Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 13:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 13:03

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-107
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 394/2008 pentru modificarea Legii nr.288/2004 privind organizarea studiilor universitare
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:133 38 34 4 28 11 6 9 3
- voturi pentru (DA):130 38 34 4 28 11 6 8 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - - - 1 1
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal István UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Barbu Gheorghe PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bleotu Vasile PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buda Daniel PD-L DA
24. Buda Ioan PSD DA
25. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Canacheu Costică PD-L DA
28. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
29. Călian Petru PD-L DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Cindrea Ioan PSD DA
34. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
35. Ciopraga Mircea PNL DA
36. Cliveti Minodora PSD DA
37. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
38. Cristea Ioan PNL DA
39. Diaconescu Renică PSD DA
40. Dobre Traian PNL DA
41. Dorneanu Valer PSD DA
42. Dragomir Gheorghe PNL DA
43. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
44. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
45. Dumitriu Mihai PSD DA
46. Ehling Elena PSD DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Faina Constantin PNL DA
49. Fenechiu Relu PNL DA
50. Firczak Gheorghe Minoritati DA
51. Florea Damian PC DA
52. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
53. Furo Iuliu Ioan PRM DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
55. Gerea Andrei Dominic PNL DA
56. Ghișe Ioan PNL DA
57. Grosaru Mircea Minoritati DA
58. Gubandru Aurel PSD DA
59. Gușă Cozmin Horea - DA
60. Hellvig Eduard Raul PNL DA
61. Hoban Ioan PNL DA
62. Hoinaru Marian PD-L DA
63. Iancu Iulian PSD DA
64. Ibram Iusein Minoritati DA
65. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
66. Kerekes Károly UDMR DA
67. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
68. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
69. Liga Dănuț PD-L DA
70. Manolescu Oana Minoritati DA
71. Manta Pantelimon PNL DA
72. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
73. Máté András-Levente UDMR DA
74. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
75. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
76. Merce Ilie PRM DA
77. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
78. Micula Cătălin PNL DA
79. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
80. Mircea Costache PC DA
81. Mitrea Miron Tudor PSD DA
82. Momanu Corneliu PD-L DA
83. Munteanu Ioan PSD DA
84. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
85. Nassar Rodica PSD DA
86. Nechita Aurel PSD DA
87. Nica Dan PSD DA
88. Nicolicea Eugen PSD DA
89. Niță Constantin PSD DA
90. Nosa Iuliu PSD DA
91. Olteanu Bogdan PNL DA
92. Ovidenie Costel - Abținere
93. Pascu Bogdan PC DA
94. Petrea Constantin PD-L DA
95. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
96. Plăiașu Gabriel PNL DA
97. Podgorean Radu PSD DA
98. Ponta Victor-Viorel PSD DA
99. Popa Cornel PNL DA
100. Popa Daniela PC DA
101. Popescu Corneliu PD-L DA
102. Pușcă Mircea Valer PNL DA
103. Rădulescu Cristian PD-L DA
104. Rogin Marius PD-L DA
105. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
106. Rusu Valentin PD-L DA
107. Sanda Victor PSD DA
108. Sandu Gabriel PD-L DA
109. Săpunaru Nini PNL DA
110. Scutaru Adrian George PNL DA
111. Seres Dénes UDMR DA
112. Sóki Béla UDMR DA
113. Străchinaru Petre PD-L DA
114. Szekely Levente Csaba UDMR DA
115. Șandru Marcela Lavinia - -
116. Știrbeț Cornel PD-L DA
117. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
118. Tănăsescu Tudor PSD DA
119. Todoran Pavel PSD DA
120. Turc Ioan PNL DA
121. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
122. Ungureanu Petre PD-L DA
123. Ursărescu Dorinel PNL DA
124. Vainer Aurel Minoritati Abținere
125. Varga Attila UDMR DA
126. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
127. Vasile Aurelia PSD DA
128. Vladu Iulian PD-L DA
129. Vlădoiu Aurel PSD DA
130. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
131. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
132. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
133. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 21:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro