Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:22

Subiect vot: Vot final
PL 355/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.18/2008 privind stabilirea unor măsuri pentru reorganizarea utilizării spectrului radio în banda de frecvențe 3600-3800 MHz
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:172 57 36 12 32 13 8 10 4
- voturi pentru (DA):169 57 34 11 32 13 8 10 4
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 1 - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Antal István UDMR DA
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Ardelean Lia PC DA
8. Avram Dumitru PRM DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Barbu Gheorghe PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bleotu Vasile PSD DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buda Ioan PSD DA
25. Burnei Ion PSD DA
26. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Canacheu Costică PD-L DA
29. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
30. Călian Petru PD-L DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Chiper Gheorghe PSD DA
33. Chiș Filonaș PSD DA
34. Cindrea Ioan PSD DA
35. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
36. Ciontu Corneliu PC DA
37. Ciopraga Mircea PNL DA
38. Cliveti Minodora PSD DA
39. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
40. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
41. Cristea Ioan PNL DA
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Diaconescu Renică PSD DA
44. Dobre Traian PNL DA
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Dragomir Dumitru - DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
49. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Ehling Elena PSD DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Faina Constantin PNL DA
55. Fenechiu Relu PNL DA
56. Firczak Gheorghe Minoritati DA
57. Florea Damian PC DA
58. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
59. Fuia Stelian PD-L DA
60. Furo Iuliu Ioan PRM DA
61. Gabor Gheorghe PNL DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gerea Andrei Dominic PNL DA
64. Ghișe Ioan PNL DA
65. Godja Petru PSD DA
66. Grosaru Mircea Minoritati DA
67. Gubandru Aurel PSD DA
68. Gușă Cozmin Horea - DA
69. Hellvig Eduard Raul PNL DA
70. Hogea Vlad Gabriel PC DA
71. Hoinaru Marian PD-L DA
72. Iancu Iulian PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Ifrim Mircea PRM DA
75. Iordache Florin PSD DA
76. Iriza Marius PRM DA
77. Kerekes Károly UDMR DA
78. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
79. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
80. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
81. Lificiu Petru PD-L DA
82. Liga Dănuț PD-L DA
83. Luchian Ion PNL NU
84. Macaleți Costică PSD DA
85. Manolescu Oana Minoritati DA
86. Marin Constantin PSD DA
87. Martin Eduard-Stelian PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Máté András-Levente UDMR DA
90. Mazăre Alexandru PSD DA
91. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
92. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
93. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
94. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
95. Mătușa Tudor PRM DA
96. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
97. Micle Ioan Radu PNL DA
98. Micula Cătălin PNL DA
99. Mihalache Sorin Dan PSD DA
100. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
101. Mircea Costache PC DA
102. Momanu Corneliu PD-L DA
103. Munteanu Ioan PSD DA
104. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
105. Nassar Rodica PSD DA
106. Năstase Adrian PSD DA
107. Nechita Aurel PSD DA
108. Nica Dan PSD DA
109. Nicolae Alexandri PNL Abținere
110. Nicolicea Eugen PSD DA
111. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
112. Nosa Iuliu PSD DA
113. Oltean Ioan PD-L DA
114. Oprea Gabriel PSD DA
115. Ovidenie Costel - DA
116. Pascu Bogdan PC DA
117. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
118. Păun Nicolae Minoritati DA
119. Petrea Constantin PD-L DA
120. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
121. Plăiașu Gabriel PNL DA
122. Podgorean Radu PSD DA
123. Ponta Victor-Viorel PSD DA
124. Popa Cornel PNL DA
125. Popa Daniela PC DA
126. Popescu Corneliu PD-L DA
127. Pușcă Mircea Valer PNL DA
128. Rădulescu Cristian PD-L DA
129. Rogin Marius PD-L DA
130. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
131. Rus Ioan Aurel PRM DA
132. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
133. Rusu Valentin PD-L DA
134. Sanda Victor PSD DA
135. Sandu Gabriel PD-L DA
136. Sasu Ion PRM DA
137. Săpunaru Nini PNL DA
138. Sârbu Marian PSD DA
139. Scutaru Adrian George PNL DA
140. Seres Dénes UDMR DA
141. Sóki Béla UDMR DA
142. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
143. Stoica Ion PD-L DA
144. Străchinaru Petre PD-L DA
145. Szekely Levente Csaba UDMR DA
146. Șandru Marcela Lavinia - DA
147. Știrbeț Cornel PD-L DA
148. Tămagă Constantin PSD DA
149. Tănăsescu Tudor PSD DA
150. Timiș Ioan PNL DA
151. Todoran Pavel PSD DA
152. Toma Horia-Victor PNL DA
153. Tudor Constantin PD-L DA
154. Tudose Mihai PSD DA
155. Turc Ioan PNL DA
156. Turcan Raluca PD-L DA
157. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
158. Ujeniuc Dragoș PNL DA
159. Ungureanu Petre PD-L DA
160. Ursărescu Dorinel PNL DA
161. Vainer Aurel Minoritati DA
162. Varga Attila UDMR DA
163. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
164. Vasile Aurelia PSD DA
165. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
166. Vladu Iulian PD-L DA
167. Vlădoiu Aurel PSD DA
168. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
169. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
170. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
171. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
172. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 februarie 2020, 16:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro