Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:41

Subiect vot: Vot final
PL 64/2008 pentru completarea art.18 din Legea nr. 268/2001 privind privatizarea societăților comerciale ce dețin în administrare terenuri proprietate publică și privată a statului cu destinație agricolă și înființarea Agenției Domeniilor Statului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:175 58 34 13 33 12 9 11 5
- voturi pentru (DA):80 58 3 5 1 1 8 1 3
- voturi împotrivă (NU):42 - 31 - 3 - - 8 -
- abțineri:53 - - 8 29 11 1 2 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L Abținere
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
5. Ardelean Lia PC DA
6. Avram Dumitru PRM Abținere
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
10. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
11. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
15. Bleotu Vasile PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
18. Bónis István UDMR Abținere
19. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
20. Brînzan Ovidiu PSD DA
21. Buciu Angela PRM Abținere
22. Buda Daniel PD-L Abținere
23. Buda Ioan PSD DA
24. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
25. Calimente Mihăiță PNL NU
26. Canacheu Costică PD-L Abținere
27. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
28. Călian Petru PD-L Abținere
29. Călin Ion PSD DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Cindrea Ioan PSD DA
33. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
34. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
35. Ciopraga Mircea PNL NU
36. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
37. Cliveti Minodora PSD DA
38. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
39. Cocrea Olguța - DA
40. Constantinescu Anca PD-L NU
41. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L Abținere
42. Cristea Ioan PNL NU
43. Cutean Vasile Emilian PSD DA
44. Diaconescu Renică PSD DA
45. Dobre Traian PNL NU
46. Dorneanu Valer PSD DA
47. Dragomir Dumitru - DA
48. Dragomir Gheorghe PNL NU
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
51. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
52. Dumitriu Mihai PSD DA
53. Ehling Elena PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
55. Faina Constantin PNL DA
56. Fenechiu Relu PNL NU
57. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
58. Florea Damian PC Abținere
59. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
60. Fuia Stelian PD-L Abținere
61. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
62. Gabor Gheorghe PNL NU
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
64. Gerea Andrei Dominic PNL NU
65. Ghișe Ioan PNL NU
66. Glăvan Ștefan PC DA
67. Godja Petru PSD DA
68. Grosaru Mircea Minoritati NU
69. Gubandru Aurel PSD DA
70. Gușă Cozmin Horea - Abținere
71. Hellvig Eduard Raul PNL NU
72. Hogea Vlad Gabriel PC DA
73. Hoinaru Marian PD-L Abținere
74. Hrebenciuc Viorel PSD DA
75. Ibram Iusein Minoritati NU
76. Ifrim Mircea PRM DA
77. Iordache Florin PSD DA
78. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
79. Iriza Marius PRM Abținere
80. Kerekes Károly UDMR Abținere
81. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
82. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
83. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
84. Liga Dănuț PD-L Abținere
85. Macaleți Costică PSD DA
86. Manolescu Oana Minoritati DA
87. Manta Pantelimon PNL DA
88. Marin Constantin PSD DA
89. Martin Eduard-Stelian PSD DA
90. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
91. Máté András-Levente UDMR Abținere
92. Mazăre Alexandru PSD DA
93. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
94. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
95. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
96. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
97. Mătușa Tudor PRM DA
98. Merce Ilie PRM DA
99. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
100. Micle Ioan Radu PNL NU
101. Micula Cătălin PNL NU
102. Mihalache Sorin Dan PSD DA
103. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
104. Mircea Costache PC DA
105. Mitrea Miron Tudor PSD DA
106. Momanu Corneliu PD-L Abținere
107. Munteanu Ioan PSD DA
108. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
109. Nassar Rodica PSD DA
110. Năstase Adrian PSD DA
111. Nechita Aurel PSD DA
112. Nica Dan PSD DA
113. Nicolicea Eugen PSD DA
114. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
115. Niță Constantin PSD DA
116. Nosa Iuliu PSD DA
117. Oltean Ioan PD-L Abținere
118. Oprea Gabriel PSD DA
119. Ovidenie Costel - Abținere
120. Pambuccian Varujan Minoritati NU
121. Pascu Bogdan PC DA
122. Paveliu Marian Sorin PD-L Abținere
123. Păun Nicolae Minoritati NU
124. Petrea Constantin PD-L Abținere
125. Plăiașu Gabriel PNL NU
126. Podgorean Radu PSD DA
127. Ponta Victor-Viorel PSD DA
128. Popa Cornel PNL NU
129. Popa Daniela PC DA
130. Popescu Corneliu PD-L Abținere
131. Pușcă Mircea Valer PNL NU
132. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
133. Rogin Marius PD-L NU
134. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
135. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
136. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
137. Rusu Valentin PD-L Abținere
138. Sanda Victor PSD DA
139. Sandu Gabriel PD-L Abținere
140. Sasu Ion PRM Abținere
141. Săpunaru Nini PNL NU
142. Sârbu Marian PSD DA
143. Scutaru Adrian George PNL NU
144. Seres Dénes UDMR Abținere
145. Sóki Béla UDMR Abținere
146. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
147. Stoica Ion PD-L Abținere
148. Străchinaru Petre PD-L Abținere
149. Szekely Levente Csaba UDMR Abținere
150. Șandru Marcela Lavinia - DA
151. Știrbeț Cornel PD-L DA
152. Tănăsescu Tudor PSD DA
153. Tărniceru Petru PSD DA
154. Timiș Ioan PNL NU
155. Todoran Pavel PSD DA
156. Tudose Mihai PSD DA
157. Turc Ioan PNL NU
158. Turcan Raluca PD-L Abținere
159. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
160. Ujeniuc Dragoș PNL NU
161. Ungureanu Petre PD-L Abținere
162. Ursărescu Dorinel PNL NU
163. Vainer Aurel Minoritati NU
164. Varga Attila UDMR Abținere
165. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
166. Vasile Aurelia PSD DA
167. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
168. Vladu Iulian PD-L Abținere
169. Vlădoiu Aurel PSD DA
170. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
171. Voinea Florea PSD DA
172. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
173. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
174. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
175. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 7:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro