Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:38

Subiect vot: Vot final
PL 495/2008 pentru modificarea alin.(5) și (6) ale art.7 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.4/2005 privind recalcularea pensiilor din sistemul public, provenite din fostul sistem al asigurărilor sociale de stat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:176 60 34 12 34 12 9 11 4
- voturi pentru (DA):173 60 34 10 33 12 9 11 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - 1 1 - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
6. Ardelean Lia PC DA
7. Avram Dumitru PRM DA
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Barbu Gheorghe PD-L DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bleotu Vasile PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buda Daniel PD-L DA
25. Buda Ioan PSD DA
26. Burnei Ion PSD DA
27. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Canacheu Costică PD-L DA
30. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
31. Călian Petru PD-L DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
40. Cliveti Minodora PSD DA
41. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Constantinescu Anca PD-L Abținere
44. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
45. Cristea Ioan PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Renică PSD DA
48. Dobre Traian PNL DA
49. Dorneanu Valer PSD DA
50. Dragomir Dumitru - DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
54. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Ehling Elena PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Faina Constantin PNL DA
59. Fenechiu Relu PNL DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati DA
61. Florea Damian PC DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
63. Fuia Stelian PD-L DA
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Gerea Andrei Dominic PNL DA
68. Ghișe Ioan PNL DA
69. Glăvan Ștefan PC DA
70. Godja Petru PSD DA
71. Grosaru Mircea Minoritati DA
72. Gubandru Aurel PSD DA
73. Gușă Cozmin Horea - DA
74. Hellvig Eduard Raul PNL DA
75. Hogea Vlad Gabriel PC DA
76. Hoinaru Marian PD-L DA
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Ibram Iusein Minoritati DA
79. Ifrim Mircea PRM DA
80. Iordache Florin PSD DA
81. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
82. Iriza Marius PRM DA
83. Kerekes Károly UDMR DA
84. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
85. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
86. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
87. Lificiu Petru PD-L DA
88. Liga Dănuț PD-L DA
89. Macaleți Costică PSD DA
90. Manolescu Oana Minoritati DA
91. Manta Pantelimon PNL DA
92. Marin Constantin PSD DA
93. Martin Eduard-Stelian PSD DA
94. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
95. Máté András-Levente UDMR DA
96. Matei Cătălin Lucian PSD DA
97. Mazăre Alexandru PSD DA
98. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
99. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
100. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
101. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
102. Mătușa Tudor PRM -
103. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
104. Micle Ioan Radu PNL DA
105. Micula Cătălin PNL DA
106. Mihalache Sorin Dan PSD DA
107. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
108. Mircea Costache PC DA
109. Mitrea Miron Tudor PSD DA
110. Momanu Corneliu PD-L DA
111. Munteanu Ioan PSD DA
112. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
113. Nassar Rodica PSD DA
114. Năstase Adrian PSD DA
115. Nechita Aurel PSD DA
116. Nica Dan PSD DA
117. Nicolicea Eugen PSD DA
118. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
119. Nosa Iuliu PSD DA
120. Oltean Ioan PD-L DA
121. Ovidenie Costel - DA
122. Pambuccian Varujan Minoritati DA
123. Pascu Bogdan PC DA
124. Păun Nicolae Minoritati DA
125. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
126. Plăiașu Gabriel PNL DA
127. Podgorean Radu PSD DA
128. Ponta Victor-Viorel PSD DA
129. Popa Cornel PNL DA
130. Popa Daniela PC DA
131. Popescu Corneliu PD-L DA
132. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
133. Pușcă Mircea Valer PNL DA
134. Rădulescu Cristian PD-L DA
135. Rogin Marius PD-L DA
136. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
137. Rus Ioan Aurel PRM DA
138. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
139. Rusu Valentin PD-L DA
140. Sanda Victor PSD DA
141. Sandu Gabriel PD-L DA
142. Sasu Ion PRM DA
143. Sârbu Marian PSD DA
144. Scutaru Adrian George PNL DA
145. Seres Dénes UDMR DA
146. Sóki Béla UDMR DA
147. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
148. Stoica Ion PD-L DA
149. Străchinaru Petre PD-L DA
150. Szekely Levente Csaba UDMR DA
151. Știrbeț Cornel PD-L DA
152. Tămagă Constantin PSD DA
153. Tănăsescu Tudor PSD DA
154. Tărniceru Petru PSD DA
155. Timiș Ioan PNL DA
156. Todoran Pavel PSD DA
157. Tudose Mihai PSD DA
158. Turc Ioan PNL DA
159. Turcan Raluca PD-L DA
160. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
161. Ujeniuc Dragoș PNL DA
162. Ungureanu Petre PD-L DA
163. Ursărescu Dorinel PNL DA
164. Vainer Aurel Minoritati DA
165. Varga Attila UDMR DA
166. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
167. Vasile Aurelia PSD DA
168. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
169. Vladu Iulian PD-L DA
170. Vlădoiu Aurel PSD DA
171. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
172. Voinea Florea PSD DA
173. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
174. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
175. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
176. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 ianuarie 2020, 15:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro