Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:33

Subiect vot: Vot final
PL 489/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.61/2008 privind implementarea principiului egalității de tratament între femei și bărbați în ceea ce privește accesul la bunuri și servicii și furnizarea de bunuri și servicii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:173 59 33 9 34 12 10 11 5
- voturi pentru (DA):137 58 33 7 3 12 10 10 4
- voturi împotrivă (NU):31 - - 1 28 - - 1 1
- abțineri:3 - - 1 2 - - - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
5. Ardelean Lia PC DA
6. Avram Dumitru PRM DA
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Barbu Gheorghe PD-L NU
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
10. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
11. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
15. Bleotu Vasile PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
20. Brînzan Ovidiu PSD DA
21. Buciu Angela PRM DA
22. Buda Daniel PD-L DA
23. Buda Ioan PSD DA
24. Burnei Ion PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
27. Călian Petru PD-L NU
28. Călin Ion PSD DA
29. Chiper Gheorghe PSD DA
30. Chiș Filonaș PSD DA
31. Cindrea Ioan PSD DA
32. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
33. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
34. Ciontu Corneliu PC DA
35. Ciopraga Mircea PNL DA
36. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
37. Cliveti Minodora PSD DA
38. Cocrea Olguța - DA
39. Constantinescu Anca PD-L NU
40. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
41. Cristea Ioan PNL DA
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Diaconescu Renică PSD DA
44. Dobre Traian PNL DA
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Dragomir Dumitru - DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
49. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD -
50. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Ehling Elena PSD DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Faina Constantin PNL DA
55. Fenechiu Relu PNL DA
56. Firczak Gheorghe Minoritati NU
57. Florea Damian PC DA
58. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
59. Fuia Stelian PD-L NU
60. Furo Iuliu Ioan PRM DA
61. Gabor Gheorghe PNL DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gerea Andrei Dominic PNL DA
64. Glăvan Ștefan PC DA
65. Godja Petru PSD DA
66. Grosaru Mircea Minoritati DA
67. Gubandru Aurel PSD DA
68. Gușă Cozmin Horea - DA
69. Hanganu Romeo Octavian - NU
70. Hellvig Eduard Raul PNL DA
71. Hogea Vlad Gabriel PC DA
72. Hoinaru Marian PD-L NU
73. Hrebenciuc Viorel PSD DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ibram Iusein Minoritati DA
76. Iordache Florin PSD DA
77. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
78. Iriza Marius PRM DA
79. Kerekes Károly UDMR DA
80. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
81. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
82. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
83. Lificiu Petru PD-L NU
84. Liga Dănuț PD-L NU
85. Macaleți Costică PSD DA
86. Manolescu Oana Minoritati DA
87. Manta Pantelimon PNL DA
88. Marin Constantin PSD DA
89. Martin Eduard-Stelian PSD DA
90. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
91. Máté András-Levente UDMR DA
92. Mazăre Alexandru PSD DA
93. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
94. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
95. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
96. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
97. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
98. Micle Ioan Radu PNL DA
99. Micula Cătălin PNL DA
100. Mihalache Sorin Dan PSD DA
101. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
102. Mircea Costache PC DA
103. Mitrea Miron Tudor PSD DA
104. Momanu Corneliu PD-L NU
105. Munteanu Ioan PSD DA
106. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
107. Nassar Rodica PSD DA
108. Năstase Adrian PSD DA
109. Nechita Aurel PSD DA
110. Nica Dan PSD DA
111. Nicolicea Eugen PSD DA
112. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Oltean Ioan PD-L NU
115. Oprea Gabriel PSD DA
116. Ovidenie Costel - DA
117. Pambuccian Varujan Minoritati DA
118. Pascu Bogdan PC DA
119. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
120. Păun Nicolae Minoritati DA
121. Petrea Constantin PD-L -
122. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
123. Plăiașu Gabriel PNL DA
124. Podgorean Radu PSD DA
125. Ponta Victor-Viorel PSD DA
126. Popa Cornel PNL DA
127. Popa Daniela PC DA
128. Popescu Corneliu PD-L NU
129. Pușcă Mircea Valer PNL DA
130. Rădulescu Cristian PD-L NU
131. Rogin Marius PD-L NU
132. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
133. Rus Ioan Aurel PRM DA
134. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
135. Rusu Valentin PD-L NU
136. Sanda Victor PSD DA
137. Sandu Gabriel PD-L NU
138. Sasu Ion PRM DA
139. Săpunaru Nini PNL DA
140. Sârbu Marian PSD DA
141. Scutaru Adrian George PNL DA
142. Seres Dénes UDMR DA
143. Sóki Béla UDMR DA
144. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
145. Stoica Ion PD-L NU
146. Străchinaru Petre PD-L NU
147. Szekely Levente Csaba UDMR DA
148. Știrbeț Cornel PD-L NU
149. Tămagă Constantin PSD DA
150. Tănăsescu Tudor PSD DA
151. Tărniceru Petru PSD DA
152. Timiș Ioan PNL DA
153. Todoran Pavel PSD DA
154. Tudose Mihai PSD DA
155. Turc Ioan PNL DA
156. Turcan Raluca PD-L NU
157. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
158. Ujeniuc Dragoș PNL DA
159. Ungureanu Petre PD-L NU
160. Ursărescu Dorinel PNL DA
161. Vainer Aurel Minoritati DA
162. Varga Attila UDMR DA
163. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
164. Vasile Aurelia PSD DA
165. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
166. Vladu Iulian PD-L NU
167. Vlădoiu Aurel PSD DA
168. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
169. Voinea Florea PSD DA
170. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
171. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
172. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
173. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 0:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro