Costică PD-L DA
27. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
28. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
29. Călian Petru PD-L DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Cindrea Ioan PSD DA
34. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
35. Ciontu Corneliu PC DA
36. Ciopraga Mircea PNL NU
37. Cliveti Minodora PSD DA
38. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
39. Cocrea Olguța - DA
40. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
41. Cristea Ioan PNL NU
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Diaconescu Marin PRM NU
44. Diaconescu Renică PSD DA
45. Dobre Traian PNL NU
46. Dorneanu Valer PSD DA
47. Dragomir Dumitru - DA
48. Dragomir Gheorghe PNL NU
49. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Ehling Elena PSD DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Faina Constantin PNL NU
55. Fenechiu Relu PNL NU
56. Firczak Gheorghe Minoritati DA
57. Florea Damian PC DA
58. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
59. Fuia Stelian PD-L DA
60. Furo Iuliu Ioan PRM NU
61. Gabor Gheorghe PNL NU
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
63. Gerea Andrei Dominic PNL NU
64. Ghișe Ioan PNL NU
65. Glăvan Ștefan PC DA
66. Godja Petru PSD DA
67. Grosaru Mircea Minoritati NU
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Gușă Cozmin Horea - Abținere
70. Hanganu Romeo Octavian - DA
71. Hellvig Eduard Raul PNL -
72. Hogea Vlad Gabriel PC DA
73. Hoinaru Marian PD-L DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ibram Iusein Minoritati NU
76. Ifrim Mircea PRM DA
77. Iordache Florin PSD DA
78. Kerekes Károly UDMR DA
79. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
80. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
81. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
82. Lificiu Petru PD-L DA
83. Liga Dănuț PD-L DA
84. Luchian Ion PNL NU
85. Macaleți Costică PSD DA
86. Manolescu Oana Minoritati NU
87. Marin Constantin PSD DA
88. Martin Eduard-Stelian PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Máté András-Levente UDMR Abținere
91. Mazăre Alexandru PSD DA
92. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
93. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
94. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
95. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
96. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
97. Micle Ioan Radu PNL NU
98. Micula Cătălin PNL NU
99. Mihalache Sorin Dan PSD DA
100. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
101. Mircea Costache PC Abținere
102. Momanu Corneliu PD-L DA
103. Munteanu Ioan PSD Abținere
104. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
105. Nassar Rodica PSD DA
106. Năstase Adrian PSD DA
107. Nechita Aurel PSD DA
108. Nica Dan PSD DA
109. Nicolae Alexandri PNL NU
110. Nicolicea Eugen PSD DA
111. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
112. Nosa Iuliu PSD DA
113. Oltean Ioan PD-L DA
114. Ovidenie Costel - Abținere
115. Pascu Bogdan PC Abținere
116. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
117. Păun Nicolae Minoritati DA
118. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
119. Plăiașu Gabriel PNL NU
120. Podgorean Radu PSD DA
121. Ponta Victor-Viorel PSD DA
122. Popa Cornel PNL NU
123. Popescu Corneliu PD-L DA
124. Puchianu Ioan Dumitru PNL NU
125. Pupeză Viorel PC DA
126. Pușcă Mircea Valer PNL NU
127. Rădulescu Cristian PD-L DA
128. Rogin Marius PD-L DA
129. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
130. Rus Ioan Aurel PRM NU
131. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
132. Rusu Valentin PD-L DA
133. Sanda Victor PSD DA
134. Sandu Gabriel PD-L DA
135. Sasu Ion PRM DA
136. Săpunaru Nini PNL NU
137. Sârbu Marian PSD DA
138. Scutaru Adrian George PNL NU
139. Seres Dénes UDMR DA
140. Sóki Béla UDMR DA
141. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
142. Stoica Ion PD-L DA
143. Străchinaru Petre PD-L DA
144. Strungă Emil PNL DA
145. Szekely Levente Csaba UDMR Abținere
146. Șandru Marcela Lavinia - DA
147. Tămagă Constantin PSD DA
148. Tănăsescu Tudor PSD DA
149. Timiș Ioan PNL NU
150. Todoran Pavel PSD DA
151. Toma Horia-Victor PNL NU
152. Tudose Mihai PSD DA
153. Turc Ioan PNL NU
154. Turcan Raluca PD-L DA
155. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
156. Ujeniuc Dragoș PNL NU
157. Ungureanu Petre PD-L Abținere
158. Ursărescu Dorinel PNL NU
159. Vainer Aurel Minoritati NU
160. Varga Attila UDMR Abținere
161. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
162. Vasile Aurelia PSD DA
163. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
164. Vladu Iulian PD-L DA
165. Vlădoiu Aurel PSD DA
166. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
167. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 7:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro