Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:21

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 626/2008 pentru ratificarea Protocolului de aderare a Republicii Croația la Tratatul Atlanticului de Nord, semnat la Bruxelles, la 9 iulie 2008
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:175 58 38 11 32 12 8 10 6
- voturi pentru (DA):175 58 38 11 32 12 8 10 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
6. Ardelean Lia PC DA
7. Avram Dumitru PRM DA
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Barbu Gheorghe PD-L DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bleotu Vasile PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buda Daniel PD-L DA
24. Buda Ioan PSD DA
25. Burnei Ion PSD DA
26. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Canacheu Costică PD-L DA
29. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
30. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
31. Călian Petru PD-L DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
37. Ciontu Corneliu PC DA
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Cliveti Minodora PSD DA
40. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
41. Cocrea Olguța - DA
42. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
43. Cristea Ioan PNL DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Renică PSD DA
46. Dobre Traian PNL DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Dumitru - DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
52. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
53. Dumitriu Mihai PSD DA
54. Ehling Elena PSD DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Faina Constantin PNL DA
57. Fenechiu Relu PNL DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Florea Damian PC DA
60. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
61. Fuia Stelian PD-L DA
62. Furo Iuliu Ioan PRM DA
63. Gabor Gheorghe PNL DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gerea Andrei Dominic PNL DA
66. Ghișe Ioan PNL DA
67. Godja Petru PSD DA
68. Grosaru Mircea Minoritati DA
69. Gubandru Aurel PSD DA
70. Gușă Cozmin Horea - DA
71. Hanganu Romeo Octavian - DA
72. Hellvig Eduard Raul PNL DA
73. Hogea Vlad Gabriel PC DA
74. Hoinaru Marian PD-L DA
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Ibram Iusein Minoritati DA
77. Ifrim Mircea PRM DA
78. Iordache Florin PSD DA
79. Iriza Marius PRM DA
80. Kerekes Károly UDMR DA
81. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
82. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
83. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
84. Lificiu Petru PD-L DA
85. Liga Dănuț PD-L DA
86. Luchian Ion PNL DA
87. Macaleți Costică PSD DA
88. Manolescu Oana Minoritati DA
89. Marin Constantin PSD DA
90. Martin Eduard-Stelian PSD DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
92. Máté András-Levente UDMR DA
93. Mazăre Alexandru PSD DA
94. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
95. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
96. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
97. Mătușa Tudor PRM DA
98. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
99. Micle Ioan Radu PNL DA
100. Micula Cătălin PNL DA
101. Mihalache Sorin Dan PSD DA
102. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
103. Mircea Costache PC DA
104. Momanu Corneliu PD-L DA
105. Munteanu Ioan PSD DA
106. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
107. Nassar Rodica PSD DA
108. Năstase Adrian PSD DA
109. Nechita Aurel PSD DA
110. Nica Dan PSD DA
111. Nicolae Alexandri PNL DA
112. Nicolicea Eugen PSD DA
113. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
114. Nosa Iuliu PSD DA
115. Oltean Ioan PD-L DA
116. Oprea Gabriel PSD DA
117. Ovidenie Costel - DA
118. Pascu Bogdan PC DA
119. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
120. Păun Nicolae Minoritati DA
121. Petrea Constantin PD-L DA
122. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
123. Plăiașu Gabriel PNL DA
124. Podgorean Radu PSD DA
125. Ponta Victor-Viorel PSD DA
126. Popa Cornel PNL DA
127. Popa Daniela PC DA
128. Popescu Corneliu PD-L DA
129. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
130. Pușcă Mircea Valer PNL DA
131. Rădulescu Cristian PD-L DA
132. Rogin Marius PD-L DA
133. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
134. Rus Ioan Aurel PRM DA
135. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
136. Rusu Valentin PD-L DA
137. Sanda Victor PSD DA
138. Sandu Gabriel PD-L DA
139. Sasu Ion PRM DA
140. Săpunaru Nini PNL DA
141. Sârbu Marian PSD DA
142. Scutaru Adrian George PNL DA
143. Seres Dénes UDMR DA
144. Sóki Béla UDMR DA
145. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
146. Stoica Ion PD-L DA
147. Străchinaru Petre PD-L DA
148. Szekely Levente Csaba UDMR DA
149. Șandru Marcela Lavinia - DA
150. Știrbeț Cornel PD-L DA
151. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
152. Tămagă Constantin PSD DA
153. Tănăsescu Tudor PSD DA
154. Timiș Ioan PNL DA
155. Todoran Pavel PSD DA
156. Toma Horia-Victor PNL DA
157. Tudose Mihai PSD DA
158. Turc Ioan PNL DA
159. Turcan Raluca PD-L DA
160. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
161. Ujeniuc Dragoș PNL DA
162. Ungureanu Petre PD-L DA
163. Ursărescu Dorinel PNL DA
164. Vainer Aurel Minoritati DA
165. Varga Attila UDMR DA
166. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
167. Vasile Aurelia PSD DA
168. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
169. Vladu Iulian PD-L DA
170. Vlădoiu Aurel PSD DA
171. Voinea Florea PSD DA
172. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
173. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
174. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
175. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 10:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro