Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:39

Subiect vot: Vot final
PL 825/2007 privind sistemul public de pensii pentru agricultori
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:180 62 36 11 33 12 9 11 6
- voturi pentru (DA):176 62 35 10 32 12 8 11 6
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:2 - 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
6. Ardelean Lia PC DA
7. Avram Dumitru PRM DA
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Barbu Gheorghe PD-L DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bleotu Vasile PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buda Daniel PD-L DA
25. Buda Ioan PSD DA
26. Burnei Ion PSD DA
27. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Canacheu Costică PD-L DA
30. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
31. Călian Petru PD-L DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
40. Cliveti Minodora PSD DA
41. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Constantinescu Anca PD-L DA
44. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
45. Cristea Ioan PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Renică PSD DA
48. Dobre Traian PNL DA
49. Dorneanu Valer PSD DA
50. Dragomir Dumitru - DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
54. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Ehling Elena PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Faina Constantin PNL DA
59. Fenechiu Relu PNL DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati DA
61. Florea Damian PC DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
63. Fuia Stelian PD-L DA
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Gerea Andrei Dominic PNL DA
68. Ghișe Ioan PNL DA
69. Glăvan Ștefan PC DA
70. Godja Petru PSD DA
71. Grosaru Mircea Minoritati DA
72. Gubandru Aurel PSD DA
73. Gușă Cozmin Horea - DA
74. Hanganu Romeo Octavian - DA
75. Hellvig Eduard Raul PNL DA
76. Hogea Vlad Gabriel PC -
77. Hoinaru Marian PD-L DA
78. Hrebenciuc Viorel PSD DA
79. Iancu Iulian PSD DA
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Ifrim Mircea PRM DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Iriza Marius PRM DA
85. Kerekes Károly UDMR DA
86. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
87. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
88. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
89. Lificiu Petru PD-L Abținere
90. Liga Dănuț PD-L DA
91. Macaleți Costică PSD DA
92. Manolescu Oana Minoritati DA
93. Manta Pantelimon PNL DA
94. Marin Constantin PSD DA
95. Martin Eduard-Stelian PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Máté András-Levente UDMR DA
98. Matei Cătălin Lucian PSD DA
99. Mazăre Alexandru PSD DA
100. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
101. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
102. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
103. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
105. Micle Ioan Radu PNL DA
106. Micula Cătălin PNL DA
107. Mihalache Sorin Dan PSD DA
108. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
109. Mircea Costache PC DA
110. Mitrea Miron Tudor PSD DA
111. Momanu Corneliu PD-L DA
112. Munteanu Ioan PSD DA
113. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
114. Nassar Rodica PSD DA
115. Năstase Adrian PSD DA
116. Nechita Aurel PSD DA
117. Nica Dan PSD DA
118. Nicolicea Eugen PSD DA
119. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
120. Niță Constantin PSD DA
121. Nosa Iuliu PSD DA
122. Oprea Gabriel PSD DA
123. Ovidenie Costel - DA
124. Pambuccian Varujan Minoritati DA
125. Pascu Bogdan PC DA
126. Păun Nicolae Minoritati DA
127. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
128. Plăiașu Gabriel PNL DA
129. Podgorean Radu PSD DA
130. Ponta Victor-Viorel PSD DA
131. Popa Cornel PNL -
132. Popa Daniela PC DA
133. Popescu Corneliu PD-L DA
134. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
135. Pușcă Mircea Valer PNL DA
136. Rădulescu Cristian PD-L DA
137. Rogin Marius PD-L DA
138. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
139. Rus Ioan Aurel PRM DA
140. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
141. Rusu Valentin PD-L DA
142. Sanda Victor PSD DA
143. Sandu Gabriel PD-L DA
144. Sasu Ion PRM DA
145. Săpunaru Nini PNL DA
146. Sârbu Marian PSD DA
147. Scutaru Adrian George PNL DA
148. Seres Dénes UDMR DA
149. Sóki Béla UDMR DA
150. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
151. Stoica Ion PD-L DA
152. Străchinaru Petre PD-L DA
153. Szekely Levente Csaba UDMR DA
154. Șandru Marcela Lavinia - DA
155. Știrbeț Cornel PD-L DA
156. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
157. Tămagă Constantin PSD DA
158. Tănăsescu Tudor PSD DA
159. Timiș Ioan PNL DA
160. Todoran Pavel PSD DA
161. Tudose Mihai PSD DA
162. Turc Ioan PNL DA
163. Turcan Raluca PD-L DA
164. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
165. Ujeniuc Dragoș PNL DA
166. Ungureanu Petre PD-L DA
167. Ursărescu Dorinel PNL DA
168. Vainer Aurel Minoritati DA
169. Varga Attila UDMR DA
170. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
171. Vasile Aurelia PSD DA
172. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
173. Vladu Iulian PD-L DA
174. Vlădoiu Aurel PSD DA
175. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
176. Voinea Florea PSD DA
177. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
178. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
179. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
180. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 noiembrie 2019, 16:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro