Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 13:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 13:06

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-110
Subiect vot: Vot final
PL 873/2007 pentru modificarea art.26 din Legea nr.400 din 17 iunie 2002 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 102/2001 privind modificarea și completarea Legii nr. 1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr. 18/1991 și ale Legii nr. 169/1997, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr. 18/1991, republicată
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:128 36 34 4 27 10 5 9 3
- voturi pentru (DA):40 33 2 - 1 - 3 - 1
- voturi împotrivă (NU):83 1 32 4 26 10 - 9 1
- abțineri:5 2 - - - - 2 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Almăjanu Marin PNL NU
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
3. Amarie Constantin PD-L NU
4. Amet Aledin Minoritati NU
5. Andronescu Ecaterina PSD DA
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Ardelean Lia PC DA
8. Baban Ștefan PRM NU
9. Barbu Gheorghe PD-L NU
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
12. Bentu Dumitru PSD DA
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
14. Bleotu Vasile PSD DA
15. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
17. Bónis István UDMR NU
18. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
19. Boureanu Cristian Alexandru PD-L NU
20. Buciu Angela PRM NU
21. Buda Daniel PD-L NU
22. Buda Ioan PSD DA
23. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
24. Calimente Mihăiță PNL NU
25. Canacheu Costică PD-L NU
26. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
27. Călian Petru PD-L NU
28. Călin Ion PSD DA
29. Chiper Gheorghe PSD DA
30. Chiș Filonaș PSD DA
31. Cindrea Ioan PSD DA
32. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
33. Ciopraga Mircea PNL NU
34. Cliveti Minodora PSD Abținere
35. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
36. Cristea Ioan PNL NU
37. Diaconescu Renică PSD DA
38. Dobre Traian PNL NU
39. Dorneanu Valer PSD DA
40. Dragomir Gheorghe PNL NU
41. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
42. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
43. Dumitriu Mihai PSD DA
44. Ehling Elena PSD DA
45. Erdei Dolóczki István UDMR NU
46. Faina Constantin PNL NU
47. Fenechiu Relu PNL DA
48. Firczak Gheorghe Minoritati NU
49. Florea Damian PC Abținere
50. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
51. Furo Iuliu Ioan PRM NU
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
53. Gerea Andrei Dominic PNL NU
54. Ghișe Ioan PNL NU
55. Grosaru Mircea Minoritati NU
56. Gubandru Aurel PSD DA
57. Gușă Cozmin Horea - NU
58. Hellvig Eduard Raul PNL NU
59. Hoban Ioan PNL NU
60. Hoinaru Marian PD-L NU
61. Hrebenciuc Viorel PSD DA
62. Ibram Iusein Minoritati NU
63. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
64. Kerekes Károly UDMR NU
65. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
66. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
67. Liga Dănuț PD-L NU
68. Manolescu Oana Minoritati NU
69. Manta Pantelimon PNL NU
70. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
71. Máté András-Levente UDMR NU
72. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
73. Merce Ilie PRM NU
74. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
75. Micle Ioan Radu PNL NU
76. Micula Cătălin PNL NU
77. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
78. Mircea Costache PC DA
79. Mitrea Miron Tudor PSD NU
80. Momanu Corneliu PD-L NU
81. Munteanu Ioan PSD DA
82. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
83. Nassar Rodica PSD DA
84. Nechita Aurel PSD DA
85. Nicolicea Eugen PSD DA
86. Niță Constantin PSD DA
87. Nosa Iuliu PSD DA
88. Olteanu Bogdan PNL NU
89. Ovidenie Costel - Abținere
90. Pascu Bogdan PC Abținere
91. Petrea Constantin PD-L NU
92. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
93. Plăiașu Gabriel PNL NU
94. Podgorean Radu PSD Abținere
95. Popa Cornel PNL NU
96. Popescu Corneliu PD-L NU
97. Pușcă Mircea Valer PNL NU
98. Rădulescu Cristian PD-L NU
99. Rogin Marius PD-L NU
100. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
101. Rusu Valentin PD-L NU
102. Sanda Victor PSD DA
103. Sandu Gabriel PD-L NU
104. Săpunaru Nini PNL NU
105. Scutaru Adrian George PNL NU
106. Seres Dénes UDMR NU
107. Sóki Béla UDMR NU
108. Străchinaru Petre PD-L NU
109. Szekely Levente Csaba UDMR NU
110. Șandru Marcela Lavinia - DA
111. Știrbeț Cornel PD-L NU
112. Tănăsescu Tudor PSD DA
113. Todoran Pavel PSD DA
114. Turc Ioan PNL NU
115. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
116. Ungureanu Petre PD-L NU
117. Ursărescu Dorinel PNL NU
118. Vainer Aurel Minoritati NU
119. Varga Attila UDMR NU
120. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
121. Vasile Aurelia PSD DA
122. Vladu Iulian PD-L DA
123. Vlădoiu Aurel PSD DA
124. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
125. Voinea Florea PSD DA
126. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
127. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
128. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 februarie 2020, 15:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro