Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:34

Subiect vot: Vot final
PL 140/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.156/2007 privind despăgubirea persoanelor fizice care au constituit depozite la Casa de Economii și Consemnațiuni C.E.C.-S.A., în vederea achiziționării de autoturisme
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:170 57 33 8 36 12 9 11 4
- voturi pentru (DA):164 57 33 7 33 11 9 11 3
- voturi împotrivă (NU):3 - - 1 1 1 - - -
- abțineri:3 - - - 2 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
6. Ardelean Lia PC DA
7. Avram Dumitru PRM DA
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Barbu Gheorghe PD-L DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bleotu Vasile PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buda Daniel PD-L DA
25. Buda Ioan PSD DA
26. Burnei Ion PSD DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Canacheu Costică PD-L DA
29. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
30. Călian Petru PD-L DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Chiper Gheorghe PSD DA
33. Chiș Filonaș PSD DA
34. Cindrea Ioan PSD DA
35. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
37. Ciontu Corneliu PC DA
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
40. Cliveti Minodora PSD DA
41. Cocrea Olguța - DA
42. Constantinescu Anca PD-L Abținere
43. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
44. Cristea Ioan PNL DA
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Diaconescu Renică PSD DA
47. Dobre Traian PNL DA
48. Dorneanu Valer PSD DA
49. Dragomir Dumitru - DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
52. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
53. Dumitriu Mihai PSD DA
54. Ehling Elena PSD DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Faina Constantin PNL DA
57. Fenechiu Relu PNL DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Florea Damian PC DA
60. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
61. Fuia Stelian PD-L DA
62. Furo Iuliu Ioan PRM DA
63. Gabor Gheorghe PNL DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gerea Andrei Dominic PNL DA
66. Glăvan Ștefan PC DA
67. Godja Petru PSD DA
68. Grosaru Mircea Minoritati DA
69. Gubandru Aurel PSD DA
70. Gușă Cozmin Horea - DA
71. Hellvig Eduard Raul PNL DA
72. Hogea Vlad Gabriel PC DA
73. Hoinaru Marian PD-L DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ibram Iusein Minoritati DA
76. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
77. Iriza Marius PRM DA
78. Kerekes Károly UDMR DA
79. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
80. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
81. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
82. Lificiu Petru PD-L DA
83. Liga Dănuț PD-L DA
84. Macaleți Costică PSD DA
85. Manolescu Oana Minoritati DA
86. Manta Pantelimon PNL DA
87. Marin Constantin PSD DA
88. Martin Eduard-Stelian PSD DA
89. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
90. Máté András-Levente UDMR DA
91. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
92. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
93. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
94. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
95. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
96. Micle Ioan Radu PNL DA
97. Micula Cătălin PNL DA
98. Mihalache Sorin Dan PSD DA
99. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
100. Mircea Costache PC DA
101. Mitrea Miron Tudor PSD DA
102. Momanu Corneliu PD-L DA
103. Munteanu Ioan PSD DA
104. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
105. Nassar Rodica PSD DA
106. Năstase Adrian PSD DA
107. Nechita Aurel PSD DA
108. Nica Dan PSD DA
109. Nicolicea Eugen PSD DA
110. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
111. Nosa Iuliu PSD DA
112. Oltean Ioan PD-L DA
113. Oprea Gabriel PSD DA
114. Ovidenie Costel - Abținere
115. Pambuccian Varujan Minoritati DA
116. Pascu Bogdan PC DA
117. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
118. Păun Nicolae Minoritati DA
119. Petrea Constantin PD-L DA
120. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
121. Plăiașu Gabriel PNL DA
122. Podgorean Radu PSD DA
123. Ponta Victor-Viorel PSD DA
124. Popa Cornel PNL DA
125. Popa Daniela PC DA
126. Popescu Corneliu PD-L DA
127. Pușcă Mircea Valer PNL DA
128. Rădulescu Cristian PD-L DA
129. Rogin Marius PD-L DA
130. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
131. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
132. Rusu Valentin PD-L DA
133. Sanda Victor PSD DA
134. Sandu Gabriel PD-L DA
135. Sasu Ion PRM DA
136. Săpunaru Nini PNL DA
137. Sârbu Marian PSD DA
138. Scutaru Adrian George PNL DA
139. Seres Dénes UDMR DA
140. Sóki Béla UDMR DA
141. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
142. Stoica Ion PD-L DA
143. Străchinaru Petre PD-L DA
144. Szekely Levente Csaba UDMR DA
145. Știrbeț Cornel PD-L DA
146. Tămagă Constantin PSD DA
147. Tănăsescu Tudor PSD DA
148. Tărniceru Petru PSD DA
149. Timiș Ioan PNL DA
150. Todoran Pavel PSD DA
151. Tudose Mihai PSD DA
152. Turc Ioan PNL DA
153. Turcan Raluca PD-L Abținere
154. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
155. Ujeniuc Dragoș PNL DA
156. Ungureanu Petre PD-L DA
157. Ursărescu Dorinel PNL DA
158. Vainer Aurel Minoritati DA
159. Varga Attila UDMR DA
160. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
161. Vasile Aurelia PSD DA
162. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
163. Vladu Iulian PD-L DA
164. Vlădoiu Aurel PSD DA
165. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
166. Voinea Florea PSD DA
167. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
168. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
169. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
170. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 noiembrie 2019, 5:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro