Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:58

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-101
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 235/2008 pentru modificarea alin.(9) al art.7 din Legea nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții, republicată
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:130 37 33 4 29 10 6 9 2
- voturi pentru (DA):86 3 33 4 28 10 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):36 32 - - - - 4 - -
- abțineri:8 2 - - 1 - 2 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andronescu Ecaterina PSD NU
7. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
8. Ardelean Lia PC NU
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Barbu Gheorghe PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
13. Bentu Dumitru PSD NU
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
15. Bleotu Vasile PSD NU
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
20. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
21. Buciu Angela PRM DA
22. Calimente Mihăiță PNL DA
23. Canacheu Costică PD-L DA
24. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
25. Călian Petru PD-L DA
26. Călin Ion PSD NU
27. Chiper Gheorghe PSD NU
28. Chiș Filonaș PSD NU
29. Cindrea Ioan PSD DA
30. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
31. Ciopraga Mircea PNL DA
32. Cliveti Minodora PSD NU
33. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
34. Cristea Ioan PNL DA
35. Diaconescu Renică PSD NU
36. Dobre Traian PNL DA
37. Dorneanu Valer PSD NU
38. Dragomir Gheorghe PNL DA
39. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
40. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
41. Dumitriu Mihai PSD NU
42. Ehling Elena PSD NU
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Faina Constantin PNL DA
45. Fenechiu Relu PNL DA
46. Firczak Gheorghe Minoritati DA
47. Florea Damian PC Abținere
48. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
49. Furo Iuliu Ioan PRM DA
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
51. Gerea Andrei Dominic PNL DA
52. Ghișe Ioan PNL DA
53. Grosaru Mircea Minoritati Abținere
54. Gușă Cozmin Horea - Abținere
55. Hellvig Eduard Raul PNL DA
56. Hoban Ioan PNL DA
57. Hoinaru Marian PD-L DA
58. Ibram Iusein Minoritati DA
59. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
60. Kerekes Károly UDMR DA
61. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
62. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
63. Liga Dănuț PD-L DA
64. Macaleți Costică PSD NU
65. Manolescu Oana Minoritati DA
66. Manta Pantelimon PNL DA
67. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
68. Máté András-Levente UDMR DA
69. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
70. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
71. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
72. Merce Ilie PRM DA
73. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
74. Micle Ioan Radu PNL DA
75. Micula Cătălin PNL DA
76. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
77. Mircea Costache PC NU
78. Mitrea Miron Tudor PSD DA
79. Momanu Corneliu PD-L DA
80. Munteanu Ioan PSD NU
81. Nassar Rodica PSD NU
82. Nechita Aurel PSD NU
83. Nica Dan PSD NU
84. Nicolicea Eugen PSD NU
85. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
86. Niță Constantin PSD Abținere
87. Nosa Iuliu PSD NU
88. Olteanu Bogdan PNL DA
89. Ovidenie Costel - DA
90. Pascu Bogdan PC Abținere
91. Petrea Constantin PD-L DA
92. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
93. Podgorean Radu PSD NU
94. Ponta Victor-Viorel PSD NU
95. Popa Cornel PNL DA
96. Popa Daniela PC NU
97. Popescu Corneliu PD-L DA
98. Pușcă Mircea Valer PNL DA
99. Rădulescu Cristian PD-L DA
100. Rogin Marius PD-L DA
101. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
102. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
103. Rusu Valentin PD-L DA
104. Sanda Victor PSD NU
105. Sandu Gabriel PD-L DA
106. Săpunaru Nini PNL DA
107. Scutaru Adrian George PNL DA
108. Seres Dénes UDMR DA
109. Sóki Béla UDMR DA
110. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
111. Stoica Ion PD-L Abținere
112. Străchinaru Petre PD-L DA
113. Szekely Levente Csaba UDMR DA
114. Știrbeț Cornel PD-L DA
115. Tănăsescu Tudor PSD NU
116. Todoran Pavel PSD NU
117. Turc Ioan PNL DA
118. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
119. Ungureanu Petre PD-L DA
120. Ursărescu Dorinel PNL DA
121. Vainer Aurel Minoritati DA
122. Varga Attila UDMR DA
123. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
124. Vasile Aurelia PSD NU
125. Vladu Iulian PD-L DA
126. Vlădoiu Aurel PSD NU
127. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
128. Voinea Florea PSD NU
129. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
130. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 13 noiembrie 2019, 11:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro