Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:54 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:54

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-94
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 268/2008 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 195/2002 privind circulația pe drumurile publice
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:140 44 31 8 28 11 6 10 2
- voturi pentru (DA):136 44 30 8 28 10 6 10 -
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - 1 - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bleotu Vasile PSD DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Canacheu Costică PD-L DA
28. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
29. Călian Petru PD-L DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Cindrea Ioan PSD DA
34. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
35. Ciopraga Mircea PNL DA
36. Cliveti Minodora PSD DA
37. Constantinescu Anca PD-L DA
38. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
39. Cutean Vasile Emilian PSD DA
40. Diaconescu Renică PSD DA
41. Dobre Traian PNL DA
42. Dorneanu Valer PSD DA
43. Dragomir Gheorghe PNL DA
44. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
45. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
46. Dumitriu Mihai PSD DA
47. Ehling Elena PSD DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Faina Constantin PNL DA
50. Fenechiu Relu PNL DA
51. Firczak Gheorghe Minoritati DA
52. Florea Damian PC DA
53. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
54. Furo Iuliu Ioan PRM DA
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
56. Gerea Andrei Dominic PNL DA
57. Ghișe Ioan PNL DA
58. Glăvan Ștefan PC DA
59. Grosaru Mircea Minoritati DA
60. Gubandru Aurel PSD DA
61. Gușă Cozmin Horea - -
62. Hellvig Eduard Raul PNL DA
63. Hoinaru Marian PD-L DA
64. Ibram Iusein Minoritati DA
65. Ifrim Mircea PRM DA
66. Iordache Florin PSD DA
67. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
68. Kerekes Károly UDMR DA
69. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
70. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
71. Liga Dănuț PD-L DA
72. Macaleți Costică PSD DA
73. Manolescu Oana Minoritati DA
74. Manta Pantelimon PNL DA
75. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
76. Máté András-Levente UDMR DA
77. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
78. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
79. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
80. Merce Ilie PRM DA
81. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
82. Micle Ioan Radu PNL DA
83. Micula Cătălin PNL DA
84. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
85. Mircea Costache PC DA
86. Mitrea Miron Tudor PSD DA
87. Momanu Corneliu PD-L DA
88. Munteanu Ioan PSD DA
89. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
90. Nassar Rodica PSD DA
91. Nechita Aurel PSD DA
92. Nica Dan PSD DA
93. Nicolicea Eugen PSD DA
94. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
95. Nosa Iuliu PSD DA
96. Ovidenie Costel - Abținere
97. Pambuccian Varujan Minoritati DA
98. Pascu Bogdan PC DA
99. Petrea Constantin PD-L DA
100. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
101. Plăiașu Gabriel PNL DA
102. Podgorean Radu PSD DA
103. Ponta Victor-Viorel PSD DA
104. Popa Cornel PNL DA
105. Popescu Corneliu PD-L DA
106. Pușcă Mircea Valer PNL DA
107. Rădulescu Cristian PD-L DA
108. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
109. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
110. Rusu Valentin PD-L DA
111. Sanda Victor PSD DA
112. Sandu Gabriel PD-L DA
113. Sasu Ion PRM DA
114. Săpunaru Nini PNL DA
115. Scutaru Adrian George PNL NU
116. Seres Dénes UDMR DA
117. Sóki Béla UDMR DA
118. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
119. Stoica Ion PD-L DA
120. Străchinaru Petre PD-L DA
121. Szekely Levente Csaba UDMR DA
122. Știrbeț Cornel PD-L DA
123. Tănăsescu Tudor PSD DA
124. Todoran Pavel PSD DA
125. Turc Ioan PNL DA
126. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
127. Ungureanu Petre PD-L DA
128. Ursărescu Dorinel PNL DA
129. Vainer Aurel Minoritati DA
130. Varga Attila UDMR DA
131. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
132. Vasile Aurelia PSD DA
133. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
134. Vladu Iulian PD-L DA
135. Vlădoiu Aurel PSD DA
136. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
137. Voinea Florea PSD DA
138. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
139. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
140. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 3:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro