Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:31

Subiect vot: Vot final
PL 362/2008 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.26/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr.295/2004 privind regimul armelor și al munițiilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:168 56 35 8 35 12 9 10 3
- voturi pentru (DA):164 53 35 7 35 12 9 10 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 2 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
5. Ardelean Lia PC DA
6. Avram Dumitru PRM DA
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Barbu Gheorghe PD-L DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
10. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
11. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
15. Bleotu Vasile PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
20. Brînzan Ovidiu PSD DA
21. Buciu Angela PRM DA
22. Buda Daniel PD-L DA
23. Buda Ioan PSD DA
24. Burnei Ion PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Canacheu Costică PD-L DA
27. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
28. Călian Petru PD-L DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Cindrea Ioan PSD DA
33. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
34. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
35. Ciontu Corneliu PC DA
36. Ciopraga Mircea PNL DA
37. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
38. Cliveti Minodora PSD DA
39. Cocrea Olguța - DA
40. Constantinescu Anca PD-L DA
41. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
42. Cristea Ioan PNL DA
43. Cutean Vasile Emilian PSD DA
44. Diaconescu Renică PSD DA
45. Dobre Traian PNL DA
46. Dorneanu Valer PSD DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
49. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
50. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Ehling Elena PSD DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Faina Constantin PNL DA
55. Fenechiu Relu PNL DA
56. Firczak Gheorghe Minoritati DA
57. Florea Damian PC DA
58. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
59. Fuia Stelian PD-L DA
60. Furo Iuliu Ioan PRM DA
61. Gabor Gheorghe PNL DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gerea Andrei Dominic PNL DA
64. Ghișe Ioan PNL DA
65. Glăvan Ștefan PC DA
66. Godja Petru PSD DA
67. Grosaru Mircea Minoritati DA
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Gușă Cozmin Horea - DA
70. Hellvig Eduard Raul PNL DA
71. Hoinaru Marian PD-L DA
72. Hrebenciuc Viorel PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Iordache Florin PSD DA
75. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
76. Iriza Marius PRM DA
77. Kerekes Károly UDMR DA
78. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
79. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
80. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
81. Lificiu Petru PD-L DA
82. Liga Dănuț PD-L DA
83. Macaleți Costică PSD DA
84. Manolescu Oana Minoritati DA
85. Manta Pantelimon PNL DA
86. Marin Constantin PSD DA
87. Martin Eduard-Stelian PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Máté András-Levente UDMR DA
90. Matei Cătălin Lucian PSD DA
91. Mazăre Alexandru PSD DA
92. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
93. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
94. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
95. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
96. Mătușa Tudor PRM DA
97. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
98. Micle Ioan Radu PNL DA
99. Micula Cătălin PNL DA
100. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
101. Mircea Costache PC DA
102. Mitrea Miron Tudor PSD DA
103. Momanu Corneliu PD-L DA
104. Munteanu Ioan PSD DA
105. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
106. Nassar Rodica PSD DA
107. Năstase Adrian PSD DA
108. Nechita Aurel PSD DA
109. Nica Dan PSD DA
110. Nicolicea Eugen PSD -
111. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
112. Nosa Iuliu PSD DA
113. Oltean Ioan PD-L DA
114. Ovidenie Costel - DA
115. Pascu Bogdan PC DA
116. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
117. Păun Nicolae Minoritati DA
118. Petrea Constantin PD-L DA
119. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
120. Plăiașu Gabriel PNL DA
121. Podgorean Radu PSD DA
122. Ponta Victor-Viorel PSD DA
123. Popa Cornel PNL DA
124. Popa Daniela PC DA
125. Popescu Corneliu PD-L DA
126. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
127. Pușcă Mircea Valer PNL DA
128. Rădulescu Cristian PD-L DA
129. Rogin Marius PD-L DA
130. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
131. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
132. Rusu Valentin PD-L DA
133. Sanda Victor PSD DA
134. Sandu Gabriel PD-L DA
135. Sasu Ion PRM DA
136. Scutaru Adrian George PNL DA
137. Seres Dénes UDMR DA
138. Sóki Béla UDMR DA
139. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
140. Stoica Ion PD-L DA
141. Străchinaru Petre PD-L DA
142. Szekely Levente Csaba UDMR DA
143. Știrbeț Cornel PD-L DA
144. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
145. Tămagă Constantin PSD DA
146. Tănăsescu Tudor PSD DA
147. Tărniceru Petru PSD DA
148. Timiș Ioan PNL DA
149. Todoran Pavel PSD DA
150. Tudose Mihai PSD DA
151. Turc Ioan PNL DA
152. Turcan Raluca PD-L DA
153. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
154. Ujeniuc Dragoș PNL DA
155. Ungureanu Petre PD-L DA
156. Ursărescu Dorinel PNL DA
157. Vainer Aurel Minoritati DA
158. Varga Attila UDMR DA
159. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
160. Vasile Aurelia PSD DA
161. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
162. Vladu Iulian PD-L DA
163. Vlădoiu Aurel PSD DA
164. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
165. Voinea Florea PSD DA
166. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
167. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 noiembrie 2019, 1:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro