Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:53

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-93
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 419/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr.3 din 22/02/2000 privind organizarea și desfășurarea referendumului, versiune consolidată în data de 15.05.2007
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:132 41 26 6 28 11 7 10 3
- voturi pentru (DA):125 40 26 2 28 11 6 9 3
- voturi împotrivă (NU):5 1 - 3 - - 1 - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andronescu Ecaterina PSD DA
5. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
6. Ardelean Lia PC DA
7. Avram Dumitru PRM NU
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
10. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
11. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
15. Bleotu Vasile PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
19. Buciu Angela PRM NU
20. Buda Daniel PD-L DA
21. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
22. Canacheu Costică PD-L DA
23. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
24. Călian Petru PD-L DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Chiper Gheorghe PSD DA
27. Chiș Filonaș PSD DA
28. Cindrea Ioan PSD DA
29. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
30. Ciopraga Mircea PNL DA
31. Cliveti Minodora PSD DA
32. Constantinescu Anca PD-L DA
33. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
34. Cutean Vasile Emilian PSD NU
35. Diaconescu Renică PSD DA
36. Dobre Traian PNL DA
37. Dorneanu Valer PSD DA
38. Dragomir Gheorghe PNL DA
39. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
40. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
41. Dumitriu Mihai PSD DA
42. Erdei Dolóczki István UDMR DA
43. Faina Constantin PNL DA
44. Firczak Gheorghe Minoritati DA
45. Florea Damian PC DA
46. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
47. Furo Iuliu Ioan PRM NU
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
49. Gerea Andrei Dominic PNL DA
50. Ghișe Ioan PNL DA
51. Glăvan Ștefan PC NU
52. Grosaru Mircea Minoritati DA
53. Gușă Cozmin Horea - DA
54. Hanganu Romeo Octavian - DA
55. Hellvig Eduard Raul PNL DA
56. Hoinaru Marian PD-L DA
57. Ibram Iusein Minoritati DA
58. Iordache Florin PSD DA
59. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
60. Kerekes Károly UDMR DA
61. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
62. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
63. Liga Dănuț PD-L DA
64. Macaleți Costică PSD DA
65. Manolescu Oana Minoritati DA
66. Manta Pantelimon PNL DA
67. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
68. Máté András-Levente UDMR DA
69. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
70. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
71. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
72. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
73. Micle Ioan Radu PNL DA
74. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
75. Mircea Costache PC DA
76. Mitrea Miron Tudor PSD DA
77. Momanu Corneliu PD-L DA
78. Munteanu Ioan PSD DA
79. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
80. Nassar Rodica PSD DA
81. Nechita Aurel PSD DA
82. Nica Dan PSD DA
83. Nicolicea Eugen PSD DA
84. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
85. Nosa Iuliu PSD DA
86. Ovidenie Costel - DA
87. Pambuccian Varujan Minoritati DA
88. Pascu Bogdan PC DA
89. Petrea Constantin PD-L DA
90. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
91. Plăiașu Gabriel PNL DA
92. Podgorean Radu PSD DA
93. Ponta Victor-Viorel PSD DA
94. Popa Daniela PC DA
95. Popescu Corneliu PD-L DA
96. Pușcă Mircea Valer PNL DA
97. Rădulescu Cristian PD-L DA
98. Rogin Marius PD-L DA
99. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
100. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
101. Rusu Valentin PD-L DA
102. Sanda Victor PSD DA
103. Sandu Gabriel PD-L DA
104. Sasu Ion PRM Abținere
105. Săpunaru Nini PNL DA
106. Scutaru Adrian George PNL DA
107. Seres Dénes UDMR DA
108. Sóki Béla UDMR DA
109. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
110. Stoica Ion PD-L DA
111. Străchinaru Petre PD-L DA
112. Szekely Levente Csaba UDMR DA
113. Știrbeț Cornel PD-L DA
114. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
115. Tănăsescu Tudor PSD DA
116. Todoran Pavel PSD DA
117. Turc Ioan PNL DA
118. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
119. Ungureanu Petre PD-L DA
120. Ursărescu Dorinel PNL DA
121. Vainer Aurel Minoritati -
122. Varga Attila UDMR DA
123. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
124. Vasile Aurelia PSD DA
125. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
126. Vladu Iulian PD-L DA
127. Vlădoiu Aurel PSD DA
128. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
129. Voinea Florea PSD DA
130. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
131. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
132. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 noiembrie 2019, 10:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro