Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 13:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 13:04

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-108
Subiect vot: Vot final
PL 72/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr.44/1994 privind veteranii de război, precum și unele drepturi ale invalizilor și văduvelor de război
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:131 39 34 2 28 10 6 9 3
- voturi pentru (DA):45 37 1 1 1 - 5 - -
- voturi împotrivă (NU):76 1 32 1 27 9 - 6 -
- abțineri:10 1 1 - - 1 1 3 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L NU
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati Abținere
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Barbu Gheorghe PD-L NU
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
15. Bleotu Vasile PSD DA
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
18. Bónis István UDMR NU
19. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
20. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
21. Buda Daniel PD-L NU
22. Buda Ioan PSD DA
23. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
24. Calimente Mihăiță PNL NU
25. Canacheu Costică PD-L NU
26. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
27. Călian Petru PD-L NU
28. Călin Ion PSD DA
29. Chiper Gheorghe PSD DA
30. Chiș Filonaș PSD DA
31. Cindrea Ioan PSD DA
32. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
33. Ciopraga Mircea PNL NU
34. Cliveti Minodora PSD DA
35. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
36. Cristea Ioan PNL NU
37. Diaconescu Renică PSD DA
38. Dobre Traian PNL NU
39. Dorneanu Valer PSD DA
40. Dragomir Gheorghe PNL NU
41. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
42. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
43. Dumitriu Mihai PSD DA
44. Ehling Elena PSD DA
45. Erdei Dolóczki István UDMR NU
46. Faina Constantin PNL NU
47. Fenechiu Relu PNL NU
48. Firczak Gheorghe Minoritati NU
49. Florea Damian PC DA
50. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
51. Furo Iuliu Ioan PRM NU
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
53. Gerea Andrei Dominic PNL NU
54. Ghișe Ioan PNL NU
55. Grosaru Mircea Minoritati NU
56. Gubandru Aurel PSD DA
57. Gușă Cozmin Horea - Abținere
58. Hellvig Eduard Raul PNL NU
59. Hoban Ioan PNL NU
60. Hoinaru Marian PD-L NU
61. Iancu Iulian PSD DA
62. Ibram Iusein Minoritati NU
63. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
64. Kerekes Károly UDMR NU
65. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
66. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
67. Liga Dănuț PD-L NU
68. Macaleți Costică PSD DA
69. Manolescu Oana Minoritati NU
70. Manta Pantelimon PNL NU
71. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
72. Máté András-Levente UDMR NU
73. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
74. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
75. Micle Ioan Radu PNL NU
76. Micula Cătălin PNL NU
77. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
78. Mircea Costache PC DA
79. Mitrea Miron Tudor PSD NU
80. Momanu Corneliu PD-L NU
81. Munteanu Ioan PSD DA
82. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
83. Nassar Rodica PSD DA
84. Nechita Aurel PSD DA
85. Nica Dan PSD DA
86. Nicolicea Eugen PSD DA
87. Niță Constantin PSD DA
88. Nosa Iuliu PSD DA
89. Olteanu Bogdan PNL NU
90. Ovidenie Costel - Abținere
91. Pascu Bogdan PC Abținere
92. Petrea Constantin PD-L NU
93. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
94. Plăiașu Gabriel PNL NU
95. Podgorean Radu PSD Abținere
96. Ponta Victor-Viorel PSD DA
97. Popa Cornel PNL NU
98. Popa Daniela PC DA
99. Popescu Corneliu PD-L NU
100. Pușcă Mircea Valer PNL NU
101. Rădulescu Cristian PD-L NU
102. Rogin Marius PD-L NU
103. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
104. Rusu Valentin PD-L NU
105. Sanda Victor PSD DA
106. Sandu Gabriel PD-L NU
107. Săpunaru Nini PNL NU
108. Scutaru Adrian George PNL NU
109. Seres Dénes UDMR Abținere
110. Sóki Béla UDMR NU
111. Străchinaru Petre PD-L NU
112. Szekely Levente Csaba UDMR NU
113. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
114. Știrbeț Cornel PD-L DA
115. Tănăsescu Tudor PSD DA
116. Todoran Pavel PSD DA
117. Turc Ioan PNL NU
118. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
119. Ungureanu Petre PD-L NU
120. Ursărescu Dorinel PNL NU
121. Vainer Aurel Minoritati NU
122. Varga Attila UDMR NU
123. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
124. Vasile Aurelia PSD DA
125. Vladu Iulian PD-L NU
126. Vlădoiu Aurel PSD DA
127. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
128. Voinea Florea PSD DA
129. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
130. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
131. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 5:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro