Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:31

Subiect vot: Vot final
PL 364/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.31/2008 privind modificarea art.482 din Codul de procedură penală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:170 57 34 7 36 12 10 10 4
- voturi pentru (DA):160 54 33 3 35 11 10 10 4
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:8 1 1 4 1 1 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
5. Ardelean Lia PC DA
6. Avram Dumitru PRM Abținere
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Barbu Gheorghe PD-L DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
10. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
11. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
15. Bleotu Vasile PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
20. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Buciu Angela PRM Abținere
23. Buda Daniel PD-L DA
24. Buda Ioan PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Canacheu Costică PD-L DA
27. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
28. Călian Petru PD-L DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Cindrea Ioan PSD DA
33. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
34. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
35. Ciontu Corneliu PC DA
36. Ciopraga Mircea PNL DA
37. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
38. Cliveti Minodora PSD DA
39. Cocrea Olguța - DA
40. Constantinescu Anca PD-L Abținere
41. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
42. Cristea Ioan PNL DA
43. Cutean Vasile Emilian PSD DA
44. Diaconescu Renică PSD DA
45. Dobre Traian PNL DA
46. Dorneanu Valer PSD DA
47. Dragomir Dumitru - DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
51. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
52. Dumitriu Mihai PSD DA
53. Ehling Elena PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Faina Constantin PNL DA
56. Fenechiu Relu PNL DA
57. Firczak Gheorghe Minoritati DA
58. Florea Damian PC DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Fuia Stelian PD-L DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gerea Andrei Dominic PNL DA
65. Glăvan Ștefan PC DA
66. Godja Petru PSD DA
67. Grosaru Mircea Minoritati DA
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Gușă Cozmin Horea - DA
70. Hellvig Eduard Raul PNL DA
71. Hogea Vlad Gabriel PC DA
72. Hoinaru Marian PD-L DA
73. Hrebenciuc Viorel PSD DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ibram Iusein Minoritati DA
76. Iordache Florin PSD DA
77. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
78. Iriza Marius PRM DA
79. Kerekes Károly UDMR DA
80. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
81. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
82. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
83. Lificiu Petru PD-L DA
84. Liga Dănuț PD-L DA
85. Macaleți Costică PSD DA
86. Manolescu Oana Minoritati DA
87. Manta Pantelimon PNL DA
88. Marin Constantin PSD DA
89. Martin Eduard-Stelian PSD DA
90. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
91. Máté András-Levente UDMR DA
92. Mazăre Alexandru PSD DA
93. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
94. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
95. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
96. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
97. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
98. Micle Ioan Radu PNL DA
99. Micula Cătălin PNL DA
100. Mihei Andrian-Sirojea PNL Abținere
101. Mircea Costache PC DA
102. Mitrea Miron Tudor PSD DA
103. Momanu Corneliu PD-L DA
104. Munteanu Ioan PSD DA
105. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
106. Nassar Rodica PSD DA
107. Năstase Adrian PSD DA
108. Nechita Aurel PSD DA
109. Nica Dan PSD DA
110. Nicolicea Eugen PSD DA
111. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
112. Nosa Iuliu PSD DA
113. Oltean Ioan PD-L DA
114. Oprea Gabriel PSD DA
115. Ovidenie Costel - DA
116. Pascu Bogdan PC DA
117. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
118. Păun Nicolae Minoritati DA
119. Petrea Constantin PD-L DA
120. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
121. Plăiașu Gabriel PNL DA
122. Podgorean Radu PSD DA
123. Ponta Victor-Viorel PSD DA
124. Popa Cornel PNL DA
125. Popa Daniela PC DA
126. Popescu Corneliu PD-L DA
127. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
128. Pușcă Mircea Valer PNL DA
129. Rădulescu Cristian PD-L DA
130. Rogin Marius PD-L DA
131. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
132. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
133. Rusu Valentin PD-L DA
134. Sanda Victor PSD DA
135. Sandu Gabriel PD-L DA
136. Sasu Ion PRM Abținere
137. Săpunaru Nini PNL DA
138. Sârbu Marian PSD DA
139. Scutaru Adrian George PNL DA
140. Seres Dénes UDMR DA
141. Sóki Béla UDMR DA
142. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
143. Stoica Ion PD-L DA
144. Străchinaru Petre PD-L DA
145. Szekely Levente Csaba UDMR DA
146. Știrbeț Cornel PD-L DA
147. Tămagă Constantin PSD -
148. Tănăsescu Tudor PSD DA
149. Tărniceru Petru PSD DA
150. Timiș Ioan PNL DA
151. Todoran Pavel PSD DA
152. Tudose Mihai PSD DA
153. Turc Ioan PNL DA
154. Turcan Raluca PD-L DA
155. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
156. Ujeniuc Dragoș PNL DA
157. Ungureanu Petre PD-L DA
158. Ursărescu Dorinel PNL DA
159. Vainer Aurel Minoritati DA
160. Varga Attila UDMR DA
161. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
162. Vasile Aurelia PSD DA
163. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
164. Vladu Iulian PD-L DA
165. Vlădoiu Aurel PSD DA
166. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
167. Voinea Florea PSD DA
168. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
169. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
170. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 februarie 2020, 20:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro