Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:35

Subiect vot: Vot final
PL 538/2008 pentru ratificarea Acordului de împrumut (Proiect privind completarea sprijinului financiar acordat de UE pentru restructurarea agriculturii), între România și Banca Internațională pentru Reconstrucție și Dezvoltare, semnat la București, la 28 decembrie 2007
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:174 58 33 10 34 12 10 11 6
- voturi pentru (DA):171 58 33 9 34 11 10 11 5
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 - - - - 1
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
6. Ardelean Lia PC DA
7. Avram Dumitru PRM DA
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Barbu Gheorghe PD-L DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bleotu Vasile PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buda Daniel PD-L DA
24. Buda Ioan PSD DA
25. Burnei Ion PSD DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Canacheu Costică PD-L DA
28. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
29. Călian Petru PD-L DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Cindrea Ioan PSD DA
34. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
35. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
36. Ciontu Corneliu PC DA
37. Ciopraga Mircea PNL DA
38. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
39. Cliveti Minodora PSD DA
40. Cocrea Olguța - DA
41. Constantinescu Anca PD-L DA
42. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
43. Cristea Ioan PNL DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Renică PSD DA
46. Dobre Traian PNL DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Dumitru - DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
52. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
53. Dumitriu Mihai PSD DA
54. Ehling Elena PSD DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Faina Constantin PNL DA
57. Fenechiu Relu PNL DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Florea Damian PC DA
60. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
61. Fuia Stelian PD-L DA
62. Furo Iuliu Ioan PRM DA
63. Gabor Gheorghe PNL DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gerea Andrei Dominic PNL DA
66. Glăvan Ștefan PC DA
67. Godja Petru PSD DA
68. Grosaru Mircea Minoritati DA
69. Gubandru Aurel PSD DA
70. Gușă Cozmin Horea - DA
71. Hanganu Romeo Octavian - NU
72. Hellvig Eduard Raul PNL DA
73. Hogea Vlad Gabriel PC DA
74. Hoinaru Marian PD-L DA
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Ibram Iusein Minoritati DA
77. Ifrim Mircea PRM DA
78. Iordache Florin PSD DA
79. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
80. Iriza Marius PRM DA
81. Kerekes Károly UDMR DA
82. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
83. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
84. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
85. Lificiu Petru PD-L DA
86. Liga Dănuț PD-L DA
87. Macaleți Costică PSD DA
88. Manolescu Oana Minoritati DA
89. Manta Pantelimon PNL DA
90. Marin Constantin PSD DA
91. Martin Eduard-Stelian PSD DA
92. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
93. Máté András-Levente UDMR DA
94. Mazăre Alexandru PSD DA
95. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
96. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
97. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
98. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
99. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
100. Micle Ioan Radu PNL DA
101. Micula Cătălin PNL DA
102. Mihalache Sorin Dan PSD DA
103. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
104. Mircea Costache PC DA
105. Mitrea Miron Tudor PSD DA
106. Momanu Corneliu PD-L DA
107. Munteanu Ioan PSD DA
108. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
109. Nassar Rodica PSD DA
110. Năstase Adrian PSD DA
111. Nechita Aurel PSD DA
112. Nica Dan PSD DA
113. Nicolicea Eugen PSD DA
114. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
115. Nosa Iuliu PSD DA
116. Oltean Ioan PD-L DA
117. Ovidenie Costel - DA
118. Pambuccian Varujan Minoritati DA
119. Pascu Bogdan PC DA
120. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
121. Păun Nicolae Minoritati DA
122. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
123. Plăiașu Gabriel PNL DA
124. Podgorean Radu PSD DA
125. Ponta Victor-Viorel PSD DA
126. Popa Cornel PNL DA
127. Popa Daniela PC DA
128. Popescu Corneliu PD-L DA
129. Pușcă Mircea Valer PNL DA
130. Rădulescu Cristian PD-L DA
131. Rogin Marius PD-L DA
132. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
133. Rus Ioan Aurel PRM DA
134. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
135. Rusu Valentin PD-L DA
136. Sanda Victor PSD DA
137. Sandu Gabriel PD-L DA
138. Sasu Ion PRM DA
139. Săpunaru Nini PNL DA
140. Sârbu Marian PSD DA
141. Scutaru Adrian George PNL DA
142. Seres Dénes UDMR DA
143. Sóki Béla UDMR DA
144. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
145. Stoica Ion PD-L DA
146. Străchinaru Petre PD-L DA
147. Szekely Levente Csaba UDMR DA
148. Șandru Marcela Lavinia - DA
149. Știrbeț Cornel PD-L DA
150. Tămagă Constantin PSD DA
151. Tănăsescu Tudor PSD DA
152. Tărniceru Petru PSD DA
153. Timiș Ioan PNL DA
154. Todoran Pavel PSD DA
155. Tudose Mihai PSD DA
156. Turc Ioan PNL DA
157. Turcan Raluca PD-L DA
158. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
159. Ujeniuc Dragoș PNL DA
160. Ungureanu Petre PD-L DA
161. Ursărescu Dorinel PNL DA
162. Vainer Aurel Minoritati DA
163. Varga Attila UDMR DA
164. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
165. Vasile Aurelia PSD DA
166. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
167. Vladu Iulian PD-L DA
168. Vlădoiu Aurel PSD DA
169. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
170. Voinea Florea PSD DA
171. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
172. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
173. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
174. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 11:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro