Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:35

Subiect vot: Vot final
PL 321/2007 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.28/2007 pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr.19/2002 privind unele măsuri pentru constituirea și utilizarea fondului locativ de protocol, proprietate publică a statului și pentru vânzarea unor imobile, proprietate privată a statului, aflate în administrarea Regiei Autonome "Administrația Patrimoniului Protocolului de Stat"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:176 60 33 10 35 12 10 11 5
- voturi pentru (DA):128 59 33 3 1 12 9 9 2
- voturi împotrivă (NU):44 1 - 7 34 - - 2 -
- abțineri:3 - - - - - 1 - 2
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
6. Ardelean Lia PC DA
7. Avram Dumitru PRM NU
8. Baban Ștefan PRM NU
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
10. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
11. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
15. Bleotu Vasile PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
20. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Buciu Angela PRM NU
23. Buda Daniel PD-L NU
24. Buda Ioan PSD DA
25. Burnei Ion PSD DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Canacheu Costică PD-L NU
28. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
29. Călian Petru PD-L NU
30. Călin Ion PSD DA
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Cindrea Ioan PSD DA
34. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
35. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
36. Ciontu Corneliu PC DA
37. Ciopraga Mircea PNL DA
38. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
39. Cliveti Minodora PSD DA
40. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
41. Cocrea Olguța - -
42. Constantinescu Anca PD-L NU
43. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
44. Cristea Ioan PNL DA
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Diaconescu Renică PSD DA
47. Dobre Traian PNL DA
48. Dorneanu Valer PSD DA
49. Dragomir Dumitru - DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
52. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Ehling Elena PSD DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Faina Constantin PNL DA
58. Fenechiu Relu PNL DA
59. Firczak Gheorghe Minoritati NU
60. Florea Damian PC DA
61. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
62. Fuia Stelian PD-L NU
63. Furo Iuliu Ioan PRM NU
64. Gabor Gheorghe PNL DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gerea Andrei Dominic PNL DA
67. Glăvan Ștefan PC DA
68. Godja Petru PSD DA
69. Grosaru Mircea Minoritati DA
70. Gubandru Aurel PSD DA
71. Gușă Cozmin Horea - Abținere
72. Hanganu Romeo Octavian - DA
73. Hellvig Eduard Raul PNL DA
74. Hogea Vlad Gabriel PC DA
75. Hoinaru Marian PD-L NU
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Ibram Iusein Minoritati NU
78. Ifrim Mircea PRM DA
79. Iordache Florin PSD DA
80. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
81. Iriza Marius PRM DA
82. Kerekes Károly UDMR DA
83. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
84. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
85. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
86. Lificiu Petru PD-L NU
87. Liga Dănuț PD-L NU
88. Macaleți Costică PSD DA
89. Manolescu Oana Minoritati DA
90. Manta Pantelimon PNL DA
91. Marin Constantin PSD NU
92. Martin Eduard-Stelian PSD DA
93. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
94. Máté András-Levente UDMR DA
95. Mazăre Alexandru PSD DA
96. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
97. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
98. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
99. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
100. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
101. Micle Ioan Radu PNL DA
102. Micula Cătălin PNL DA
103. Mihalache Sorin Dan PSD DA
104. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
105. Mircea Costache PC DA
106. Mitrea Miron Tudor PSD DA
107. Momanu Corneliu PD-L NU
108. Munteanu Ioan PSD DA
109. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
110. Nassar Rodica PSD DA
111. Năstase Adrian PSD DA
112. Nechita Aurel PSD DA
113. Nica Dan PSD DA
114. Nicolicea Eugen PSD DA
115. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
116. Nosa Iuliu PSD DA
117. Oltean Ioan PD-L NU
118. Oprea Gabriel PSD DA
119. Ovidenie Costel - Abținere
120. Pambuccian Varujan Minoritati DA
121. Pascu Bogdan PC Abținere
122. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
123. Păun Nicolae Minoritati DA
124. Petrea Constantin PD-L NU
125. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
126. Plăiașu Gabriel PNL DA
127. Podgorean Radu PSD DA
128. Ponta Victor-Viorel PSD DA
129. Popa Cornel PNL DA
130. Popa Daniela PC DA
131. Popescu Corneliu PD-L NU
132. Pușcă Mircea Valer PNL DA
133. Rădulescu Cristian PD-L NU
134. Rogin Marius PD-L NU
135. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
136. Rus Ioan Aurel PRM DA
137. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
138. Rusu Valentin PD-L NU
139. Sanda Victor PSD DA
140. Sandu Gabriel PD-L NU
141. Sasu Ion PRM NU
142. Săpunaru Nini PNL DA
143. Sârbu Marian PSD DA
144. Scutaru Adrian George PNL DA
145. Seres Dénes UDMR DA
146. Sóki Béla UDMR DA
147. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
148. Stoica Ion PD-L NU
149. Străchinaru Petre PD-L NU
150. Szekely Levente Csaba UDMR DA
151. Știrbeț Cornel PD-L NU
152. Tămagă Constantin PSD DA
153. Tănăsescu Tudor PSD DA
154. Tărniceru Petru PSD DA
155. Timiș Ioan PNL DA
156. Todoran Pavel PSD DA
157. Tudose Mihai PSD DA
158. Turc Ioan PNL DA
159. Turcan Raluca PD-L NU
160. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
161. Ujeniuc Dragoș PNL DA
162. Ungureanu Petre PD-L NU
163. Ursărescu Dorinel PNL DA
164. Vainer Aurel Minoritati DA
165. Varga Attila UDMR DA
166. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
167. Vasile Aurelia PSD DA
168. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
169. Vladu Iulian PD-L NU
170. Vlădoiu Aurel PSD DA
171. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
172. Voinea Florea PSD DA
173. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
174. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
175. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
176. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 iulie 2020, 18:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro