Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:50

Subiect vot: Vot final
PL 597/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.90/2008 privind auditul statutar al situațiilor financiare anuale și al situațiilor financiare anuale consolidate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:167 56 34 9 32 12 10 10 4
- voturi pentru (DA):162 56 34 8 29 12 10 9 4
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:2 - - 1 - - - 1 -
- nu au votat:2 - - - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal István UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Canacheu Costică PD-L DA
31. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
32. Călian Petru PD-L DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Chiper Gheorghe PSD DA
35. Chiș Filonaș PSD DA
36. Cindrea Ioan PSD DA
37. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
38. Ciontu Corneliu PC DA
39. Ciopraga Mircea PNL DA
40. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
41. Cliveti Minodora PSD DA
42. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
43. Cocrea Olguța - DA
44. Constantinescu Anca PD-L NU
45. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
46. Cristea Ioan PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Diaconescu Renică PSD DA
49. Dobre Traian PNL DA
50. Dorneanu Valer PSD DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
54. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Ehling Elena PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Faina Constantin PNL DA
59. Fenechiu Relu PNL DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
61. Florea Damian PC DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gerea Andrei Dominic PNL DA
66. Ghișe Ioan PNL DA
67. Glăvan Ștefan PC DA
68. Godja Petru PSD DA
69. Grosaru Mircea Minoritati DA
70. Gubandru Aurel PSD DA
71. Gușă Cozmin Horea - DA
72. Hanganu Romeo Octavian - DA
73. Hellvig Eduard Raul PNL DA
74. Hogea Vlad Gabriel PC DA
75. Hoinaru Marian PD-L DA
76. Hrebenciuc Viorel PSD DA
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Ibram Iusein Minoritati DA
79. Iordache Florin PSD DA
80. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
81. Iriza Marius PRM DA
82. Kerekes Károly UDMR DA
83. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
84. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
85. Liga Dănuț PD-L DA
86. Macaleți Costică PSD DA
87. Manolescu Oana Minoritati DA
88. Manta Pantelimon PNL DA
89. Martin Eduard-Stelian PSD DA
90. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
91. Máté András-Levente UDMR DA
92. Mazăre Alexandru PSD DA
93. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
94. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
95. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
96. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
97. Merce Ilie PRM DA
98. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
99. Micle Ioan Radu PNL DA
100. Micula Cătălin PNL DA
101. Mihalache Sorin Dan PSD DA
102. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
103. Mircea Costache PC DA
104. Mitrea Miron Tudor PSD DA
105. Momanu Corneliu PD-L DA
106. Munteanu Ioan PSD DA
107. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
108. Nassar Rodica PSD DA
109. Năstase Adrian PSD DA
110. Nechita Aurel PSD DA
111. Nicolicea Eugen PSD DA
112. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Oprea Gabriel PSD DA
115. Ovidenie Costel - DA
116. Pambuccian Varujan Minoritati DA
117. Pascu Bogdan PC DA
118. Petrea Constantin PD-L DA
119. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
120. Plăiașu Gabriel PNL DA
121. Podgorean Radu PSD DA
122. Ponta Victor-Viorel PSD DA
123. Popa Cornel PNL DA
124. Popa Daniela PC DA
125. Popescu Corneliu PD-L -
126. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
127. Pușcă Mircea Valer PNL DA
128. Rădulescu Cristian PD-L DA
129. Rogin Marius PD-L DA
130. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
131. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
132. Rusu Valentin PD-L DA
133. Sanda Victor PSD DA
134. Sandu Gabriel PD-L DA
135. Sasu Ion PRM DA
136. Săpunaru Nini PNL DA
137. Scutaru Adrian George PNL DA
138. Seres Dénes UDMR DA
139. Sóki Béla UDMR DA
140. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
141. Stoica Ion PD-L DA
142. Străchinaru Petre PD-L DA
143. Szekely Levente Csaba UDMR DA
144. Știrbeț Cornel PD-L -
145. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
146. Tănăsescu Tudor PSD DA
147. Tărniceru Petru PSD DA
148. Todoran Pavel PSD DA
149. Tudose Mihai PSD DA
150. Turc Ioan PNL DA
151. Turcan Raluca PD-L DA
152. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
153. Ujeniuc Dragoș PNL DA
154. Ungureanu Petre PD-L DA
155. Ursărescu Dorinel PNL DA
156. Vainer Aurel Minoritati DA
157. Varga Attila UDMR DA
158. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
159. Vasile Aurelia PSD DA
160. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
161. Vladu Iulian PD-L DA
162. Vlădoiu Aurel PSD DA
163. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
164. Voinea Florea PSD DA
165. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
166. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
167. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 21:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro