Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:57

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-99
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 282/2008 privind construirea de parkinguri supraterane
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:133 41 33 4 30 10 6 8 1
- voturi pentru (DA):128 39 31 4 30 10 6 8 -
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:3 1 1 - - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Barbu Gheorghe PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bleotu Vasile PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buda Daniel PD-L DA
24. Canacheu Costică PD-L DA
25. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
26. Călian Petru PD-L DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Chiper Gheorghe PSD DA
29. Chiș Filonaș PSD DA
30. Cindrea Ioan PSD DA
31. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
32. Ciopraga Mircea PNL DA
33. Cliveti Minodora PSD DA
34. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
35. Cristea Ioan PNL DA
36. Diaconescu Renică PSD DA
37. Dobre Traian PNL DA
38. Dorneanu Valer PSD DA
39. Dragomir Gheorghe PNL DA
40. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
41. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
42. Dumitriu Mihai PSD DA
43. Ehling Elena PSD DA
44. Erdei Dolóczki István UDMR DA
45. Faina Constantin PNL DA
46. Fenechiu Relu PNL DA
47. Firczak Gheorghe Minoritati DA
48. Florea Damian PC DA
49. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
50. Furo Iuliu Ioan PRM DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Gerea Andrei Dominic PNL DA
53. Ghișe Ioan PNL DA
54. Grosaru Mircea Minoritati DA
55. Gubandru Aurel PSD DA
56. Hellvig Eduard Raul PNL DA
57. Hoban Ioan PNL -
58. Hoinaru Marian PD-L DA
59. Hrebenciuc Viorel PSD DA
60. Ibram Iusein Minoritati DA
61. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
62. Kerekes Károly UDMR DA
63. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
64. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
65. Liga Dănuț PD-L DA
66. Macaleți Costică PSD DA
67. Manolescu Oana Minoritati DA
68. Manta Pantelimon PNL DA
69. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
70. Máté András-Levente UDMR DA
71. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
72. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
73. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
74. Merce Ilie PRM DA
75. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
76. Micle Ioan Radu PNL DA
77. Micula Cătălin PNL DA
78. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
79. Mircea Costache PC DA
80. Mitrea Miron Tudor PSD DA
81. Momanu Corneliu PD-L DA
82. Munteanu Ioan PSD DA
83. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
84. Nassar Rodica PSD DA
85. Nechita Aurel PSD DA
86. Nica Dan PSD DA
87. Nicolicea Eugen PSD DA
88. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
89. Nosa Iuliu PSD NU
90. Olteanu Bogdan PNL DA
91. Ovidenie Costel - Abținere
92. Pascu Bogdan PC DA
93. Petrea Constantin PD-L DA
94. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
95. Plăiașu Gabriel PNL DA
96. Podgorean Radu PSD DA
97. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
98. Popa Cornel PNL DA
99. Popa Daniela PC DA
100. Popescu Corneliu PD-L DA
101. Pușcă Mircea Valer PNL DA
102. Rădulescu Cristian PD-L DA
103. Rogin Marius PD-L DA
104. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
105. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
106. Rusu Valentin PD-L DA
107. Sanda Victor PSD DA
108. Sandu Gabriel PD-L DA
109. Săpunaru Nini PNL DA
110. Scutaru Adrian George PNL DA
111. Seres Dénes UDMR DA
112. Sóki Béla UDMR DA
113. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
114. Stoica Ion PD-L DA
115. Străchinaru Petre PD-L DA
116. Szekely Levente Csaba UDMR DA
117. Știrbeț Cornel PD-L DA
118. Tănăsescu Tudor PSD DA
119. Todoran Pavel PSD DA
120. Turc Ioan PNL DA
121. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
122. Ungureanu Petre PD-L DA
123. Ursărescu Dorinel PNL DA
124. Varga Attila UDMR DA
125. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
126. Vasile Aurelia PSD DA
127. Vladu Iulian PD-L DA
128. Vlădoiu Aurel PSD DA
129. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
130. Voinea Florea PSD DA
131. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
132. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
133. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 16:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro