Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:33

Subiect vot: Vot final
PL 366/2008 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.35/2008 pentru modificarea alin.(3) al art.4 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.148/2007 privind reglementarea unor măsuri financiare pentru stimularea gradului de absorbție a fondurilor alocate pentru agricultură
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:173 57 34 10 35 12 10 11 4
- voturi pentru (DA):135 57 34 8 1 12 10 9 4
- voturi împotrivă (NU):34 - - - 33 - - 1 -
- abțineri:3 - - 2 1 - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
6. Ardelean Lia PC DA
7. Avram Dumitru PRM DA
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Barbu Gheorghe PD-L NU
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
15. Bleotu Vasile PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
20. Brînzan Ovidiu PSD DA
21. Buciu Angela PRM DA
22. Buda Daniel PD-L NU
23. Buda Ioan PSD DA
24. Burnei Ion PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Canacheu Costică PD-L NU
27. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
28. Călian Petru PD-L NU
29. Călin Ion PSD DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Cindrea Ioan PSD DA
33. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
34. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
35. Ciontu Corneliu PC DA
36. Ciopraga Mircea PNL DA
37. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
38. Cliveti Minodora PSD DA
39. Cocrea Olguța - DA
40. Constantinescu Anca PD-L NU
41. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
42. Cristea Ioan PNL DA
43. Cutean Vasile Emilian PSD DA
44. Diaconescu Renică PSD DA
45. Dobre Traian PNL DA
46. Dorneanu Valer PSD DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
49. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Ehling Elena PSD DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Faina Constantin PNL DA
55. Fenechiu Relu PNL DA
56. Firczak Gheorghe Minoritati NU
57. Florea Damian PC DA
58. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
59. Fuia Stelian PD-L NU
60. Furo Iuliu Ioan PRM DA
61. Gabor Gheorghe PNL DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gerea Andrei Dominic PNL DA
64. Glăvan Ștefan PC DA
65. Godja Petru PSD DA
66. Grosaru Mircea Minoritati DA
67. Gubandru Aurel PSD DA
68. Gușă Cozmin Horea - DA
69. Hellvig Eduard Raul PNL DA
70. Hogea Vlad Gabriel PC DA
71. Hoinaru Marian PD-L NU
72. Iancu Iulian PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati -
74. Ifrim Mircea PRM DA
75. Iordache Florin PSD DA
76. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
77. Iriza Marius PRM DA
78. Kerekes Károly UDMR DA
79. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
80. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
81. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
82. Lificiu Petru PD-L NU
83. Liga Dănuț PD-L NU
84. Macaleți Costică PSD DA
85. Manolescu Oana Minoritati DA
86. Manta Pantelimon PNL DA
87. Marin Constantin PSD DA
88. Martin Eduard-Stelian PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Máté András-Levente UDMR DA
91. Mazăre Alexandru PSD DA
92. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
93. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
94. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
95. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
96. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
97. Micle Ioan Radu PNL DA
98. Micula Cătălin PNL DA
99. Mihalache Sorin Dan PSD DA
100. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
101. Mircea Costache PC DA
102. Mitrea Miron Tudor PSD DA
103. Momanu Corneliu PD-L NU
104. Munteanu Ioan PSD DA
105. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
106. Nassar Rodica PSD DA
107. Năstase Adrian PSD DA
108. Nechita Aurel PSD DA
109. Nica Dan PSD DA
110. Nicolicea Eugen PSD DA
111. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
112. Nosa Iuliu PSD DA
113. Oltean Ioan PD-L NU
114. Oprea Gabriel PSD DA
115. Ovidenie Costel - DA
116. Pambuccian Varujan Minoritati DA
117. Pascu Bogdan PC DA
118. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
119. Păun Nicolae Minoritati DA
120. Petrea Constantin PD-L NU
121. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
122. Plăiașu Gabriel PNL DA
123. Podgorean Radu PSD DA
124. Ponta Victor-Viorel PSD DA
125. Popa Cornel PNL DA
126. Popa Daniela PC DA
127. Popescu Corneliu PD-L NU
128. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
129. Pușcă Mircea Valer PNL DA
130. Rădulescu Cristian PD-L NU
131. Rogin Marius PD-L NU
132. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
133. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
134. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
135. Rusu Valentin PD-L NU
136. Sanda Victor PSD DA
137. Sandu Gabriel PD-L NU
138. Sasu Ion PRM DA
139. Săpunaru Nini PNL DA
140. Sârbu Marian PSD DA
141. Scutaru Adrian George PNL DA
142. Seres Dénes UDMR DA
143. Sóki Béla UDMR DA
144. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
145. Stoica Ion PD-L NU
146. Străchinaru Petre PD-L NU
147. Szekely Levente Csaba UDMR DA
148. Șandru Marcela Lavinia - DA
149. Știrbeț Cornel PD-L NU
150. Tămagă Constantin PSD DA
151. Tănăsescu Tudor PSD DA
152. Tărniceru Petru PSD DA
153. Timiș Ioan PNL DA
154. Todoran Pavel PSD DA
155. Tudose Mihai PSD DA
156. Turc Ioan PNL DA
157. Turcan Raluca PD-L NU
158. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
159. Ujeniuc Dragoș PNL DA
160. Ungureanu Petre PD-L NU
161. Ursărescu Dorinel PNL DA
162. Vainer Aurel Minoritati DA
163. Varga Attila UDMR DA
164. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
165. Vasile Aurelia PSD DA
166. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
167. Vladu Iulian PD-L NU
168. Vlădoiu Aurel PSD DA
169. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
170. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
171. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
172. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
173. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 noiembrie 2019, 22:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro