Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:55

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-96
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 385/2008 pentru modificarea alin.(2) al art.43 din Legea nr.10/2001 privind regimul juridic al unor imobile preluate în mod abuziv în perioada 6 martie 1945 - 22 decembrie 1989, republicată
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:140 42 32 7 29 11 7 10 2
- voturi pentru (DA):91 5 31 7 26 11 3 7 1
- voturi împotrivă (NU):40 37 1 - - - 2 - -
- abțineri:8 - - - 2 - 2 3 1
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
9. Ardelean Lia PC NU
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L -
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Bentu Dumitru PSD NU
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bleotu Vasile PSD NU
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PD-L Abținere
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buda Daniel PD-L DA
25. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Canacheu Costică PD-L DA
28. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
29. Călian Petru PD-L DA
30. Călin Ion PSD NU
31. Chiper Gheorghe PSD NU
32. Chiș Filonaș PSD NU
33. Cindrea Ioan PSD NU
34. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
35. Ciopraga Mircea PNL DA
36. Cliveti Minodora PSD NU
37. Constantinescu Anca PD-L DA
38. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
39. Diaconescu Renică PSD NU
40. Dobre Traian PNL DA
41. Dorneanu Valer PSD NU
42. Dragomir Gheorghe PNL DA
43. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
44. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
45. Dumitriu Mihai PSD NU
46. Ehling Elena PSD NU
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Faina Constantin PNL DA
49. Fenechiu Relu PNL DA
50. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
51. Florea Damian PC DA
52. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
53. Furo Iuliu Ioan PRM DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
55. Gerea Andrei Dominic PNL DA
56. Ghișe Ioan PNL DA
57. Glăvan Ștefan PC DA
58. Grosaru Mircea Minoritati DA
59. Gubandru Aurel PSD NU
60. Gușă Cozmin Horea - DA
61. Hellvig Eduard Raul PNL DA
62. Hoinaru Marian PD-L DA
63. Hrebenciuc Viorel PSD DA
64. Ibram Iusein Minoritati DA
65. Iordache Florin PSD DA
66. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
67. Kerekes Károly UDMR DA
68. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
69. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
70. Liga Dănuț PD-L DA
71. Macaleți Costică PSD NU
72. Manolescu Oana Minoritati DA
73. Manta Pantelimon PNL DA
74. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
75. Máté András-Levente UDMR DA
76. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
77. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
78. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
79. Merce Ilie PRM DA
80. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
81. Micle Ioan Radu PNL DA
82. Micula Cătălin PNL DA
83. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
84. Mircea Costache PC DA
85. Mitrea Miron Tudor PSD DA
86. Momanu Corneliu PD-L Abținere
87. Munteanu Ioan PSD NU
88. Nassar Rodica PSD NU
89. Nechita Aurel PSD NU
90. Nica Dan PSD NU
91. Nicolicea Eugen PSD NU
92. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
93. Nosa Iuliu PSD NU
94. Olteanu Bogdan PNL DA
95. Ovidenie Costel - Abținere
96. Pambuccian Varujan Minoritati DA
97. Pascu Bogdan PC Abținere
98. Petrea Constantin PD-L DA
99. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
100. Plăiașu Gabriel PNL DA
101. Podgorean Radu PSD NU
102. Ponta Victor-Viorel PSD NU
103. Popa Cornel PNL DA
104. Popa Daniela PC NU
105. Popescu Corneliu PD-L DA
106. Pușcă Mircea Valer PNL DA
107. Rădulescu Cristian PD-L DA
108. Rogin Marius PD-L DA
109. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
110. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
111. Rusu Valentin PD-L DA
112. Sanda Victor PSD NU
113. Sandu Gabriel PD-L DA
114. Sasu Ion PRM DA
115. Săpunaru Nini PNL DA
116. Scutaru Adrian George PNL DA
117. Seres Dénes UDMR DA
118. Sóki Béla UDMR DA
119. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
120. Stoica Ion PD-L DA
121. Străchinaru Petre PD-L DA
122. Szekely Levente Csaba UDMR DA
123. Știrbeț Cornel PD-L DA
124. Tănăsescu Tudor PSD NU
125. Todoran Pavel PSD DA
126. Turc Ioan PNL DA
127. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
128. Ursărescu Dorinel PNL DA
129. Vainer Aurel Minoritati DA
130. Varga Attila UDMR DA
131. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
132. Vasile Aurelia PSD NU
133. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
134. Vladu Iulian PD-L DA
135. Vlădoiu Aurel PSD NU
136. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
137. Voinea Florea PSD NU
138. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
139. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
140. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 4:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro