Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:23

Subiect vot: Vot final
PL 438/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr. 59/2008 pentru modificarea Decretului-lege nr. 118/1990 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurată cu începere de la 6 martie 1945, precum și celor deportate în străinătate ori constituite în prizonieri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:176 58 37 11 33 13 8 10 6
- voturi pentru (DA):169 58 37 8 32 12 8 10 4
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - 1 - - -
- abțineri:5 - - 3 - - - - 2
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Antal István UDMR NU
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Ardelean Lia PC DA
8. Avram Dumitru PRM DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bleotu Vasile PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buda Daniel PD-L DA
24. Buda Ioan PSD DA
25. Burnei Ion PSD DA
26. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Canacheu Costică PD-L DA
29. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
30. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
31. Călian Petru PD-L DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
37. Ciontu Corneliu PC DA
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Cliveti Minodora PSD DA
40. Cocrea Olguța - DA
41. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
42. Cristea Ioan PNL DA
43. Cutean Vasile Emilian PSD DA
44. Diaconescu Renică PSD DA
45. Dobre Traian PNL DA
46. Dorneanu Valer PSD DA
47. Dragomir Dumitru - Abținere
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Ehling Elena PSD DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Faina Constantin PNL DA
55. Fenechiu Relu PNL DA
56. Firczak Gheorghe Minoritati DA
57. Florea Damian PC DA
58. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
59. Fuia Stelian PD-L DA
60. Furo Iuliu Ioan PRM DA
61. Gabor Gheorghe PNL DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gerea Andrei Dominic PNL DA
64. Ghișe Ioan PNL DA
65. Glăvan Ștefan PC DA
66. Godja Petru PSD DA
67. Grosaru Mircea Minoritati DA
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Gușă Cozmin Horea - Abținere
70. Hanganu Romeo Octavian - DA
71. Hellvig Eduard Raul PNL DA
72. Hogea Vlad Gabriel PC DA
73. Hoinaru Marian PD-L DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ibram Iusein Minoritati DA
76. Ifrim Mircea PRM DA
77. Igaș Traian Constantin PD-L DA
78. Iordache Florin PSD DA
79. Iriza Marius PRM DA
80. Kerekes Károly UDMR DA
81. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
82. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
83. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
84. Lificiu Petru PD-L DA
85. Liga Dănuț PD-L DA
86. Luchian Ion PNL DA
87. Macaleți Costică PSD DA
88. Manolescu Oana Minoritati DA
89. Marin Constantin PSD DA
90. Martin Eduard-Stelian PSD DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
92. Máté András-Levente UDMR DA
93. Mazăre Alexandru PSD DA
94. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
95. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
96. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
97. Mătușa Tudor PRM Abținere
98. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
99. Micle Ioan Radu PNL DA
100. Micula Cătălin PNL DA
101. Mihalache Sorin Dan PSD DA
102. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
103. Mircea Costache PC DA
104. Momanu Corneliu PD-L DA
105. Munteanu Ioan PSD DA
106. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
107. Nassar Rodica PSD DA
108. Năstase Adrian PSD DA
109. Nechita Aurel PSD DA
110. Nica Dan PSD DA
111. Nicolae Alexandri PNL DA
112. Nicolicea Eugen PSD DA
113. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
114. Nosa Iuliu PSD DA
115. Oltean Ioan PD-L DA
116. Oprea Gabriel PSD DA
117. Ovidenie Costel - DA
118. Pascu Bogdan PC DA
119. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
120. Păun Nicolae Minoritati DA
121. Petrea Constantin PD-L DA
122. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
123. Plăiașu Gabriel PNL DA
124. Podgorean Radu PSD DA
125. Ponta Victor-Viorel PSD DA
126. Popa Cornel PNL DA
127. Popa Daniela PC DA
128. Popescu Corneliu PD-L DA
129. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
130. Pușcă Mircea Valer PNL DA
131. Rădulescu Cristian PD-L DA
132. Rogin Marius PD-L DA
133. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
134. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
135. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
136. Rusu Valentin PD-L DA
137. Sanda Victor PSD DA
138. Sandu Gabriel PD-L DA
139. Sasu Ion PRM DA
140. Săpunaru Nini PNL DA
141. Sârbu Marian PSD DA
142. Scutaru Adrian George PNL DA
143. Seres Dénes UDMR DA
144. Sóki Béla UDMR DA
145. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
146. Stoica Ion PD-L DA
147. Străchinaru Petre PD-L DA
148. Szekely Levente Csaba UDMR DA
149. Șandru Marcela Lavinia - DA
150. Știrbeț Cornel PD-L DA
151. Tămagă Constantin PSD DA
152. Tănăsescu Tudor PSD DA
153. Tărniceru Petru PSD DA
154. Timiș Ioan PNL DA
155. Todoran Pavel PSD DA
156. Toma Horia-Victor PNL DA
157. Tudor Constantin PD-L -
158. Tudose Mihai PSD DA
159. Turc Ioan PNL DA
160. Turcan Raluca PD-L DA
161. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
162. Ujeniuc Dragoș PNL DA
163. Ungureanu Petre PD-L DA
164. Ursărescu Dorinel PNL DA
165. Vainer Aurel Minoritati DA
166. Varga Attila UDMR DA
167. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
168. Vasile Aurelia PSD DA
169. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
170. Vladu Iulian PD-L DA
171. Vlădoiu Aurel PSD DA
172. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
173. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
174. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
175. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
176. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 februarie 2020, 20:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro