Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:21

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
PL 625/2008 pentru ratificarea Protocolului de aderare a Republicii Albania la Tratatul Atlanticului de Nord semnat la Bruxelles, la 9 iulie 2008
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:171 55 36 9 34 13 9 10 5
- voturi pentru (DA):164 55 34 7 33 13 8 10 4
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:5 - - 2 1 - 1 - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Antal István UDMR DA
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Ardelean Lia PC DA
8. Avram Dumitru PRM DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Barbu Gheorghe PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bleotu Vasile PSD DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buda Ioan PSD DA
27. Burnei Ion PSD DA
28. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Canacheu Costică PD-L DA
31. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
32. Călian Petru PD-L DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Chiper Gheorghe PSD DA
35. Chiș Filonaș PSD DA
36. Cindrea Ioan PSD DA
37. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
38. Ciontu Corneliu PC DA
39. Ciopraga Mircea PNL DA
40. Cliveti Minodora PSD DA
41. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L Abținere
44. Cristea Ioan PNL -
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Diaconescu Renică PSD DA
47. Dobre Traian PNL DA
48. Dorneanu Valer PSD DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
52. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
53. Dumitriu Mihai PSD DA
54. Ehling Elena PSD DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Faina Constantin PNL DA
57. Fenechiu Relu PNL DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Florea Damian PC DA
60. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
61. Fuia Stelian PD-L DA
62. Furo Iuliu Ioan PRM DA
63. Gabor Gheorghe PNL DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gerea Andrei Dominic PNL DA
66. Ghișe Ioan PNL DA
67. Glăvan Ștefan PC DA
68. Godja Petru PSD DA
69. Grosaru Mircea Minoritati DA
70. Gubandru Aurel PSD DA
71. Gușă Cozmin Horea - DA
72. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
73. Hellvig Eduard Raul PNL DA
74. Hogea Vlad Gabriel PC DA
75. Hoinaru Marian PD-L DA
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Ibram Iusein Minoritati DA
78. Ifrim Mircea PRM DA
79. Iordache Florin PSD DA
80. Kerekes Károly UDMR DA
81. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
82. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
83. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
84. Lificiu Petru PD-L DA
85. Liga Dănuț PD-L DA
86. Luchian Ion PNL DA
87. Macaleți Costică PSD DA
88. Manolescu Oana Minoritati DA
89. Marin Constantin PSD DA
90. Martin Eduard-Stelian PSD DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
92. Máté András-Levente UDMR DA
93. Mazăre Alexandru PSD DA
94. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
95. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
96. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
97. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
98. Micle Ioan Radu PNL DA
99. Micula Cătălin PNL DA
100. Mihalache Sorin Dan PSD DA
101. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
102. Mircea Costache PC DA
103. Momanu Corneliu PD-L DA
104. Munteanu Ioan PSD DA
105. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
106. Nassar Rodica PSD DA
107. Năstase Adrian PSD DA
108. Nechita Aurel PSD DA
109. Nica Dan PSD DA
110. Nicolae Alexandri PNL DA
111. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
112. Nosa Iuliu PSD DA
113. Oltean Ioan PD-L DA
114. Ovidenie Costel - DA
115. Pascu Bogdan PC DA
116. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
117. Păun Nicolae Minoritati DA
118. Petrea Constantin PD-L DA
119. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
120. Plăiașu Gabriel PNL DA
121. Podgorean Radu PSD DA
122. Ponta Victor-Viorel PSD DA
123. Popa Cornel PNL DA
124. Popa Daniela PC DA
125. Popescu Corneliu PD-L DA
126. Pușcă Mircea Valer PNL DA
127. Rădulescu Cristian PD-L DA
128. Rogin Marius PD-L DA
129. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
130. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
131. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
132. Rusu Valentin PD-L DA
133. Sanda Victor PSD DA
134. Sandu Gabriel PD-L DA
135. Sasu Ion PRM DA
136. Săpunaru Nini PNL DA
137. Scutaru Adrian George PNL DA
138. Seres Dénes UDMR DA
139. Sóki Béla UDMR DA
140. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
141. Stoica Ion PD-L DA
142. Străchinaru Petre PD-L DA
143. Szekely Levente Csaba UDMR DA
144. Șandru Marcela Lavinia - DA
145. Știrbeț Cornel PD-L DA
146. Tămagă Constantin PSD DA
147. Tănăsescu Tudor PSD DA
148. Timiș Ioan PNL DA
149. Todoran Pavel PSD DA
150. Toma Horia-Victor PNL DA
151. Tudor Constantin PD-L DA
152. Tudose Mihai PSD DA
153. Turc Ioan PNL DA
154. Turcan Raluca PD-L DA
155. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
156. Ujeniuc Dragoș PNL DA
157. Ungureanu Petre PD-L DA
158. Ursărescu Dorinel PNL DA
159. Vainer Aurel Minoritati DA
160. Varga Attila UDMR DA
161. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
162. Vasile Aurelia PSD DA
163. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
164. Vladu Iulian PD-L DA
165. Vlădoiu Aurel PSD DA
166. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
167. Voinea Florea PSD DA
168. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
169. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
170. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
171. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 noiembrie 2019, 14:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro