Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:21

Subiect vot: Raportul Comisiei de anchetă privind acuzațiile de concurență neloială și practică monopolistă practicate de supermarketuri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:169 53 38 9 32 12 9 10 6
- voturi pentru (DA):128 51 36 4 4 11 9 8 5
- voturi împotrivă (NU):7 - 1 5 1 - - - -
- abțineri:32 1 1 - 26 1 - 2 1
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L Abținere
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Ardelean Lia PC DA
6. Avram Dumitru PRM NU
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Barbu Gheorghe PD-L DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
10. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
11. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
15. Bleotu Vasile PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
20. Boureanu Cristian Alexandru PD-L Abținere
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buda Daniel PD-L Abținere
24. Buda Ioan PSD DA
25. Burnei Ion PSD DA
26. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
27. Calimente Mihăiță PNL Abținere
28. Canacheu Costică PD-L Abținere
29. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
30. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
31. Călian Petru PD-L Abținere
32. Călin Ion PSD DA
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
37. Ciontu Corneliu PC DA
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Cliveti Minodora PSD DA
40. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
41. Cocrea Olguța - DA
42. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L Abținere
43. Cristea Ioan PNL DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Marin PRM NU
46. Diaconescu Renică PSD DA
47. Dobre Traian PNL DA
48. Dorneanu Valer PSD DA
49. Dragomir Dumitru - DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
52. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
53. Ehling Elena PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Faina Constantin PNL DA
56. Fenechiu Relu PNL DA
57. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
58. Florea Damian PC DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Fuia Stelian PD-L Abținere
61. Furo Iuliu Ioan PRM NU
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
64. Gerea Andrei Dominic PNL DA
65. Ghișe Ioan PNL DA
66. Glăvan Ștefan PC DA
67. Grosaru Mircea Minoritati DA
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Gușă Cozmin Horea - DA
70. Hanganu Romeo Octavian - DA
71. Hellvig Eduard Raul PNL DA
72. Hogea Vlad Gabriel PC DA
73. Hoinaru Marian PD-L Abținere
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ibram Iusein Minoritati DA
76. Ifrim Mircea PRM DA
77. Iordache Florin PSD DA
78. Kerekes Károly UDMR Abținere
79. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
80. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
81. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
82. Lificiu Petru PD-L Abținere
83. Luchian Ion PNL NU
84. Macaleți Costică PSD DA
85. Manolescu Oana Minoritati DA
86. Marin Constantin PSD DA
87. Martin Eduard-Stelian PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Máté András-Levente UDMR DA
90. Matei Cătălin Lucian PSD -
91. Mazăre Alexandru PSD DA
92. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
93. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
94. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
95. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
96. Micle Ioan Radu PNL DA
97. Micula Cătălin PNL DA
98. Mihalache Sorin Dan PSD DA
99. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
100. Mircea Costache PC DA
101. Momanu Corneliu PD-L Abținere
102. Munteanu Ioan PSD DA
103. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
104. Nassar Rodica PSD DA
105. Năstase Adrian PSD DA
106. Nechita Aurel PSD DA
107. Nica Dan PSD DA
108. Nicolae Alexandri PNL DA
109. Nicolicea Eugen PSD DA
110. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
111. Nosa Iuliu PSD DA
112. Oltean Ioan PD-L Abținere
113. Ovidenie Costel - Abținere
114. Pascu Bogdan PC DA
115. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
116. Păun Nicolae Minoritati DA
117. Petrea Constantin PD-L Abținere
118. Piteiu Marcel Adrian PD-L Abținere
119. Plăiașu Gabriel PNL DA
120. Podgorean Radu PSD DA
121. Ponta Victor-Viorel PSD DA
122. Popa Cornel PNL DA
123. Popa Daniela PC DA
124. Popescu Corneliu PD-L Abținere
125. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
126. Pușcă Mircea Valer PNL DA
127. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
128. Rogin Marius PD-L Abținere
129. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
130. Rus Ioan Aurel PRM NU
131. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
132. Sanda Victor PSD DA
133. Sandu Gabriel PD-L -
134. Sasu Ion PRM NU
135. Săpunaru Nini PNL DA
136. Scutaru Adrian George PNL DA
137. Seres Dénes UDMR DA
138. Sóki Béla UDMR DA
139. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
140. Stoica Ion PD-L DA
141. Străchinaru Petre PD-L Abținere
142. Strungă Emil PNL DA
143. Szekely Levente Csaba UDMR DA
144. Șandru Marcela Lavinia - DA
145. Știrbeț Cornel PD-L Abținere
146. Tămagă Constantin PSD DA
147. Tănăsescu Tudor PSD DA
148. Timiș Ioan PNL DA
149. Todoran Pavel PSD DA
150. Toma Horia-Victor PNL DA
151. Tudor Constantin PD-L Abținere
152. Tudose Mihai PSD DA
153. Turc Ioan PNL DA
154. Turcan Raluca PD-L Abținere
155. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
156. Ujeniuc Dragoș PNL DA
157. Ungureanu Petre PD-L NU
158. Ursărescu Dorinel PNL DA
159. Vainer Aurel Minoritati DA
160. Varga Attila UDMR DA
161. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
162. Vasile Aurelia PSD DA
163. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
164. Vladu Iulian PD-L Abținere
165. Vlădoiu Aurel PSD DA
166. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
167. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
168. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
169. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 2:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro