Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:32

Subiect vot: Vot final
PL 486/2008 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.52/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr.31/1990 privind societățile comerciale și pentru completarea Legii nr.26/1990 privind registrul comerțului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:170 58 34 8 34 12 10 10 4
- voturi pentru (DA):131 57 33 7 1 12 10 9 2
- voturi împotrivă (NU):34 - - - 33 - - 1 -
- abțineri:3 - - 1 - - - - 2
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L NU
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
5. Ardelean Lia PC DA
6. Avram Dumitru PRM DA
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Barbu Gheorghe PD-L NU
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
10. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
11. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
15. Bleotu Vasile PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
20. Brînzan Ovidiu PSD DA
21. Buciu Angela PRM DA
22. Buda Daniel PD-L NU
23. Buda Ioan PSD DA
24. Burnei Ion PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Canacheu Costică PD-L NU
27. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
28. Călian Petru PD-L NU
29. Călin Ion PSD DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Cindrea Ioan PSD DA
33. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
34. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
35. Ciontu Corneliu PC DA
36. Ciopraga Mircea PNL DA
37. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
38. Cliveti Minodora PSD DA
39. Cocrea Olguța - DA
40. Constantinescu Anca PD-L NU
41. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
42. Cristea Ioan PNL DA
43. Cutean Vasile Emilian PSD DA
44. Diaconescu Renică PSD DA
45. Dobre Traian PNL -
46. Dorneanu Valer PSD DA
47. Dragomir Dumitru - DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD -
51. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
52. Dumitriu Mihai PSD DA
53. Ehling Elena PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Faina Constantin PNL DA
56. Fenechiu Relu PNL DA
57. Firczak Gheorghe Minoritati NU
58. Florea Damian PC DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Fuia Stelian PD-L NU
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gerea Andrei Dominic PNL DA
65. Glăvan Ștefan PC DA
66. Godja Petru PSD DA
67. Grosaru Mircea Minoritati DA
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Gușă Cozmin Horea - Abținere
70. Hellvig Eduard Raul PNL DA
71. Hogea Vlad Gabriel PC DA
72. Hoinaru Marian PD-L NU
73. Hrebenciuc Viorel PSD DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ibram Iusein Minoritati DA
76. Ifrim Mircea PRM DA
77. Iordache Florin PSD DA
78. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
79. Iriza Marius PRM DA
80. Kerekes Károly UDMR DA
81. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
82. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
83. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
84. Lificiu Petru PD-L NU
85. Liga Dănuț PD-L NU
86. Macaleți Costică PSD DA
87. Manolescu Oana Minoritati DA
88. Manta Pantelimon PNL DA
89. Marin Constantin PSD DA
90. Martin Eduard-Stelian PSD DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
92. Máté András-Levente UDMR DA
93. Matei Cătălin Lucian PSD DA
94. Mazăre Alexandru PSD DA
95. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
96. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
97. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
98. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
99. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
100. Micle Ioan Radu PNL DA
101. Micula Cătălin PNL DA
102. Mihalache Sorin Dan PSD DA
103. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
104. Mircea Costache PC DA
105. Mitrea Miron Tudor PSD DA
106. Momanu Corneliu PD-L NU
107. Munteanu Ioan PSD DA
108. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
109. Nassar Rodica PSD DA
110. Nechita Aurel PSD DA
111. Nica Dan PSD DA
112. Nicolicea Eugen PSD DA
113. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
114. Nosa Iuliu PSD DA
115. Oltean Ioan PD-L NU
116. Oprea Gabriel PSD DA
117. Ovidenie Costel - Abținere
118. Pascu Bogdan PC DA
119. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
120. Păun Nicolae Minoritati DA
121. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
122. Plăiașu Gabriel PNL DA
123. Podgorean Radu PSD DA
124. Ponta Victor-Viorel PSD DA
125. Popa Cornel PNL DA
126. Popa Daniela PC DA
127. Popescu Corneliu PD-L NU
128. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
129. Pușcă Mircea Valer PNL DA
130. Rădulescu Cristian PD-L NU
131. Rogin Marius PD-L NU
132. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
133. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
134. Rusu Valentin PD-L NU
135. Sanda Victor PSD DA
136. Sandu Gabriel PD-L NU
137. Sasu Ion PRM DA
138. Săpunaru Nini PNL DA
139. Sârbu Marian PSD DA
140. Scutaru Adrian George PNL DA
141. Seres Dénes UDMR DA
142. Sóki Béla UDMR DA
143. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
144. Stoica Ion PD-L NU
145. Străchinaru Petre PD-L NU
146. Szekely Levente Csaba UDMR DA
147. Știrbeț Cornel PD-L NU
148. Tămagă Constantin PSD DA
149. Tănăsescu Tudor PSD DA
150. Tărniceru Petru PSD DA
151. Timiș Ioan PNL DA
152. Todoran Pavel PSD DA
153. Tudose Mihai PSD DA
154. Turc Ioan PNL DA
155. Turcan Raluca PD-L NU
156. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
157. Ujeniuc Dragoș PNL DA
158. Ungureanu Petre PD-L NU
159. Ursărescu Dorinel PNL DA
160. Vainer Aurel Minoritati DA
161. Varga Attila UDMR DA
162. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
163. Vasile Aurelia PSD DA
164. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
165. Vladu Iulian PD-L NU
166. Vlădoiu Aurel PSD DA
167. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
168. Voinea Florea PSD DA
169. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
170. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 noiembrie 2019, 16:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro