Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:48

Subiect vot: Vot final
PL 408/2007 privind auditul de siguranță rutieră
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:162 55 32 9 31 12 9 10 4
- voturi pentru (DA):156 55 31 8 29 11 9 9 4
- voturi împotrivă (NU):5 - 1 - 2 1 - 1 -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal István UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buda Daniel PD-L DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Canacheu Costică PD-L DA
27. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
28. Călian Petru PD-L DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Cindrea Ioan PSD DA
33. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
34. Ciontu Corneliu PC DA
35. Ciopraga Mircea PNL DA
36. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
37. Cliveti Minodora PSD DA
38. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
39. Cocrea Olguța - DA
40. Constantinescu Anca PD-L NU
41. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
42. Cristea Ioan PNL NU
43. Cutean Vasile Emilian PSD DA
44. Diaconescu Renică PSD DA
45. Dobre Traian PNL DA
46. Dorneanu Valer PSD DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
49. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
50. Dumitriu Mihai PSD DA
51. Ehling Elena PSD DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Faina Constantin PNL DA
54. Fenechiu Relu PNL DA
55. Firczak Gheorghe Minoritati DA
56. Florea Damian PC DA
57. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
58. Furo Iuliu Ioan PRM DA
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
60. Gerea Andrei Dominic PNL DA
61. Ghișe Ioan PNL DA
62. Glăvan Ștefan PC DA
63. Godja Petru PSD DA
64. Grosaru Mircea Minoritati DA
65. Gubandru Aurel PSD DA
66. Gușă Cozmin Horea - DA
67. Hanganu Romeo Octavian - DA
68. Hellvig Eduard Raul PNL DA
69. Hogea Vlad Gabriel PC DA
70. Hoinaru Marian PD-L DA
71. Hrebenciuc Viorel PSD DA
72. Iancu Iulian PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati NU
74. Iordache Florin PSD DA
75. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
76. Iriza Marius PRM DA
77. Kerekes Károly UDMR DA
78. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
79. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
80. Liga Dănuț PD-L DA
81. Manolescu Oana Minoritati DA
82. Manta Pantelimon PNL DA
83. Martin Eduard-Stelian PSD DA
84. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
85. Máté András-Levente UDMR DA
86. Mazăre Alexandru PSD DA
87. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
88. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
89. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
90. Mătușa Tudor PRM DA
91. Merce Ilie PRM DA
92. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
93. Micle Ioan Radu PNL DA
94. Micula Cătălin PNL DA
95. Mihalache Sorin Dan PSD DA
96. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
97. Mircea Costache PC DA
98. Mitrea Miron Tudor PSD DA
99. Momanu Corneliu PD-L DA
100. Munteanu Ioan PSD DA
101. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
102. Nassar Rodica PSD DA
103. Năstase Adrian PSD DA
104. Nechita Aurel PSD DA
105. Nica Dan PSD DA
106. Nicolicea Eugen PSD DA
107. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
108. Niță Constantin PSD DA
109. Nosa Iuliu PSD DA
110. Oprea Gabriel PSD DA
111. Ovidenie Costel - DA
112. Pambuccian Varujan Minoritati DA
113. Pascu Bogdan PC DA
114. Petrea Constantin PD-L NU
115. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
116. Plăiașu Gabriel PNL DA
117. Podgorean Radu PSD DA
118. Ponta Victor-Viorel PSD DA
119. Popa Cornel PNL DA
120. Popa Daniela PC DA
121. Popescu Corneliu PD-L DA
122. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
123. Pușcă Mircea Valer PNL DA
124. Rădulescu Cristian PD-L DA
125. Rogin Marius PD-L DA
126. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
127. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
128. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
129. Rusu Valentin PD-L DA
130. Sanda Victor PSD DA
131. Sandu Gabriel PD-L DA
132. Sasu Ion PRM DA
133. Săpunaru Nini PNL DA
134. Scutaru Adrian George PNL DA
135. Seres Dénes UDMR DA
136. Sóki Béla UDMR DA
137. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
138. Stoica Ion PD-L DA
139. Străchinaru Petre PD-L DA
140. Szekely Levente Csaba UDMR DA
141. Știrbeț Cornel PD-L DA
142. Tănăsescu Tudor PSD DA
143. Todoran Pavel PSD DA
144. Tudose Mihai PSD DA
145. Turc Ioan PNL DA
146. Turcan Raluca PD-L DA
147. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
148. Ungureanu Petre PD-L DA
149. Ursărescu Dorinel PNL DA
150. Vainer Aurel Minoritati DA
151. Varga Attila UDMR DA
152. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
153. Vasile Aurelia PSD DA
154. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
155. Vladu Iulian PD-L DA
156. Vlădoiu Aurel PSD DA
157. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
158. Voinea Florea PSD DA
159. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
160. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
161. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
162. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 4:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro