Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 13:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 13:01

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-105
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 147/2008 privind sprijinirea Bisericii Ortodoxe Române și a celorlalte culte religioase pentru desfășurarea unor acțiuni sociale și umanitare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:122 36 30 4 26 9 6 9 2
- voturi pentru (DA):100 30 30 3 17 9 3 7 1
- voturi împotrivă (NU):10 2 - 1 2 - 2 2 1
- abțineri:10 4 - - 5 - 1 - -
- nu au votat:2 - - - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L -
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andronescu Ecaterina PSD DA
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Ardelean Lia PC NU
8. Baban Ștefan PRM NU
9. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Bentu Dumitru PSD DA
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
14. Bleotu Vasile PSD DA
15. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD Abținere
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
19. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
20. Buciu Angela PRM DA
21. Buda Daniel PD-L Abținere
22. Canacheu Costică PD-L -
23. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
24. Călian Petru PD-L DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Chiper Gheorghe PSD DA
27. Chiș Filonaș PSD DA
28. Cindrea Ioan PSD DA
29. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
30. Ciopraga Mircea PNL DA
31. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
32. Diaconescu Renică PSD DA
33. Dobre Traian PNL DA
34. Dorneanu Valer PSD DA
35. Dragomir Gheorghe PNL DA
36. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
37. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
38. Dumitriu Mihai PSD Abținere
39. Ehling Elena PSD DA
40. Erdei Dolóczki István UDMR DA
41. Faina Constantin PNL DA
42. Fenechiu Relu PNL DA
43. Firczak Gheorghe Minoritati NU
44. Florea Damian PC DA
45. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
46. Furo Iuliu Ioan PRM DA
47. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
48. Gerea Andrei Dominic PNL DA
49. Ghișe Ioan PNL DA
50. Grosaru Mircea Minoritati DA
51. Gubandru Aurel PSD DA
52. Hanganu Romeo Octavian - DA
53. Hellvig Eduard Raul PNL DA
54. Hoban Ioan PNL DA
55. Hoinaru Marian PD-L DA
56. Hrebenciuc Viorel PSD DA
57. Iancu Iulian PSD DA
58. Ibram Iusein Minoritati DA
59. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
60. Kerekes Károly UDMR DA
61. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
62. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
63. Liga Dănuț PD-L DA
64. Manolescu Oana Minoritati NU
65. Manta Pantelimon PNL DA
66. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
67. Máté András-Levente UDMR DA
68. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
69. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
70. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
71. Merce Ilie PRM DA
72. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
73. Micula Cătălin PNL DA
74. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
75. Mircea Costache PC NU
76. Momanu Corneliu PD-L DA
77. Munteanu Ioan PSD DA
78. Nassar Rodica PSD DA
79. Nechita Aurel PSD DA
80. Nica Dan PSD NU
81. Nicolicea Eugen PSD DA
82. Niță Constantin PSD DA
83. Nosa Iuliu PSD DA
84. Olteanu Bogdan PNL DA
85. Ovidenie Costel - NU
86. Pascu Bogdan PC Abținere
87. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
88. Plăiașu Gabriel PNL DA
89. Podgorean Radu PSD DA
90. Ponta Victor-Viorel PSD NU
91. Popa Cornel PNL DA
92. Popa Daniela PC DA
93. Popescu Corneliu PD-L NU
94. Pușcă Mircea Valer PNL DA
95. Rădulescu Cristian PD-L DA
96. Rogin Marius PD-L DA
97. Rusu Mihaela Adriana PSD Abținere
98. Rusu Valentin PD-L DA
99. Sanda Victor PSD DA
100. Sandu Gabriel PD-L DA
101. Săpunaru Nini PNL DA
102. Scutaru Adrian George PNL DA
103. Seres Dénes UDMR DA
104. Sóki Béla UDMR DA
105. Străchinaru Petre PD-L NU
106. Știrbeț Cornel PD-L Abținere
107. Tănăsescu Tudor PSD DA
108. Todoran Pavel PSD DA
109. Turc Ioan PNL DA
110. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
111. Ursărescu Dorinel PNL DA
112. Vainer Aurel Minoritati DA
113. Varga Attila UDMR DA
114. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
115. Vasile Aurelia PSD DA
116. Vladu Iulian PD-L DA
117. Vlădoiu Aurel PSD DA
118. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
119. Voinea Florea PSD DA
120. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
121. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
122. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 16:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro